wmaraci reklam

C# datetimepicker İşlemleri

4 Mesajlar 710 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

B3R4T B3R4T WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 26 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
https://i.imgyukle.com/2019/10/27/Ez8vrU.png

Resimde görüldüğü üzere acces veri tabanından alınana veriler en alta yer almakta
aynı veri tabanını kullanarak Kontrol Et e basıldığında süresinin dolmasına 1 hafta kalanları sola---- ad - soyad- kayıt tarihi--- bitenleri sağa yazdırabilmek mümkün müdür ?

bilgileri çektim ama sorun yok fakat tarihte işlem yapamıyorum

İf ile yapmaya çalıştım fakat datatimepiker verisi alıp uygulayamadım ....

yardımlarınız için teşekkür ederim...

wmaraci
reklam

ozmencelik ozmencelik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek .Net Developer - İng Öğretmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 39 / 160
  • Ticaret 0, (%0)
şimdi mantıken şu yolla gitmek sorunu çözebilir. Süresi bitmiş olması için bir verinin kayıt yada başlangıç tarihi ve birde bitiş yada sona erme süresi olur. Buda demektir ki 2 değişken tanımlayıp birine başlangıç tarihi verisini bir diğerinede bitiş tarihi verisini eklemen lazım. daha sonra 2 veriyi yani iki tarihi bir birinden çıkarıp kalan süreye göre bitmişse diğer listbox yada webview neyse ona ekletebilirsin. Hatta bu yöntem sana her bir id ye sahip üyenin kaç gün süresi olduğunu uyarı halinde göstermesi içinde bir yol yapmış oluyor. Yani kontrol ete bastığında bunları datetimepickere ihtiyac duymadan otomatik yapabilirsin tabi spesifik bir seçim yada işlem söz konusu olmayacaksa ( zaten programlamanın amacıda o işi hayatı kolaylaştırmak ). Kayıt ederken o başlangıç ve bitiş tarihini girdirtmen lazım kullanıcıya.

iyi forumlar
B3R4T

kişi bu mesajı beğendi.

B3R4T B3R4T WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 26 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
İyi günler

Mantığı çok güzel anlatmışsınız çok güzel anladım fakat tarih verileri Acces Veritabanından çektiğim için üzerlerin de oynama yapamıyorum :( yada bilmiyorum nasıl olur.

ozmencelik ozmencelik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek .Net Developer - İng Öğretmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 39 / 160
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım tam algoritmasını kuramadın kafanda. Şimdi sen db ye 2 tarih eklettin ya biri başlangıç biride bitiş. Onları birer değişkene çıkarıp Sonuc = BitisTarihi-Baslangictarihi yapacaksın ( code tarafında ) sonra o cıakn değeri istediğin gibi kullanacaksın ister bir evenete ata istersen db ye gönder ordan çağır vs

yani istediğini o sonuc değeri değişkeniyle yapacaksın.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al