wmaraci reklam

C# ProgressBar

5 Mesajlar 1.254 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UgZe UgZe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Selam arkadaslar,
Dosya gönderimi sirasinda bir progressbar penceresi göstermek istiyorum.
Buttona tiklandiginda dosya gönderimi baslayacak ve progressbarda dosyanin tamaminin gönderilmesine ne kadar kaldigini gösterecek.
Buldugum örnekler hep timerla saniye sayarken progressbarin arttirilmasiyla ilgili...

Yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkürler:)

wmaraci
reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
timersız yapılamıyor diye biliyorum. illaki timer olacak ki progressbar sürekli döngü içinde bulunsun.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Timer vb. componentlere gerek yok. WebClient sınıfının sunmuş olduğu birkaç event işimizi görmemiz için oldukça yeterli. Olabildiğince basit, anlaşılır ve detaylı bir demo hazırlamaya çalıştım, neredeyse her satırda kodun ne yaptığını/neden yaptığını açıklayan yorumlar bulunduğundan kendi projenize uyarlarken zorluk yaşamayacağınızı umuyorum.

https://yadi.sk/d/wVw1X-AFULbCu

Tabii bu dosya indirme işlemi için geçerli ancak dosya yükleme işleminde de aynı mantık mevcut.

Ek Olarak: Yönetici izni istemesi sizi korkutmasın; sabah sabah üşengeçlikten C:\ sürücüsüne indirecek şekilde yazdım, ondan :)
isousluer UgZe

kişi bu mesajı beğendi.

UgZe UgZe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Timer vb. componentlere gerek yok. WebClient sınıfının sunmuş olduğu birkaç event işimizi görmemiz için oldukça yeterli. Olabildiğince basit, anlaşılır ve detaylı bir demo hazırlamaya çalıştım, neredeyse her satırda kodun ne yaptığını/neden yaptığını açıklayan yorumlar bulunduğundan kendi projenize uyarlarken zorluk yaşamayacağınızı umuyorum.

https://yadi.sk/d/wVw1X-AFULbCu

Tabii bu dosya indirme işlemi için geçerli ancak dosya yükleme işleminde de aynı mantık mevcut.

Ek Olarak: Yönetici izni istemesi sizi korkutmasın; sabah sabah üşengeçlikten C:\ sürücüsüne indirecek şekilde yazdım, ondan :)

Demonuz cok ise yaradi cok tesekkürler. Sadece indirme degilde baska isler yapmaya calistigimda problem yasiyorum.bir dosyayi bir yere tasimak istedigimde mesela.
WebClient degilde neyi kullanmam gerekiyor onu bulamadim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

UgZe adlı üyeden alıntı

Demonuz cok ise yaradi cok tesekkürler. Sadece indirme degilde baska isler yapmaya calistigimda problem yasiyorum.bir dosyayi bir yere tasimak istedigimde mesela.
WebClient degilde neyi kullanmam gerekiyor onu bulamadim.

System.IO kütüphanesin File sınıfında ihtiyacınız olan tüm fonksiyonlar bulunuyor, size gereken File.Move methodu.

Fakat bu demonun çalışmasını sağlayan asıl durum WebClient nesnesinin dosyanın ne kadarını indirdiğini bize söylemesi, biz de bu değerden yola çıkarak oranı belirleyebiliyoruz. Ancak File.Move böyle bir değer döndürüyor mu bilemiyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al