wmaraci reklam

Delphi Master Detail (Dersi geçmem için)

5 Mesajlar 1.023 Okunma
wmaraci reklam

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar, Delphi dersimiz var ancak bu dile kafam hiç basmıyor. Sınavlarda önceden hep 10 alıyordum ve hiç yapamıyordum ve yapamıyorum zaten diyerek vizeye girmedim. Sonrasında ise ailemin okulu bitirmem için yaptığı baskıyla güzelce çalıştım ve final sınavıma girdim. 25'er puanlıktan 4 sorunun 4'ünü de yaptım, sorduğu sorulara göre program çalışıyor ancak hocamız büte kaldın ve master detaili yapamamışsın dedi. (Hocamızın sorularının anlaşılmaması da ayrı bir meşhurdur.) Arkadaşlar bu master detail nedir, nasıl yapılır bir türlü kafam basmadı ya, sınavda yapıyorum soruyu program çalışıyor ama yapamamışsın dedi. Bana güzelce anlatabilecek birisi olursa gerçekten çok duamı alır. Bıktım bu dersten. :(

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Dashertman Dashertman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam iyi günler delphi bilmiyorum fakat internetten biraz baktım yazdığınız konu hakkında.

Master-Detail olayı şöyle hocam, şimdi sizin müşteri-fatura uygulaması yazdığınızı düşünelim müşterilerinizi topladığınız bir "A" tablosu olsun burada müşterilerinizin her birisinin numarası olsun siz fatura tablosuna kayıt girdiğinizde buraya faturalarınıza müşterinin numarası ile ayırabilirsiniz.
Örnek olarak:
Müşteri tablosu
id : 12
isim: Mehmet Özsoy

Fatura Tablosu:
id : 01
musteri_id : 12
fatura:: fatura.pdf

Şimdi siz fatura tablosundan musteri_id ile hangi müşterinin faturalarını çekmek istiyorsanız çekebilirsiniz

• Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

Dashertman adlı üyeden alıntı

Hocam iyi günler delphi bilmiyorum fakat internetten biraz baktım yazdığınız konu hakkında.

Master-Detail olayı şöyle hocam, şimdi sizin müşteri-fatura uygulaması yazdığınızı düşünelim müşterilerinizi topladığınız bir "A" tablosu olsun burada müşterilerinizin her birisinin numarası olsun siz fatura tablosuna kayıt girdiğinizde buraya faturalarınıza müşterinin numarası ile ayırabilirsiniz.
Örnek olarak:
Müşteri tablosu
id : 12
isim: Mehmet Özsoy

Fatura Tablosu:
id : 01
musteri_id : 12
fatura:: fatura.pdf

Şimdi siz fatura tablosundan musteri_id ile hangi müşterinin faturalarını çekmek istiyorsanız çekebilirsiniz

Hocam çok teşekkür ederim, internetten bende araştırdım ve mantığını az çok kaptım gibi ama delphide bunu düzgünce mantığıyla anlatan bir kaynak bulamadım.

Dashertman Dashertman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bende php ile bunu uygulamalı olarak gösterebilirim bilgim sınırlı kusura bakma yardım edebildiysem ne mutlu.

wmaraci

• Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

Dashertman adlı üyeden alıntı

Hocam bende php ile bunu uygulamalı olarak gösterebilirim bilgim sınırlı kusura bakma yardım edebildiysem ne mutlu.

Valla çok iyi olur hocam, siz ne zaman müsaitsiniz acaba? Ben pazardan salıya kadar evde yokum ama size uyarım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al