wmaraci reklam

Alt coin nasıl alınır detaylı anlatım

24 Mesajlar 8.256 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Kısa sürede zengin olma hayalleri hepinizin ağzının suyunu akıtıyor biliyorum :) Ama herkesin aklında Bitcoin, dogecoin, ripple vs. geçiyor ama kimse tam olarak nasıl alacağını bilmiyor. Ben sizlere kendi aldığım şekli tarif edeceğim elbette alternatif yollar var ve çoğalacaktır da ben sorunsuz yaptığım işlemi aktaracağım amacım bilgi isteyene bir yol tarifi olsun...

Öncelikle Bitcoin Almak

Bitcoin alabileceğiniz birkaç web sitesi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi koinim.com ve diğeri btcturk.com ben koinim.com kullandım onu anlatacağım;
ilk önce koinim.com'a üye olun ve arkasından da para yatırmanız için kimlikle onay resmi isteyecek onu halledin, para yatırma onayı alın. Ardından diyelim 100 tl yatıracaksınız. TL Yatır kısmından 100 TL yatır yapın. Karşınıza bir ıban ve bir de kod çıkacak.
IBAN'a o parayı atarken açıklama kısmına mutlaka kodu yazın ve gönderin. Birkaç saate bu kadar sürmez tabi de en geç birkaç saate para yatırma işleminiz onaylanıyor. Sonra bakiyeniz artık 100 TL görünecek. Zaten ana sayfada 2 bölüm var bitcoin al ve sat, siz paranız ile oradan bitcoin al diyorsunuz ve ardından işlemi gerçekleştiriyorsunuz artık TL bakiyeniz sıfır ve Bitcoin bakiyeniz bilmem kaç btc olarak yazacak.
Hayırlı olsun artık bitcoin sahibi oldunuz.

Altcoin Almak

Altcoin içinde birçok sistem bulunmaktadır ben kendi kullandığım poloniex.com'u anlatacağım;

Artık bitcoin sahibi birisiniz ve gidiyorsunuz poloniex sitesinden bir üyelik oluşturuyorsunuz. Daha sonra BALANCES > DEPOSİT & Withdrawals kısmına tıklıyorsunuz ve 00000 görünen listede bitcoin karşısında ki deposit kısmına tıklıyorsunuz.

Size bir kod şeklinde adres verecek. Bu kodu kopyalıyor ve koinim sitesine dönüyorsunuz. Koinim sitesinde Bitcoin ÇEK bölümüne tıklayıp, transfer kodu kısmına poloniex sitesinde ki adresi kopyalıyorsunuz ve miktarı girip onaylıyorsunuz.

Artık bitcoinleriniz koinim sitesinde değil poloniex sitesinde olmuş oluyor. Bu sitede TL veya DOLAR ile alışveriş yapamazsınız o yüzden bitcoin ile alışveriş yapacaksınız.

Şimdi geliyoruz. Exchange kısmına ve oradan sağ tarafta bulunan bölümde alacağımız altcoine tıklıyoruz. Mesela dogecoin ve dogecoin grafiği ve altında alım satım kısmı çıkıyor.

Grafik altında BUY DOGE bölümüne geliyoruz total kısmına BTC miktarınızı yazıyorsunuz ve BUY diyorsunuz işte bu kadar basit artık DOGECOİN veya altcoin sahibi oldunuz.

Ücretsiz Dogecoin veya Bitcoin gibi coin kazanma yani cloud mining sitesi için eobot siteni anlatımım burada yer almaktadır. Özelden sormak yerine buradan yazınız herkes faydalansın.
Ücretsiz Bitcoin veya altcoin kazanma inceleme

Bir teşekkür yeterlidir. :)
DATA hmttatar46 Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis.com
wmaraci
reklam

Vedatpolat Vedatpolat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 144 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam eline sağlık :) masteyen

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Vedatpolat Rica ederim, elimden geldiğince anlatmaya çalıştım, olmazsa resimli şekilde hazırlar sitemde de paylaşırım. Herkes kaçamak cevaplar veriyor bilmeyen insanlar çıldırıyor :)
hmttatar46

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis.com

Vedatpolat Vedatpolat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 144 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam peki En az Ne kadar yatırım yapabiliyoruz yani limit nedir

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Vedatpolat Hocam ben limite hiç dikkat etmemiştim :) Ama sanırım ilk 20tl yatırmıştım ben.

eneskamis.com

semihsadi semihsadi www.onlinetahta.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kurucu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 25 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
hocam bozma işlemi nasıl yapılıyor peki. diğelim tl veya dolara çevirmek istiyoruz elimizdeki alt koinleri

http://onlinetahta.com -> Canlı Dershane- Video Dershane-Uzaktan Eğitim

samit12 samit12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 6 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba hocam bişe duydum dogrumudur dogecoin in bi limiti yokmuş sınırsız üretiliyomuş dogrumudur

hmzkvk58 hmzkvk58 thekavak.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 544
  • Beğeniler 146 / 77
  • Ticaret 23, (%96)
Peki hocam blockchain üzerinden açılan cüzdanlar nerde, ne işe yarıyor?

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)

semihsadi adlı üyeden alıntı

hocam bozma işlemi nasıl yapılıyor peki. diğelim tl veya dolara çevirmek istiyoruz elimizdeki alt koinleri

Diyelim ki artık satmak istediğiniz altcoin bunu mesela poloniex sitesinde BTC karşılığında satıyorsunuz artık bitcoinleriniz var onu geri koinim sitesine alırsınız oradan da TL çek diyerek çekersiniz.

(Hiçbir site ile bir bağlantım yoktur, tamamen örnek ve kendi kullandığım için bunları söylüyorum.)

eneskamis.com

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)

hmzkvk58 adlı üyeden alıntı

Peki hocam blockchain üzerinden açılan cüzdanlar nerde, ne işe yarıyor?

Cüzdan mantığı aynı gerçek cüzdan gibi düşünün. Paranızı güvenli bir yerde saklamak gibi..Dilerseniz daha sonra cüzdanınızdan paranızı çıkartır harcarsınız.

eneskamis.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al