wmaraci reklam

Yandex DNS Hosting hizmetini sonlandırdı mı?

6 Mesajlar 1.375 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar bu yeni Yandex.Connect'e bir türlü alışamadım ben. Ben yandexi DNS Hosting olarak kullanıyorum fakat Connect'e geçtikten sonra yeni alan adlarını NS'lar üzerinden bağlayamıyorum. Alan adlarını yönlendireli 2 gün oldu fakat panelden bana çıkan doğrulama seçenekleri: Meta etiketi, DNS txt kaydı, html dosyası falan filan. Yani NS ile doğrulayıp komple alan adını Yandex'e bağlayamıyorum.

Yardım sayfalarını güncellememişler, halen eski sisteme yönlendiriyor ve büyük kısmıda 404 sayfalarına çıkıyor.

Connecte geçtikten sonra NS ile alan adı bağlayabileniniz oldu mu? Yoksa kendime yeni bir DNS hizmetimi bulmama gerekecek.

wmaraci
reklam

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bir onların yöntemi ile doğruladım alan adını fakat çok saçma bir şey yapmışlar.

Alan adını önce onların belirttiği bir yöntem ile yani başka bir yere yönlendirip meta etiketi ile doğrulayıp panele ekledim daha sonra bana NS yönlendirme seçenekleri çıktı.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Bu DNS için Hurricane de kullanabilirsiniz paneli yandexe nispeten daha kolay
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Mrtcn Teşekkürler hocam, orayı bir dönem denemiştim ve bana speed testlerde çözümleme hızını uzatıyor gibi gelmişti. Şuan durumu nedir bilmiyorum ama bir deneyeceğim. Tekrar teşekkürler.
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Yandex kaynaklı bir sorun gibi görünüyor 2 gün çok fazla bir süre. İletişim sayfasından bildirin derim.

Ek olarak Cloudflare'ın DNS servisini kullanmanızı öneririm. Güvenlik, CDN özellikleri olmadan sadece DNS olarak kullanılabiliyor. Yandex DNS 'ye göre oldukça hızlı hatta Google'dan bile hızlı.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

UnPoo UnPoo UnPoo Code Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu hortlatmış olmayım ama bu konuda soracak arkadaşlar için yardımcı olması açısından ekliyorum bu mesajı;

- İlk olarak sitenizi eklediğinizde onayla ilgili sıkıntı yaşarsanız eklediğiniz siteyi silin kısa bir süre (15-20DK) sonra tekrar ekleyin.
- Site ekleme işlemini yapmadan önce mutlaka MX gibi yönlendirmeleri yaparsanız hiç beklemeden hızlı bir şekilde site eklersiniz.
- Site doğrulama işi bittikten sonra gerisi zaten DNS ayarları kısmına kalıyor.

Site doğrulama yaparken HTML dosya olarak seçim yaparsanız HTACCESS veya WEB.CONFUG gibi dosyaların bu URL adresini çalıştırdığından mutlaka emin olun.
Kod ile doğrulama yapmaya çalışırsanız CACHE gibi eklentiler veya benzeri bir durum varsa bunu mutlaka inceleyin ve kod eklemeden sonra cache temizliği yapıp doğrulamayı bir kaç dakika sonra deneyin.

Umarım konu ile ilgili soracak arkadaşlar için ufak bir bilgi olmuş olur.

SEO, Scripts, Danışmanlık ↔ UnPoo!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al