wmaraci reklam

C# Form ile birden fazla bağlantı

3 Mesajlar 586 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AhmeCakmak AhmeCakmak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar, bir sorum olacaktı. C# 'a yeni başladım. Atıyorum C# ile bir form uygulaması geliştirdim. Kullanıcı giriş sistemli bir form.

Bu program birden fazla bilgisayarda kullanılsın, ve hangi bilgisayardan girilirse girilsin. Aynı veritabanından çeksin verileri istiyorum. Yani detaylı açıklamak gerekirse, ben kendi bilgisayarımdan bu programın veritabanına bi veri ekleyince, uzakta başka bir arkadaşım da programa giriş yapınca o veriyi görebilsin. Bunun için ne yapmam gerek? C# ile bu mümkün mü? Veritabanını internet üzerinden mi kurmam gerekiyor, yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi forumlar..

wmaraci
reklam

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
Veri tabanını online bir yere taşımalısın azure aws Google cloud ya da bir hosting firmasından da alabilirsin veri tabanını online a yükledikten sonra herkes görebilir. Anlık olarak veriler gelsin dersen Websocket öğrenmelisin bu sayede yazılımı kullanan tüm clientlara gönderip verileri güncellersin

LizGate LizGate Lizgate Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 12 / 47
  • Ticaret 3, (%100)
Aynı network içinde değilseniz ya bir sunucu ya da local SQL için port açmanız gerekir(Tabi bu sabit ip gerektirir). Açtıktan sonra sql baglantilarinizi program içinden değil, bir config dosyasından cektirmelisiniz. Adımları sağlarsanız sorunsuz kullanabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al