freelance iş ilanları

Yandex'i çözebilen var mı?

23 Mesajlar 3.875 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Yandex'in algoritması bana Google'dan daha mantıklı geliyor. Biraz daha geç indeksleniyor site ilk açıldığında ama belli yönergeleri sabitledikten sonra hem anlık indeks hem de yüksek sayıda ziyaretçi elde edilebiliyor. Özellikle çoğu kişi Google'a abandığından; aslında son Fenerbahçe PR'ı sonrasında gerçekten de gözle görülür bir kullanım artışı oluşmuş.
Zaten diğer servislerinden de memnunum. Hatta varsayılan tarayıcım da Alpha döneminden beri Yandex.
Bir de destek bölümüyle iletişim kuranlar bilir. Google'a göre daha samimi. Bilge Hanım ve Yiğit Bey'le mesajlaşırken artık Skype'taki arkadaşınla görüşür gibi oluyorsun.
Google algoritma mı çıkardı, güncelleme mi geldi, spam siteler ceza alacak mı, şu geliyormuş - bu gidiyormuş derken aslında hiçbir şey de olmayan acayip bir sistem.
Görürsünüz bakın bu son büyük güncelleme sonrası gene spam siteler başı çekmeyi sürdürecek.

Peki ne zaman gelecek bu güncelleme bilginiz var mı?

Ek Olarak:

BurakDemir adlı üyeden alıntı

Yandex'in kullanım oranı her geçen gün artacaktır. Çok ciddi derecede yatırım yapıyorlar. En son mozilla ile anlaşma sağladılar ve artık tüm firefox tarayıcılarda varsayılan arama motoru ve anasayfa yandex olacak.

Benim sitelerimde genellikle yandex'ten hit almaya başladıktan sonra google'dan hit almaya başlıyorum. Şuan yandex'in algoritmasını çözememiş olsam da, çözdüğüm an ileriye dönük yatırım yapacağım. Şuan Avrupa pazarında google'ın tekel olmasını engelleyerek bir şirket varsa o da Yandex'tir.

Yandex tekel olacak diyorsunuz. Gerçekten uygulamaları çok güzel. Çalışmaları çok başarılı. Fakat aramalarda bana google kadar güven vermiyor. Yandex Türkiye pazarına sağlam geldi.

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
uzmanabi Şu an zaten Penguin 4.0 güncellemesi test ediliyor. 2016 yılı içinde de Rank Brain denen yeni bir algoritma çalıştırılacak. 2015'te de haberleri geçiyodu ama bu yıl artık arama motoru sorguları aynı zamanda yorumlayabilecek de. Yapay zekaya doğru adımlar bunlar. Gene de mesela ben şöyle düşünüyorum, Google servisine kayıtlı bir haber sitesiyle, normal bir haber sitesine aynı ceza uygulanmayacaktır. Çünkü bir tarafta ciddi bir reklam geliri mevcut. O yüzden Google sürekli Google Plus, Google Maps, Google Business tarzı servisleri kullanmaya teşfik ediyor. Resmi açıklamada böyle birşey yok tabii ama algoritmadan ya da robota verilen belli bazı komutlardan sitelerdeki Google servislerinin varlığına göre illa ki bir farklılık yapılıyor.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar uzun denemelerim sonucunda yandex ile ilgili anladığım şudur. Desc., Title ve Keyword çok abartılmamalı olabildiğince az olmalı bu durumda yandexte google'den daha hızlı yükselmeniz mümkündür.

Bu benim denediğim ve etkisini gördüğüm bir yöntem oldu.

Ek Olarak: Ek olarak yandex yeni yazılan içeriğe öncelik veriyor, Google'den farklı olarak. Gördüğüm kadarıyla alttan üste değil, üsten alta doğru çalışma mantığı var.

Tabi ki en baştan başlatmıyor rekabete göre ikinci ve üçüncü sayfadan başlatabiliyor. Belki google'de 1 ay sonra ilk 100'e girecekken yandexte bu işlem daha hızlı. Arada bir yandex içeriğinizi yukarılarda test ediyor.

Benim şimdilik gördüklerim bunlar. Ek yapmak isteyen olursa her zaman paylaşın.

erdemy erdemy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek gumruk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 45 / 58
  • Ticaret 3, (%100)
uzmanabi senin görüşüne katılıyorum.Domuz gribi patladığı zamanlarda bu konu hakkında makale girdim ertesi gün sayfam yandexte ilk sayfada ve beşinci sıradaydı.Aradan bir hafta geçti şimdi o konu aramalarda gözükmüyor :)

wmaraci
wmaraci

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
keywords kullanmayın,
Yandex h tag önem veriyor.

