wmaraci reklam

Linux sunucuda .net

8 Mesajlar 975 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Yusufcoruh Yusufcoruh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Seo ve kolay yönetim açisindan tercih ettiğimiz wordpress sitesi ile birlikte daha dogrusu subdomain de çaliştirmak icin bir web uygulamasi yazdirmak istiyoruz . Tamda bu yuzden bir sunucu kiralamak ve tüm sistemimiizi barindirmak istiyoruz ancak yazilim firmalarin çoğu .net üzerine gelistirme yapiyolar . Bir firmaya wordpress ana dizinde kullaniyoruz dediysekde sorun olmaz dedi ancak burda biraz daha objektif yanit bulabilecegimi umuyorum. Yaptigim kisa bir arastirma ile .net yazilimlarin linux sunucularda calistirilabilme durumu varmis . Bu durum hakkinda tecrubeli arkadaslar varmi ? Problem olmaz diyip umursamamalimiyim yoksa php gelistrici firma arayisinami girmeliyim

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
.net core ile geliştirilecekse linux makineler üzerinde kullanılabilir, düz .net ile yazıp asp üzerinden core çeviren uyanıklar var eğer o tarz bir işe girişilirse performans kötüleşir.

Emin değilseniz php geliştiriciler ile devam edin.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Faturali sözleşmeli vs oldugundan bi uyaniklik yapilabilecegini sanmiyorum en azindan sozlesmeye .net core ibaresi ekleyecegim demektir bu yanit icin teşekkürler peki .net core ile gelistirilse performans gibi su an bilmedigim icin belirtemedigim herhangi bir konuda dezavantaj durumu söz konusumu ?

shngndgd shngndgd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar;
yazılımın ana hatları ile performansı hangi dil ile yazıldığından ziyade nasıl yazıldığı ile alakalıdır.
Yazılım dili performans için kesinlikle önemlidir ama içinde spagetti kod bulunan bir yazılım php ile bile yazılmış olsa performans anında sorun çıkartacaktır.
Umarım istediğiniz gibi bir projeyi alabilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Yusufcoruh adlı üyeden alıntı

Faturali sözleşmeli vs oldugundan bi uyaniklik yapilabilecegini sanmiyorum en azindan sozlesmeye .net core ibaresi ekleyecegim demektir bu yanit icin teşekkürler peki .net core ile gelistirilse performans gibi su an bilmedigim icin belirtemedigim herhangi bir konuda dezavantaj durumu söz konusumu ?

Firma uygulamayı nasıl yazıyor bilemediğim için performans konusunda yorum yapmak yanlış olur.

Düzgün kodlandığı sürece performans açısından sorun çıkmaz. Firma ile konuşurken net olursanız yardımcı olurlar diye düşünüyorum.
Yusufcoruh

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

shngndgd adlı üyeden alıntı

Merhabalar;
yazılımın ana hatları ile performansı hangi dil ile yazıldığından ziyade nasıl yazıldığı ile alakalıdır.
Yazılım dili performans için kesinlikle önemlidir ama içinde spagetti kod bulunan bir yazılım php ile bile yazılmış olsa performans anında sorun çıkartacaktır.
Umarım istediğiniz gibi bir projeyi alabilirsiniz.

Güvenilir olduğunu umduğum için bazi standartlara yada bir disipline bir çizgiye sahip olduğunu sandigim firmalardan teklif istedim yoksa eminim ayni işi 7-8 bine bir freelencer arkadasada yaptirabilirdim . guven ve ne yaptigini bilen isinin arkasinda durmak cok onemli konular . Hakkimizda hayirlisi

SancarSaran SancarSaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 4 / 111
  • Ticaret 0, (%0)
Burası Türkiye aga, burada cıncıklı iş olmaz. Millet şahine brodway e hala biniyorsa bir sebebi var. onun için, kendi bünyenizden destekliyemiyorsanız macera aramayın. tak çalıştır çözümlere bakın. yazılımız, datanız, elimi sallasam ellisi platformunda olsun,

bence siz gidip o işiniz her neyse onu wordpress altında çalıştıracak bir çözüm bakın.

veya

İki makina kirala,

birinde wordpress çalışsın sub domain de diğer windows makinada çalışsın.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
peki :))

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al