wmaraci reklam

Yandex İndex Sorunu ?

6 Mesajlar 2.328 Okunma
smmexpress

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba arkadaşlar sitemi açalı tam 4,5 ay oldu ve halen yandex'te index alamadım...

Webmaster sayfamda aylardır şu hata vardı ;

Bu sorunu yandex yardım dan bildirdim mail attım ne bir geri dönüş alabildim nede net bir cevap alabildim.

Şimdi yukarda ki sorunu çözdüm robots.txt'de bilmeden engellemişim botu ve 1-2 hafta bekledim düzenledikten sonra tekrar yandex'e bildirdim siteyi.

Webmaster sayfasına ekledim ilk başlarda hiçbir sorun yoktu sonra bir ara aşağıda ki resimde ki gibi bir hata verdi webmaster sayfamda ve aylardır bu hata duruyor...

Bu sorunun kaynağı benle alakalı değil ve bu sorun oluşmasından itibaren tam 3 ay geçti gina geldi ne bir index alabildim nede bir mail yardımıyla sorun hakkında bilgi alabilidim.

Şimdi bazı arkadaşlar diyecek yandex'i boşver hit gelmiyor oradan diyecekler de hiti miti beni ilgilenmiyor index almaması benim canımı sıkan durumdur lütfen bu konuda cevap verirseniz sevinirim.

Bir ara wmaraci yandex destek ekibinden biri vardı o nerde bir çözüm sunsun artık :mad:

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
reklam

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
siteden engellenen ipleri kontol ettin sanırım. Hosting şirketiyle görüş ilk defa gördüm o mesajı bende hiç bir sitede yapmadı benim şu ana kadar.

Birde sitede sayaç olarak yandex metrica kodları ekle belki işe yarar. Ben metrica eklediğimden beri index sayım arttı yandexteki...

Bu arada bende de mybb tabanlı bir 1 yıllık forum var. 9 ayda aldığı yandex index sayısı 2k.. Çoğunuda son 2 ayda aldı metrica ekledikten sonra...

Timur Timur Porsuk Medya Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kartograf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Yandex.Destek ekibinden cevap gelmesini bekle. "Mutlaka" cevap gelir...
Yapman gereken tek şey beklemek :) Siten şu anda normal seyrinde indexleniyor.
Sitemap vb şeyleri de eklemeni öneririm.

Detaylı bilgi : http://yardim.yandex.com.tr/webmaster/recommendations/indexing.xml

www.porsukmedya.com

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

Zen adlı üyeden alıntı

siteden engellenen ipleri kontol ettin sanırım. Hosting şirketiyle görüş ilk defa gördüm o mesajı bende hiç bir sitede yapmadı benim şu ana kadar.

Birde sitede sayaç olarak yandex metrica kodları ekle belki işe yarar. Ben metrica eklediğimden beri index sayım arttı yandexteki...

Bu arada bende de mybb tabanlı bir 1 yıllık forum var. 9 ayda aldığı yandex index sayısı 2k.. Çoğunuda son 2 ayda aldı metrica ekledikten sonra...

İlk sorunu düzelttim hocam ip adresi bloke vs edildi uyarısı benim hatam robots.txt'de yanlışlıkla botu engellemişsim o sorun düzelttim.

Yandex metrika kodlarını siteyi ilk açtığım zaman ekledim ve yaklaşık 1,5 -2 ay kullandım fakat yandexin böyle yapmasından sonra kaldırdım metrikayla olacak birşey gibi durmuyor metrika google analiz gibi sadece sitenin hitini ve kimin nerden geldiğini ölçen bir araç indexlemeyle alakası yok gibi...

Timur adlı üyeden alıntı

Yandex.Destek ekibinden cevap gelmesini bekle. "Mutlaka" cevap gelir...
Yapman gereken tek şey beklemek :) Siten şu anda normal seyrinde indexleniyor.
Sitemap vb şeyleri de eklemeni öneririm.

