wmaraci reklam

Fed'e Göre Kurlar Nasıl Olur ?

8 Mesajlar 1.283 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

September September WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 65 / 35
  • Ticaret 25, (%100)
Google'de araştırdım fakat baktığım siteler hep uzatmışta uzatmış saçma sapan yazılar var. 1900 'lü yıllardan bile bahsediliyor. Herneyse benim istediğim cevap sadece şu;

Fed faiz artırdımı döviz fiyatları nasıl olur ?
Dolar: +/- Euro: +/- Altın: +/-

Fed faizde değişim yapmazsa döviz fiyatları nasıl olur ?

Fed faiz azalttımı döviz fiyatları nasıl olur ?

wmaraci
reklam

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Bunun kesin bir cevabı asla yoktur. Ancak mevcut politikalara göre şekilleniyor ve buda çoğunlukla faizin yükseltilmesi kısa dönemde doların yükselmesine etki ediyor. Neden diye sorarsanız işte o uzun diye okumadığınız açıklamalarda muhtemelen yazıyordur.

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 65 / 35
  • Ticaret 25, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

Bunun kesin bir cevabı asla yoktur. Ancak mevcut politikalara göre şekilleniyor ve buda çoğunlukla faizin yükseltilmesi kısa dönemde doların yükselmesine etki ediyor. Neden diye sorarsanız işte o uzun diye okumadığınız açıklamalarda muhtemelen yazıyordur.

Okudum çoğu kısmı fakat anlatılanlar alakalı birşey değil yada ben anlamadım :) Bakalım bu akşam 21:00 toplantı olucak. Nasıl oluyor anlamış oluruz..

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Faiz artarsa millet parasını dolara yatırır. Arz talep doğrultusunda doların fiyatı artar. Ama beklentiler zaten doları şişirmiş olabilir. Belkide dolar beklenti alışları nedeniyle olması gerektiğinden daha fazla görünüyordur. Bence dövizde yukarı yönlü bir ivmelenme olur. Bundan altında etkilenir ve artar.

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Selamlar, amatör altın yatırımı konusunda yazılar yazıyorum bazen. Özellikle banka hesabında gram altın alış-satışı yaparak ufak karlar ile uğraşanlara yönelik. Son yazımda FED faiz kararları ve ALTIN FİYATLARI konusunu işledim, belki ilginizi çeker;

FED Faiz Kararlarıyla Altın Fiyatları Ne Olacak?

Amatör altın yatırımı ile uğraşanlar ve bankalardaki altın hesabı vasıtasıyla gram altın alış-satış işlemi yapanlar için önümüzdeki günlerin hareketli geçeceğini söyleyebiliriz. Nitekim FED(Amerika Merkez Bankası) yetkilileri 15-16 Aralık'ta faiz kararı için toplanacaklar. FED'in para politikasını belirleyen FOMC(Federal Açık Piyasa Komitesi) üyeleri içinde oy hakkına sahip olan üyeler, faiz artışına daha yatkın gibi görünüyor. Yani FED'in aralık ayı faiz toplantısında faiz arttırma kararı çıkabilir. Peki olası sonuçları ülke içi gelişmelerle değerlendirdiğimizde altın fiyatları yükselir mi, düşer mi, bunu değerlendirmeye çalışacağım.

FED Faizleri Arttırırsa Altın Fiyatları Ne Olur?

Banka altın hesabı ile gram altın fiyatları takip edilerek yapılan küçük yatırımlar, altın fiyatlarının hareketli olduğu dönemlerde daha güzel kazançlar sağlayabilir. Altın yatırımı ile uğraşanlar bilmeliler ki ABD'den gelen ekonomik veriler ve ülke içi gelişmeler, altın fiyatlarını etkileyen önemli unsurlardır.

