lostyazilim

PHP İLE YAPTIĞIM WEB SİTESİNİ MASAÜSTÜ OLARAK KULLANMAK İSTİYORUM

3 Mesajlar 235 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Sarac Sarac WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Subay
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

PHP İLE YAPTIĞIM WEB SİTESİNİ MASAÜSTÜ OLARAK KULLANMAK İSTİYORUM. FAKAT MASAÜSTÜ UYGULAMA YAPMAYI BİLMİYORUM . SİTE PHP İLE YAZILDI KODLARI VERECEĞİM. YARDIM EDEBİLECEK OLAN VARSA COK SEVİNİRİM.

wmaraci
reklam

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)

Electron Js ye bakabilirsin, çok karmaşık bir yapısı yoksa bende python ve qt ile yardımcı olmaya çalışırım.

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ

everyCode everyCode https://alikarahisar.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 25 / 94
  • Ticaret 1, (%100)

Selamlar,

PHP doğası gereği runtime'da yorumlanan bir script dili. Dolayısıyla bir yorumlayıcıya ihtiyaç duyacaktır. Bunun için de ya local'de ya da bir domain üzerinde çalışması lazım. Bu en genel hali ile şu demek; Ayakta olan bir local ya da açık domain'de PHP'nin ayakta olması ve sizin de masaüstü uygulamanızdan bunu çağırmanız gerekir olarak yorumlayabilirsiniz. Electron denilmiş ama onun mantığı da aynı mantık diyebilirsiniz. Diğer yandan PHP-GTK diye bir proje var biraz zahmetli. Bu proje ise PHP ile masaüstü uygulama yapmaya yarıyor ama bu sizin ihtiyacını karşılayacak şey değil diye zannediyorum. Sözün özü; PHP bir domainde ayakta olacak ve örneğin CSharp'ın Web Browser componenti gibi bir component ile de o URL çağırılarak sizin istediğiniz gibi işlem yapılabilir.

Web -> https://alikarahisar.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al