wmaraci reklam

Port Açma

11 Mesajlar 1.779 Okunma
smmexpress

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Arkadaşlar yeri mi tam emin değilim fakat 10 dakikadır nette arıyorum. Eğer bilen bir dostumuz varsa en ince ayrıntısına kadar uzun uzun anlatabilir mi yani Nedir bu port açma ne işe yarar açarsak ne olur açmazsak ne olur tüm ayrıntıları ile bilen birisi anlatabilir mi ya da nette böyle bir konuya rastlayan varsa paylaşabilir mi çok teşekkür ederim.

Sosyal olan her şey.
wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam ne için lazım port açmanız ve modem marka ve modeli yazarak arayabilirsiniz

"marka model port açma" şeklinde

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Her modemin farklıdır. Bir site vardı tüm modemler için resimli anlatım vardı bulaiblirsem atarım aradım biraz bulamadım şuan.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Madem port neden açılır? neye yarar? açarsak ne olur? nasıl açılır? gibi soruların cevabını bilmiyorsunuz neden peşine düştünüz bu kadar? Bir amacınız var ki port açmak istiyorsunuz, herhalde rat falan buldunuz bir yerlerden onun için açacağım diyemiyorsunuz? Yanlış mı düşünüyorum?

wmaraci
wmaraci

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

deadhero adlı üyeden alıntı

Her modemin farklıdır. Bir site vardı tüm modemler için resimli anlatım vardı bulaiblirsem atarım aradım biraz bulamadım şuan.

O site malesef kapandı hocam. :)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Madem port neden açılır? neye yarar? açarsak ne olur? nasıl açılır? gibi soruların cevabını bilmiyorsunuz neden peşine düştünüz bu kadar? Bir amacınız var ki port açmak istiyorsunuz, herhalde rat falan buldunuz bir yerlerden onun için açacağım diyemiyorsunuz? Yanlış mı düşünüyorum?

Hocam direk infazı bastınız, belki adam hlds server, ts3 server, smtp, ssh, gnutella, telnet yada webservar açacaktır :)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
İllaki illegal bir amaç olması gerekmiyor, öyleyse bile bunun kararını vermek bize düşmez. Şöyle anlatmaya çalışayım:

Bir bağlantı kurulurken kullanıcılar sizin IP adresinizi bilseler dahi modeminizin bu tarafındaki IP adresinizi, yani iç IP adresinizi bilemezler. Bu bağlantıyı sağlamak için Yönlendiriciler NAT adı verilen bir protokol kullanır, bunun fazla detayına girmeye gerek görmüyorum, kendiniz de detaylı araştırabilirsiniz.

HTTP protokolü varsayılan olarak 80. portu kullanır. Örneğin evinize bir web server kurup internet sitenizi evinizdeki bilgisayarınızdan yayınlamak istiyorsunuz diyelim. IP adresiniz de 10.0.0.1 olsun. Ziyaretçi tarayıcının adres çubuğuna 10.0.0.1 yazdığında evinizdeki modeme 80. port üzerinden bir bağlantı isteği yollar. Modem NAT tablosuna bakar, ancak iç ağdan bir cihazın talebi olmadan gelen bu isteği nereye yollayacağını bilemediğinden yok eder. Siz bu servis üzerinde bir yönlendirme kuralı (port açma) uygular ve "bak kardeşim, bu modeme 80. port üzerinden bir bağlantı gelecek olursa bu bağlantıyı bilgisayarımın iç ağdaki IP adresi olan 192.168.1.2'ye yönlendir" şeklinde bir talepte bulunur. Bu sayede bir kullancıı sitenize erişmek üzere adresi tarayıcısına yazdığında paket modeme gelir, modem de bunu doğruca sizin tanımladığınız bilgisayara yollar.

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Port açmak istemesinin bir çok sebebi olabilir ancak 1gbit bağlantısı ve sadece bu iş için çalışan bir makinası olmadığını varsayarsak büyük ihtimalle illegal veya küçük çaplı (günlük kullanım için ts3 server gibi) bir iş için kullanacak.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

O site malesef kapandı hocam. :)

Hocam direk infazı bastınız, belki adam hlds server, ts3 server, smtp, ssh, gnutella, telnet yada webservar açacaktır :)

Tahmin yahu infaz yok :) Ne yaptığını söylemediği için tahmin ettim sadece..

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)
Her şey iyi güzel de konuyu açan arkadaş nerede? Bir sürü cevap almış konuya ama kişide ses yok. Garip :D

Flawless Flawless Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
Port açmak istediğiniz cihaz bilgilerini paylaşır mısınız?
Basit olarak port açma işlemi modemlerde NAT yani ağ adres çeviricisi üzerinde bulunan menülerden yapılır.Bu da cihazdan cihaza değişiklik gösterir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al