wmaraci reklam

NodeJS mi, PHP mi?

6 Mesajlar 2.978 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gorkemg1234 gorkemg1234 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba,

Backend geliştirmeye yeni yeni başladım ve nodejs kullanarak geliştiriyorum. Sizce php ile mi devam etmeliyim yoksa nodejs ile mi? Foruma baktığımız zaman neredeyse bütün scriptler, admin panelleri vs. bütün hepsi php ile yazılmış. Hangi yolu tercih etmeliyim? Bir yerde işe girmek için hangisi daha faydalı olur? Normalde frontend kodluyorum. React ve javascript biliyorum ve bu yüzden nodejs seçtim.

wmaraci
reklam

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)
Kişisel fikrim kesinlikle NodeJS tarafından devam etmenizdir. Bu forumda gördüğünüz script'lere falan takılmayın. Burada öğretmenler, sağlık çalışanları vs. herkes amatör şekilde geliştirme yapıp gelir elde etmeye çalışıyorlar. Ayrıca PHP esnek ve öğrenmesi kolay bir dil. Diğer dillerdeki birçok süreçten arındırılmış, hızlıca ürün çıkarabileceğiniz bir dil olduğu için tercih ediliyor benim düşüncem. Bu yüzden meslek farketmeksizin herkes tarafından tercih ediliyor ve buralarda sık sık görüyorsunuz. Onlarca mülakata girmişimdir şahsi tecrübeme göre siz herhangi bir şirkete mühendis veya developer olarak girmek istediğinizde 10 firmadan yalnızca 1'i PHP yeterliliği isteyecektir. PHP'den kastım PHP Framework'leridir bu arada. React biliyor olmanız süper bir artı. NodeJS ile gayet yeterli bir kombo. Size tavsiyem NodeJS öğrenmeye devam edin backend için. PHP öğrenmek istiyorsanız hobi olarak öğrenebilirsiniz.

İşe girmek için ne öğrenmeniz gerektiğini sağdan soldan kimseye sormanıza da gerek yok. LinkedIn hesabınızı açın iş ilanlarını inceleyin. Neye talep olduğunu, hangi yeterliliğe sahip kişiler kalifiye sayılır aklınızda netleşir.
BEYAZMASTER

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 3, (%100)
Evet, haklısınız. NodeJS başladım ve syntax olsun kullanımı olsun gayet güzel geldi. Devam etmeyi düşünüyorum. Evet Linkedin hesabım yok, en kısa sürede açacağım oradan piyasa hakkında bilgi edinmek çok daha kolay olur. NodeJS öğrenmeye devam edeceğim. Yorumunuz için teşekkür ederim.

• Üyelik 11.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 3, (%100)

emreyvz adlı üyeden alıntı

Kişisel fikrim kesinlikle NodeJS tarafından devam etmenizdir. Bu forumda gördüğünüz script'lere falan takılmayın. Burada öğretmenler, sağlık çalışanları vs. herkes amatör şekilde geliştirme yapıp gelir elde etmeye çalışıyorlar. Ayrıca PHP esnek ve öğrenmesi kolay bir dil. Diğer dillerdeki birçok süreçten arındırılmış, hızlıca ürün çıkarabileceğiniz bir dil olduğu için tercih ediliyor benim düşüncem. Bu yüzden meslek farketmeksizin herkes tarafından tercih ediliyor ve buralarda sık sık görüyorsunuz. Onlarca mülakata girmişimdir şahsi tecrübeme göre siz herhangi bir şirkete mühendis veya developer olarak girmek istediğinizde 10 firmadan yalnızca 1'i PHP yeterliliği isteyecektir. PHP'den kastım PHP Framework'leridir bu arada. React biliyor olmanız süper bir artı. NodeJS ile gayet yeterli bir kombo. Size tavsiyem NodeJS öğrenmeye devam edin backend için. PHP öğrenmek istiyorsanız hobi olarak öğrenebilirsiniz.

İşe girmek için ne öğrenmeniz gerektiğini sağdan soldan kimseye sormanıza da gerek yok. LinkedIn hesabınızı açın iş ilanlarını inceleyin. Neye talep olduğunu, hangi yeterliliğe sahip kişiler kalifiye sayılır aklınızda netleşir.

Bir sorum daha olacaktı. Eğer nodejs, php, .netcore bu üçünden birine yeni başlayacak olsanız hangisini seçerdiniz?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)

gorkemg1234 adlı üyeden alıntı

Bir sorum daha olacaktı. Eğer nodejs, php, .netcore bu üçünden birine yeni başlayacak olsanız hangisini seçerdiniz?

Ben sizin aksinize Angular .NET Core seçimi yapmıştım zamanında. Tekrardan başlayacak olsam React NodeJS seçerdim. Zaten React ve .NET Core ikilisine beraber çok rastlamadım. Siz de iş ilanlarına bakabilirsiniz bu konuda. Yanlış yönlendirme olmaması açısından.

• Üyelik 11.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 3, (%100)

emreyvz adlı üyeden alıntı

Ben sizin aksinize Angular .NET Core seçimi yapmıştım zamanında. Tekrardan başlayacak olsam React NodeJS seçerdim. Zaten React ve .NET Core ikilisine beraber çok rastlamadım. Siz de iş ilanlarına bakabilirsiniz bu konuda. Yanlış yönlendirme olmaması açısından.

İş ilanlarına baktığımda genelde React ile hep NodeJS istiyorlar. React ve nodejs şeklinde ilerlemek mantıklı geldi bana da o yüzden. Yardımınız için teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al