Yapmış olduğum kütüphane takip programını sizinle paylaşmak istiyorum.

-Projenin arayüzünü, hazır template'i düzenleyerek uygun hale getirdim.
-Otomasyonda kategori,kitap,üyeler,kitap alan üyeler ve kitabı iade eden üyeler gibi menüler bulunmaktadır.
-Kategori ekleme,güncelleme,çoklu silme ve listeleme işlemleri yapılabiliyor.
-Kategoriye göre kitap ekleme, güncelleme,çoklu silme ve listeleme işlemleri yapılabiliyor.
-Kütüphaneye üye kayıt etme,güncelleme , çoklu silme ve listeleme işlemleri yapılabiliyor.
-Kitabı alanlar tablosuna üye ekleme,silme yapılabiliyor.Ayrıca kitabı getirdi ise getirdi olarak işaratlenebiliyor.
-Kitabı iade eden üyeler tablosunda da, kitabı getiren üyeler listeleniyor.Ayrıca yanlışlıkla getirdi olarak işaretlenmişse, tekrar getirmedi olarak işaretlenebiliyor.
-Üyenin aldığı tarih,son iade tarihi ve getirdiği tarih bulunuyor.Bu sayede kitabı son iade tarihinden sonra g-etiren olursa üyeye ceza veriliyor.Her geç getirdiği gün için üyeye bir gün ceza veriliyor ve cezası bitinceye -kadar kitap alamıyor.
-İstatistikler bölümünde de toplam kaç üyenin olduğu,toplam kitap sayısı,toplam alınan ödünç kitaplar ve toplam iade edilen kitaplar bilgisi bulunmakta.

Otomasyonda bir kaç eksiklikler olabilir.Siz projenin üstünde bir kaç değişiklik yaparak, yada geliştirmeler yaparak daha detaylı güzel bir program haline getirebilirsiniz.Programın işinize büyük ihtimal ile yarayacağını düşünüyorum.
Sormak istediğiniz kısımlar olursa, iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Projeyi indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.
Asp Net Mvc Kütüphane Programı