Google üzerine düzenleme yapar gibi yapsanız bile sayfa içeriğiniz güzel ise Yandex zaten sizi kısa sürede üst sıralara çıkarıyor.

Not: Yandex; Chrome, Mozilla, Exproler aramalarda farklı sıralarda gösteriyor.

yamyamix yamyamix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Güvenlik görevlisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 86 / 98
  • Ticaret 7, (%100)
Yandex Google'un tekelini kıramaz. Çünkü artık insanlar Google'a Google olduğu için değil el alışkanlığından giriyor. Durum öyle vahim ki Google'da Google'yi arayan var. :) Ayrıca yandex yavaş indexliyor Google gibi değil. Ve yandex biraz taraflı gibi büyük siteleri her zaman önde çıkarıyor ama durum Google'da böyle değil.

Bing, yandex, Yahoo falan hikaye çünkü Google ile aralarında uçurum var.
softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)

fraqman adlı üyeden alıntı

uzmanabi senin görüşüne katılıyorum.Domuz gribi patladığı zamanlarda bu konu hakkında makale girdim ertesi gün sayfam yandexte ilk sayfada ve beşinci sıradaydı.Aradan bir hafta geçti şimdi o konu aramalarda gözükmüyor :)

Evet dostum yandex üst sıralarda başlatıp alta iteliyor. Bunda hem fikiriz.

Ek Olarak:

BiELOF adlı üyeden alıntı

keywords kullanmayın,
Yandex h tag önem veriyor.

Google üzerine düzenleme yapar gibi yapsanız bile sayfa içeriğiniz güzel ise Yandex zaten sizi kısa sürede üst sıralara çıkarıyor.

Not: Yandex; Chrome, Mozilla, Exproler aramalarda farklı sıralarda gösteriyor.

H-tag tam olarak nedir?

Ek Olarak:

yamyamix adlı üyeden alıntı

Yandex Google'un tekelini kıramaz. Çünkü artık insanlar Google'a Google olduğu için değil el alışkanlığından giriyor. Durum öyle vahim ki Google'da Google'yi arayan var. :) Ayrıca yandex yavaş indexliyor Google gibi değil. Ve yandex biraz taraflı gibi büyük siteleri her zaman önde çıkarıyor ama durum Google'da böyle değil.

Bing, yandex, Yahoo falan hikaye çünkü Google ile aralarında uçurum var.

Doğru ve güzel diyorsun dostum seninle aynı fikirdeyim. Ama ilk başlarda yandex seosunu yapmanın kazancı olacağını düşünüyorum. Yeni açtığım bir sitede organik aramalar hep yandexten geliyor. Bu da benim için sevindirici.

Yandex kullanan az olsa da google aramalarına da belli oranlarda etki edeceğini düşünüyorum.

fruzgar fruzgar ProPvPServerlar Kimlik Onayı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SD
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Yandexin şu an kullanım oranı %70-80 de olsa kullanmam bi kere ayar oldum ona. Geçende index sıfırlamışlar bi mesaj çaktım özür dilediler bütün indexlerim geri geldi. Yani böyle saçma sapan düzensiz. Sıralamalarda da çok değişme oluyor. Buna güvenip iş yapılmaz o yüzden 5-6 ona yeter bile.

Eks: Google ve Alphabet dünyanın en değerli markası seçilmişken yandexin çok gelişmesine olanak vereceğini sanmıyorum

Timur Timur Porsuk Medya Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kartograf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 0, (%0)

fruzgar adlı üyeden alıntı

Yandexin şu an kullanım oranı %70-80 de olsa kullanmam bi kere ayar oldum ona. Geçende index sıfırlamışlar bi mesaj çaktım özür dilediler bütün indexlerim geri geldi. Yani böyle saçma sapan düzensiz. Sıralamalarda da çok değişme oluyor. Buna güvenip iş yapılmaz o yüzden 5-6 ona yeter bile.

Eks: Google ve Alphabet dünyanın en değerli markası seçilmişken yandexin çok gelişmesine olanak vereceğini sanmıyorum

Alphabet'in en değerli marka seçilmesindeki sebep parasal sonuçtur. Ki buna da hiç şaşmamak lazım. Adamlar hiç bir yerde vergi vermeden paraları götürüyorlar.

https://wmaraci.com/forum/google/googlea-rekor-vergi-cezasi-2761.html
http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/01/25/googlea-vergi-soku
http://www.posta.com.tr/yasam/HaberDetay/Google-vergi-sokuyla-karsi-karsiya-.htm?ArticleID=323678

www.porsukmedya.com

atahanuzun74 atahanuzun74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 17 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Bende sitemde 6. sırada olduğum kelimede yandexte 1. veya 2. sırada oluyorum :)

http://baglamanotalari.com

Atahan UZUN
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al