gram altın fiyatları15-16 Aralık'ta yapılacak FED faiz toplantısının sonuçlarını ekonomi çevreleri merakla bekliyor. Gerek şahsi fikrim gerekse ekonomi aktörleri tarafından dile getirilen düşünce, faiz artışı yapılması yönünde. Peki FED faizleri arttırsa altın fiyatları ne olur? Açıkcası faiz arttırımı ile birlikte ons fiyatlarında kayda değer düşüşler gözlemlenecektir. Bunun yanı sıra ABD dolarının değeri de yükselecektir. Ben, altın fiyatlarını belirleyen ve genelde zıt hareket eden bu iki değişkenin birbirini dengeleyeceğini düşünenlerdenim. Dolayısıyla gram altın fiyatları çok değişim göstermeyebilir. Altın fiyatlarına heyecan katacak olay ise Türkiye'nin Rusya ile içinde bulunduğu kriz ve bunun yansımaları... Ülke içindeki altın fiyatları değişimine doların yüksek etkisi olduğunu daha önceki yazılarımda da belirtmiştim. Küresel çapta doların yükselişine Rusya Krizi ve akabindeki gelişmeler de eşlik ederse dolar hızlı bir yükseliş gösterebilir. Bu da gram altın fiyatları yükselir mi sorusunu evet diye cevaplandıran bir gelişme olur.

FED Faizleri Değiştirmezse Altın Fiyatları Ne Olur?

Altın fiyatları ne olacakTürkiye'de gram altın fiyatları, yazıyı yazdığım tarih itibariyle 100-101 tl civarında seyrediyor. Rusya Krizi öncesinde 2,86-2,87 tl düzeylerinde seyreden dolar, yaşanılan bu kriz sonrası 2,92 leri bile test etmiş durumda. Peki FED'in faiz arttırımını ertelemesi durumunda tüm bu gelişmeler altın fiyatlarını nereye taşıyacak? Faiz arttırımı her ne kadar ertelenecek olsa da ileriki dönemlerde faiz artışının kaçınılmaz olması ons fiyatlarını baskı altında tutacaktır. Dolayısıyla ons fiyatlarında büyük bir artış olmayabilir. Dolar cephesindeki olası düşüş, Rusya ile kriz içerinde olduğumuz bu ortamda çok rahatlatacaktır ülkemizi. Krizin aşılamaması ya da ilerlemesi durumuna karşılık bir emniyet sübabı vazifesi görecektir doların düşüşü...

Altın hesabı olup gram altın alış-satış işlemi gerçekleştiren küçük yatırımcılar açısından olaya bakarsak, faiz arttırımının ertelenmesinin altın fiyatlarını düşüş yönünde çok fazla etkilemeyeceğini söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise Rusya krizi sonrası dolar fiyatları üzerinde oluşan baskıyla açıklanabilir. Eğer ki ülkemizin içinde bulunduğu bu kriz ve etkileri kısa zamanda çözülürse, altın fiyatlarındaki düşüş belirgin hale gelebilir diye düşünmekteyim.

Altın yatırımı yoluyla kazanç peşinde koşan herkese iyi yatırımlar dilerim. Unutmayın; altın yatırımı sabır işidir. Sabır olan kazanmasa da kaybetmez!

Kaynak: http://www.bakalimbilelim.com/fed-faiz-kararlariyla-altin-fiyatlari-ne-olacak/
September

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 65 / 35
  • Ticaret 25, (%100)
Fed faizi artirmis. Sabah ne olur acaba ?

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
September FED başkanı YELLEN yine klasik bir konuşma yaptı. Hem nalına hem mıhına diye özetleyebiliriz. Şu an tüm veriler çarpık şekilde işliyor. Tombul parmakların taktik savaşları diyebiliriz. Doların orta ve uzun vadede artacağı kesin de kısa vadede de bana göre 3leri zorlayacaktır. Şu an 2,93 üzeri... Faiz artışı çeyrek puan olarak yapıldı ve çok yumuşak bir artış, piyasa bekliyordu zaten. Ama bir yandan da ülkesindeki ekonomik gelişime pek güvenmiyor gibi göründü YELLEN. Bakalım neler olacak kısa vadede. Rusya Krizi, akabinde yaşanan Irak'taki sorunlar vs vs derken kimse dolarda bir düşüş beklemesin bence. Yatırım tavsiyesi değildir.

Not: Yazıyı yazarken 2,94 üzerine çıkmış dolar!
September

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 65 / 35
  • Ticaret 25, (%100)
17.12.2015 / 15:20
Gold: 100,18
Dolar: 2,91
Euro: 3,17

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al