wmaraci reklam

Tradingview üzerindeki RR ( Risk — Kazanç ) aracı nasıl kullanılır

2 Mesajlar 838 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
1- Tradingview üzerindeki RR ( Risk — Kazanç ) aracı nasıl kullanılır kısa bir örnek ile açıklama yapacağım.

2- Verilen sinyal aşağıdaki gibidir. Giriş fiyatı, hedef 1, hedef 2 fiyatı ve stop fiyatı bulunmakta. Matematik bilgisi olanlar kabaca birşeylerin ters olduğunu ilk bakışta anlayacaktır.

3- Tradingview deki Risk Kazanç aracını ( Long position olanı, sinyal AL pozisyonda) seçip yukarda verilen sinyaldeki değerleri 2 farklı RR üzerine uyguluyoruz.

4- Değerler kapalı halde iken pozisyonların kazanç getiri oranı aşağıdaki resimde gözükmektedir. Yeşiller daha kısa iken kırmızılar daha uzundur…

5- Şimdi değerler açık halde iken tekrar pozisyonların kazanç getiri oranına bakalım.

6- Birinci kar seviyesinde %5 riske atıp %1 kazanç alıyoruz. İkinci kar seviyesinde %5 riske atıp %2.5 kar alıyoruz.

7- Farkındalık yaratmak için bir de benim işlem geçmişimden bir al sat işlemimi atıyorum. RR oranını hesaplamak için örnek olarak kullanabilirsiniz.

Iletısım ıcın
https://wmaraci.com/forum/yatirim-araclari/kripto-paralara-yatirim-yapmak-651942.html
bitdom8

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bitdom8 bitdom8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek teknik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam müthiş anlatım için tşkler:):angel:
ozgurgezen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al