wmaraci reklam

Sanayi Parseli

22 Mesajlar 3.226 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
20 ton 30 ton yüklü tır için gerekli alt yapı yani zemin işini bir araştır ne demek istediğimi anlarsın
Asfaltın tonu ne kadar hazır çimento metrekupu ne kadar haberin var mi kardeşim

Ufak bir yağmurda toprakta dura yüklü tır bile toprağa batıyor mıcır üzeri zaten olmaz

Ucuza yapayım falan hikaye hangar daha ucuza mal olur ama 20 30 bine değil tabiki proje çizimi onayı bile on binlerce tl tutar
Kacak yapi cezaları ise daha beter önce ceza sonrasi yıkım

En az 300.000 tl yoksa beklentin olmasın

wmaraci
reklam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
bu işlerden anlamıyorsanız satın ve sermayeyi anladığınız işte kullanın.

kredi çeker yaptırırsınız diyecektim ama konuya yabancı iseniz büyük ihtimal mütahit dolandır sizi.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1267
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 170, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

20 ton 30 ton yüklü tır için gerekli alt yapı yani zemin işini bir araştır ne demek istediğimi anlarsın
Asfaltın tonu ne kadar hazır çimento metrekupu ne kadar haberin var mi kardeşim

Ufak bir yağmurda toprakta dura yüklü tır bile toprağa batıyor mıcır üzeri zaten olmaz

Ucuza yapayım falan hikaye hangar daha ucuza mal olur ama 20 30 bine değil tabiki proje çizimi onayı bile on binlerce tl tutar
Kacak yapi cezaları ise daha beter önce ceza sonrasi yıkım

En az 300.000 tl yoksa beklentin olmasın

2700m2 yer için 3000 bin lira çok para. Yaşadığım yer istanbul değil, Hatay. parke üzerinde onlarca tır her gün saatlerce duruyor ve o parkelere bir şey olmuyor. Bence çok fazla abartıyorsunuz.

noop adlı üyeden alıntı

bu işlerden anlamıyorsanız satın ve sermayeyi anladığınız işte kullanın.

kredi çeker yaptırırsınız diyecektim ama konuya yabancı iseniz büyük ihtimal mütahit dolandır sizi.

mütahitin bizi dolandırması söz konusu olamaz çünkü babam bizzat bu işlerle uğraştı zamanında. Şimdi ise emekli oturuyor. Ben toprağı değerlendirmenin yolunu arıyorum ;)

Toprağı da satmak istemiyoruz.

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Tır parkı yaptırmak istiyorsanız sağlam bir proje çizdirmeniz gerekiyor, filo otoparkı olmayacağı için park eden tüm araçların kolayca giriş-çıkış yapması gerekli. Demek istediğim otopark düzeninin çok iyi ayarlanması gerekiyor, bir şöför çıkmak için herhangi bir araç şöförünü rahatsız etmeden çıkabilmeli. Arazinin boyutu, gereken yapı malzemesi, ruhsat izinleri, gerekli tanıtım filan derken 6haneli rakamlar ödemek durumdasınız.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1267
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 170, (%100)

Addison123 adlı üyeden alıntı

Tır parkı yaptırmak istiyorsanız sağlam bir proje çizdirmeniz gerekiyor, filo otoparkı olmayacağı için park eden tüm araçların kolayca giriş-çıkış yapması gerekli. Demek istediğim otopark düzeninin çok iyi ayarlanması gerekiyor, bir şöför çıkmak için herhangi bir araç şöförünü rahatsız etmeden çıkabilmeli. Arazinin boyutu, gereken yapı malzemesi, ruhsat izinleri, gerekli tanıtım filan derken 6haneli rakamlar ödemek durumdasınız.

Gümrüklü Antrepo mu daha mantıklı yoksa bu park mı?

ek olarak 6 haneli dediniz eyvallah 100-150 bin tl hadi 200 bin tl olsun ama 300 bin tl bir 2700 m2 bir yer için çok para kimse kusura bakmasın...

• Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Bu tamamen sizin ne kadar yatırım yapabilme kapasiteniz ve ne kadar bir sürede geri dönüş istediğinizde bağlı. Tahminime göre Gümrüklü antrepo yapmak daha masraflı olur tır parkına göre, baştan temel kazılıp projeler çizilmesi gerekli. Tır parkı 1 ayda bitiyorsa antrepo daha uzun sürer. Yeterli çevreniz varsa tırcılarla konuşun gecelik ne kadar bir paraya kalmak istiyorlar parktan beklentileri neler ona göre bütçe planlaması yaparsınız. Aynı şekilde ithalat firmaları ilede konuşun antrepo için ne kadar ücret veriyolar sizinle yaparsanız kaçtan anlaşırlar.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1267
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 170, (%100)

Addison123 adlı üyeden alıntı

Bu tamamen sizin ne kadar yatırım yapabilme kapasiteniz ve ne kadar bir sürede geri dönüş istediğinizde bağlı. Tahminime göre Gümrüklü antrepo yapmak daha masraflı olur tır parkına göre, baştan temel kazılıp projeler çizilmesi gerekli. Tır parkı 1 ayda bitiyorsa antrepo daha uzun sürer. Yeterli çevreniz varsa tırcılarla konuşun gecelik ne kadar bir paraya kalmak istiyorlar parktan beklentileri neler ona göre bütçe planlaması yaparsınız. Aynı şekilde ithalat firmaları ilede konuşun antrepo için ne kadar ücret veriyolar sizinle yaparsanız kaçtan anlaşırlar.

aynen ben de antrepo veya hangarın daha masraflı olduğunu söylemeye çalışıyorum. Antrepo çok masraflı olduğu için alternatif yollar arıyorum. Bizim burda sanayi parselleri çok değil. Dönümü en fazla 500 bin tl yapıyor.

• Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam basit bir hesap yaptım yanlış olabilir, bir tırın kapladığı alan 33.6 metrekare. Sizin toplam arazi büyüklüğünüz 2700 metrekare bunun %65'ini park olarak kullandığınız zaman 52-53 tır kapasitesi oluyor. Tır başı gecelik 30lira (piyasa fiyatlarını bilmiyorum) 1,500 TL yapıyor. Çizilen projeye bağlı olarak kapasite artar veya azalır. Parkın yanı sıra şöförlerin ihtiyacı olan şeyleri (yağ, yemek servisi, onarım bakım) ek kazanç sağlayabilirsiniz.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

Sercancetin Sercancetin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 55 / 63
  • Ticaret 9, (%100)
haritadan resim koysan parseli gösteren daha güzel beyin fırtınası çıkar. Şimdi görmeden bişey denmez hocam yoksa yanlış yönlendirme olur zarar edersin
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

Instagram: @sercancetincom
Youtube: sercancetincom
Website: http://sercancetin.com

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

hasmer adlı üyeden alıntı

2700m2 yer için 3000 bin lira çok para. Yaşadığım yer istanbul değil, Hatay. parke üzerinde onlarca tır her gün saatlerce duruyor ve o parkelere bir şey olmuyor. Bence çok fazla abartıyorsunuz.

mütahitin bizi dolandırması söz konusu olamaz çünkü babam bizzat bu işlerle uğraştı zamanında. Şimdi ise emekli oturuyor. Ben toprağı değerlendirmenin yolunu arıyorum ;)

Toprağı da satmak istemiyoruz.

Sevgi kardeşim
Parke işlenmiş betondur zaten hiç mantık alıyor mu işlenmiş beton olan parkenin ham betondan ucuz olması fiyatları araştır diyorum ki ıstanbulda parke ve beton hataydan ucuz burada heryerde beton santrali var parkede keza öyle 17 milyon nüfus var hatay 500.000 yok arz talep meselesi

Kaldı ki parke işçiliği daha pahalıdır
Düz zemin üzeri micir micir üzeri ince kum kum üzeri parke taşı ve parke taşı arasına kum ve makine ile sıkıştırma hep insan gücü kullanılıyor

Beton uygulaması ise daha az insan gücüyle uygulanıyor
Micir üzeri panel demir ve üzerine beton
Micir 8 10 cm üzerine beton yine en az 10 cm olmalı böyle bir uygulamada dahası sıcaklık farkları çatlama yaptırır birde üzerine tirin yükü binince direk tuz buz olur zeminin sağlamliği çok önemli

Tir boyu kupa dahil 16 metre kadardır genişlik 2.5 mt kapı açıklığı ise ortalama 1,5 mt dir yani ortalama 4 metre aralık ile tir park edilir zaten kimse dar alana girmez girmesi gibi tirin çıkması içinde ön yada arkada 8 10 metre boşluk olmalı tir manevra ile rahatça çıksın

20 tır park yeri yapsan 1 tirin kapayacagi alan 60 m2 civarıdır 20 tır 1200 m2 birde manevra alanı 10 mt x 80 mt =800 m2 (tüm tırları yan yana koyduğumuzu var saydım en az ve basit olarak hesapladım 2000 m2 beton parke yada asfalt zemin yapman lazım işçilik dahil böyle bir fiyat al bakalım ne çıkacak ben biliyorum cevabı o nedenle herşey dahil 300.000 i gözden çıkarın diyorum
Tabiki zemin düzeltme işi nedir ne değildir bilinmiyor fiyat alacağın kişide yeri görmek isteyecektir
Ha sırf micirdanda zemin yapılır ama işte kisa zamanda az kalınlıkta atılmışsa çökmeye başlayacaktır
Bu zemin için alt yapı yağmur suyu tesisatı elektrik tesisatı aydınlatma direkleri gerekecek tel çit içme suyu hattı proje çizilmesi proje onayı iskan onayı itfaiyesi (itfaiye hidrant hattı bile isteyebilir olası tır yangını için o zaman su deposu dizel jeneratör ve hidrant hattıda işin içine giriyor)zabıtası osu busu ohooo ne paralar gider en az 300.000 gider diyorum ötesi yok 30.000 e yaparım gibi umutlara kapılma tirci adam keyfine düşkün olur temiz bir ortam gerekirse duş imkanı leziz ve uygun yemek vs ister haa işletme için sigortada iyi para tutuyor farzet hırsızlık oldu yada araç alev aldı emniyeti almadıysan mahkeme seni suçlu bulursa zararı işletme karşılar sonuçta parasını alıyorsun

Bak adanada yurtta çocuklar öldü suçlu yurt önlem almadı her zaman en kötüsünü düşüneceksin

Umarım anlatabilmisimdir devamlı bu işlerde olduğum için nelerle karşılaşıyoruz neleri görüyor olmadan önlemini alıyoruz tahmin bile edemezsin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al