freelance iş ilanları

Hadi Yandex bitir şu işi

62 Mesajlar 11.718 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

darkdemon darkdemon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 14 / 58
  • Ticaret 1, (%100)
Google'ı yandex hiçbirşekilde geçemez.Google ABD Askeriyesi tarafından desteklenerek bu duruma gelmiştir.

Türkiye kullanımı açısından eğer ***** destekli bir arama motoru kurulur.Devlet tarafından google yasaklanırsa ve google.com adresleri yerli arama motoruna yönlendirilirse eğer Türkiye'de yeni bir marka çıkarmaya başlamış olur.Aksi halde Türkiye'de Google bir numara olmaya her zaman devam edecektir.

wmaraci
reklam

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum ki...

Bildiğim kadarıyla Yandex bir Rus arama motoru ve bizler burada Yandex'in Google'u geçmesini bekliyor veya istiyoruz. Evet, bu rekabet ortamını ben de çok severim, burada faydalanan bizler olacağız ancak rekabet ortamını izlemek yerine, bizler de bir arama motoru yaratsak?

Sakın yanlış anlamayın, zaten Türkiye'de yeterince çok arama motoru var ancak bizler farklı olanını ve ziyaretçilerin vazgeçemeyeceği bir ortam hazırlamalıyız. Ben bir şey fark ettim ki, bütün arama motorları birbirine neredeyse çok benziyor. Birinin diğerinden pek farkı yok. Rekabet böyle değil daha farklı olmalı bana göre... Ve bu rekabet ortamına bir Türk arama motoru da katılmalı :o

Birbirine çok benziyor haklısın Nurçin ama bir sebebi var bunun daha önce ki mesajında söylediğin gibi wm gözü ile bakmamalıyız konuyor daha değişik ve biraz daha karmaşık bir tasarım olursa eğer normal bir insan bunu kavrayamaz ve başka arama motorlarına yönelir...

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum ki...

Bildiğim kadarıyla Yandex bir Rus arama motoru ve bizler burada Yandex'in Google'u geçmesini bekliyor veya istiyoruz. Evet, bu rekabet ortamını ben de çok severim, burada faydalanan bizler olacağız ancak rekabet ortamını izlemek yerine, bizler de bir arama motoru yaratsak?

Sakın yanlış anlamayın, zaten Türkiye'de yeterince çok arama motoru var ancak bizler farklı olanını ve ziyaretçilerin vazgeçemeyeceği bir ortam hazırlamalıyız. Ben bir şey fark ettim ki, bütün arama motorları birbirine neredeyse çok benziyor. Birinin diğerinden pek farkı yok. Rekabet böyle değil daha farklı olmalı bana göre... Ve bu rekabet ortamına bir Türk arama motoru da katılmalı :o

Haklısın Nurçin ama ülkemizde faaliyete geçirilen birçok arama moturu oldu fakat bunlar kendi alt yapısı yerine Google'ın alt yapısını kullanınca komik bir durum ortaya çıktı tabi... :D

+

He ayrıca, Yandex'in adresi belli. yandex.com.tr
Belli olduğu halde Yandex'e girmek için Google'da arama yapmak ve bunu söylemek komik değil bence :)

chinekop chinekop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
çok yakında yandex'ten daha büyük bir firma türkiyeye giriş yapabilir. gecen sene 6 ay kadar orada calışmıştım, hâla piyasa araştırması yapılıyor. pek yakındır ki türkiye internet piyasası kızışmasın.

turkiyede çok fazla genç nüfus var ve alım gücü günden güne artmakta. internet piyasası gözünü türkiyeye çevirmiş durumda. ama önemlisi yerli bir şeylerin olması. bari internetimiz kendimizin olsun.

wmaraci
wmaraci

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Her ikisininde büyük iddialar ile piyasada olmalarını hatta başka arama motorlarınında olmasını dilerim. Böylesi biz kullanıcılar için en verimli sonuç olacaktır. Biri diğerini egale edecek kadar büyüyünce piyasada tekel oluşturuyor ve ekol oluyor. Yaşasın rekabet.

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Google dünya çapında nam sağlamış, üst düzey bir arama motoru, google'ı bilmiyen yok, ancak tabi google tek kalmasın yandex (tr) gibi arama motorlarıda olsun ki çeşitlilik sağlansın, ayrıyetten yandexlerin servisleride güzel, bir çok servisi var, ancak buna adsense, adwords gibi vs. şeylerded eklediğinde tadından yenmez. :D

"...bir daha gel, gel samsundan..."

KeremZOR KeremZOR o kadar zor değilim Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Uİ Designer & Web developer
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1378
  • Beğeniler 363 / 346
  • Ticaret 9, (%100)
Google'ı bence kimse kolay kolay geçemez yani okadar çok hizmeti var ki google'ın sadece arama motoruda değil :) ayrıca bende yandex'e girmek için google'ı kullandım :D yıllardır bing ve yahoo google ile yarışıyor sonuç ne? 0 :D Google yine 1 numara.

BurakBayir BurakBayir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek SEO
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Yandex'ten aldığım hit 2-3 . Maalesef fazla gelişme gösteremez Türkiye'de.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Arkadaşlar biraz mantıklı düşünün Türkiye'de interneti kullananların ne kadarı Google'yi biliyor.Zaten çoğu 9-18 yaş arası insanlar anasayfa da Google çıkıyor diye giriyor.Mesela adam bilgisayara eklenti indiriyor anasayfası değişiyor hiç umursamıyor , çünkü önene ne gelirse onu kullanıyor çoğu kişi !

turko turko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek 3d max grafik & tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 3 / 31
  • Ticaret 8, (%100)
Yandex ilk önce bi konu indexlemeyi öğrensinde googleyi geçmesini sonra tartışır konuşuruz. Googlede kendi iş piyasalarında tavan yapmış firmalar yandexte yoklar nedeni yandex index botlarının hala saçma sapan işler yapması

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al