Detaylı bilgi : http://yardim.yandex.com.tr/webmaster/recommendations/indexing.xml

Yandex destek ekibine mail atalı 2 ay oldu cevap gelmedi gelen mail cevabı ise sorun ilgili birime iletildi oluyor 3 kere mail attım 3'ündede aynı maili yolladılar...

Yandex ile ilgili bu sorunumu şu konuda detaylı olarak anlattım fakat net bir cevap alamadım ne yazıkki :(

http://wmaraci.com/forum/yandex/yandexten-biktim-artik-sozde-destek-sistemleri-var-99410.html

Normal seyirinde indexlemiyor işte hocam indexleme hiç yapmıyor yandex. Sitemapı gönderdim zaten ve halen işlenmekte yazıyor 4 aydır bir sitemapi inceleyemedi :mad:

Webmaster sayfamda ki hata halen durmakta ve aylar geçti üstünden ne bir düzelme oldu nede sorunla alakalı bir uyarı vs aldım...

Mail attım dedim sorunum ile ilgili bir çözüm sunun dedim verdikleri cevap ilgili birime iletildi ya kardeşim ben çözüm istiyom bana desinler sizden kaynaklı bir sorun şu dosyadan,şu koddan kaynaklı bir durum deseler can gurban ama yok hep aynı cevap aynı mail :(

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
wmaraci

Timur Timur Porsuk Medya Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kartograf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

İlk sorunu düzelttim hocam ip adresi bloke vs edildi uyarısı benim hatam robots.txt'de yanlışlıkla botu engellemişsim o sorun düzelttim.

Yandex metrika kodlarını siteyi ilk açtığım zaman ekledim ve yaklaşık 1,5 -2 ay kullandım fakat yandexin böyle yapmasından sonra kaldırdım metrikayla olacak birşey gibi durmuyor metrika google analiz gibi sadece sitenin hitini ve kimin nerden geldiğini ölçen bir araç indexlemeyle alakası yok gibi...

Yandex destek ekibine mail atalı 2 ay oldu cevap gelmedi gelen mail cevabı ise sorun ilgili birime iletildi oluyor 3 kere mail attım 3'ündede aynı maili yolladılar...

Yandex ile ilgili bu sorunumu şu konuda detaylı olarak anlattım fakat net bir cevap alamadım ne yazıkki :(

http://wmaraci.com/forum/yandex/yandexten-biktim-artik-sozde-destek-sistemleri-var-99410.html

Normal seyirinde indexlemiyor işte hocam indexleme hiç yapmıyor yandex. Sitemapı gönderdim zaten ve halen işlenmekte yazıyor 4 aydır bir sitemapi inceleyemedi :mad:

Webmaster sayfamda ki hata halen durmakta ve aylar geçti üstünden ne bir düzelme oldu nede sorunla alakalı bir uyarı vs aldım...

Mail attım dedim sorunum ile ilgili bir çözüm sunun dedim verdikleri cevap ilgili birime iletildi ya kardeşim ben çözüm istiyom bana desinler sizden kaynaklı bir sorun şu dosyadan,şu koddan kaynaklı bir durum deseler can gurban ama yok hep aynı cevap aynı mail :(

İşte yandex destek ekibi de ilgili birimden cevap geldiğinde size bildirecekler sorunu.
Verdiğim linkteki (yandex yardım) bölümlerini bir kurcala istersen.

Bu arada http://wmaraci.com/forum/showthread.php?p=631370 linkindeki mesajında botların siteye geldiğini söylemişsin.
Yandexin sistemi şöyle bir şey aşağı yukarı siteyi tarar tarar. Tam umudu kestiğin anda komple arama sonuçlarında çıkarır. (Bazen de anında indexler. Ayrıca google gibi her linki de yansıtmaz arama sonuçlarına.
Umarım sorunun çözülür...

www.porsukmedya.com

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Bu problemin aynısını şu an ben yaşıyorum. Ne yaptınız, son durum?

Ek Olarak: İlgili iletide yer alan ip adresini hosta bildirdim ip adresi ban yemiş onu kaldırdılar. Yandexe'de mail attık bakalım sonucu takip ediyoruz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al