(Proje) VB.NET Online Yönetim Panelli Lisans Sistemi

54 Mesajlar 18.162 Okunma
smmexpress

Vixo Vixo vpnscript.net Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 29 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
Forumda bu bölüm pek aktif olmasada böyle bir proje başlatmak istedim. Şimdi bir çoğunuz bana vb.net lisans sistemi olmaz diyeceksiniz evet biliyorum fakat yinede böyle bir projeyi başlatmak istedim, umarım devamını getirirsiniz arkadaşlar. Lisans sisteminin derlenmiş halini ve yönetim paneli scriptini denemeleri için isteyen kişilere vericem, böylece eksikleri beraber giderebiliriz.

Projenin uygulama kısmını tamamladım, şuan yönetim panelini yazmak üzere hazırlık yapıyorum. Yönetici paneli ile birden fazla program anahtarı ekleyebilir, düzenleyebilir ve bu program anahtarları için ayrı ayrı lisans ekleyebilirsiniz. Lisanslar HWID kilitli olucak yani tek bir bilgisayarda çalışacak.

İlk sürüm olarak bu kadar özelliğin yeterli olacağını düşünüyorum fakat aklınızda projeye katkı sağlayabilecek güzel özellik fikirleri varsa söylemekten çekinmeyin arkadaşlar, ilerleyen güncellemelerde eklenebilir.

23 Haziran 2015 - Önemli Bilgilendirme

Skype ve forum üzerinden bana ulaşan arkadaşların bir çoğu aynı soruları sorduğu için buradan net bir açıklama yapmak istedim. Bu projeyi temel olarak görün, yukarıda yazdıklarımı önemsemeyin artık çünkü geliştirmek için vaktim yok o yüzden kullanan kişi lisans ekleme olayını manuel yapmak zorunda veya biraz php ile alakası varsa kendisi sistemi geliştirebilir. Manuel lisans ekleme nasıl oluyor peki ?

Sistem her lisansın tek bir hwid üzerinden çalışmasını sağlıyor yani lisanslar 1 bilgisayarda çalışacak şekilde kayıt oluyor veritabanına, bu yüzden projeye hwid.exe dosyasını ekledim. Bu dosyayı lisansı vereceğiniz kişiye gönderiyorsunuz, kişi kendi bilgisayarında çalıştırıyor ve panoya kopyalanan hwid adresini size iletiyor, buradan sonra siz php kontrol panelinden lisans ekle kısmına gelip kişinin hwid bilgisini giriyorsunuz ve lisans oluştur diyorsunuz. Oluşturduğunuz lisansı kişiye gönderiyorsunuz ve işlem tamamlanıyor. Sistemde otomatik lisans silme / süreli lisans özelliği yok fakat buda kolay bir şekilde entegre edilebilir (veritabanında lisansların kayıt olduğu tabloya tarih sütunu ekleyin, php ile bu tarihi kontrol edip X günü aşmış olanları silmesi için bir script yazın ve cron job ekleyin -- en basit yöntemi bu).. biraz php bilgisi gerekiyor.

------------------------------

PHP Yönetim Paneli:

Proje hakkında detaylı bilgi isteyen arkadaşlar bana özel mesaj ile skype adreslerini gönderebilirler.

Dip not: Bu lisans sistemi ile .net uygulamalarınıza erişim satabilirsiniz fakat kırılmasını önleyemezsiniz. Uygulamanızın kırılmasını engellemek ve lisans sistemini daha sağlıklı bir şekilde kullanmak için kendi şifreleme algoritmalarınızı ve obfuscator kullanmanızı tavsiye ederim.

Edit - 30.04.2015

Konuya yeterince ilgi gösterildiği için bu linkleri buraya bırakıyorum, umarım işinize yaramıştır. İyi çalışmalar.

https://hostr.co/NLItkgRMgSl5 (wLisans.dll kaynak kodları)
https://hostr.co/KclIY44VN93D (php panel kodları)

Edit - 23.06.2015

Arkadaşlar SQL dosyasını arşive eklemeyi unutmuşum gerçekten kusura bakmayın fazla ilgi gösteremediğimden dolayı konuya. Buyrun .sql dosyası

https://hostr.co/iKWlfmXyUXUj

Varasıylan admin giriş bilgileri -
Kullanıcı adı: admin
Şifre: admin
heavenpatrol XeroCS 557furkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AeonBilisim AeonBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 2, (%50)
Şuan Tam 1 Haftadır Çalışma yaptığım bir .net çalışmamda kullanıyorum php ve mysql destekli üyelik sistemini üyelik ve lisans süresi mevcut projeyi yarın tamamlayıp sunacağım burada :)

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 29 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
Seninki kadar detaylı olmayabilir benim yapacağım sistem fakat oda kullanışlı. Ücretsiz olarak mı sunmayı planlıyorsun ?

AeonBilisim AeonBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 2, (%50)
Skype Adresiniz var ise daha detaylı görüşebiliriz hocam

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 29 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
Özel mesaj gönderdim, görüşmek üzere :)

Stero0 Stero0 Sadness Prisoner Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 99 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam detaylı p.m. bekliyorum.

3dk. Her anına değer: https://youtu.be/NTf9kn5w3kI

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 29 / 57
  • Ticaret 1, (%100)

Emirhan ATICI adlı üyeden alıntı

Hocam detaylı p.m. bekliyorum.

Pm gönderildi. Projeyle ilgilenen arkadaşlar beta sürümünde bizimle beraber olmak için bana ulaşabilirler. Beta sürümünde projeye destek olan herkes sistemi ücretsiz bir şekilde kullanma hakkına sahip olacak.

Ek Olarak: Yönetim panelinden birkaç ekran görüntüsü:
http://i.imgur.com/jqSVwcu.png
http://i.imgur.com/3gB6Fe5.png
http://i.imgur.com/TMmOjYn.png

Ek Olarak: Demo isteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler, sistem hazır.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Sizin gibi mysql olmasada ben sitemden veri çekerek manuel ekleme yapıyorum, sattıgım programlara key girip veriyorum, süresi bittiğinde lisansı manuel siteden siliyorum.

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 29 / 57
  • Ticaret 1, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Sizin gibi mysql olmasada ben sitemden veri çekerek manuel ekleme yapıyorum, sattıgım programlara key girip veriyorum, süresi bittiğinde lisansı manuel siteden siliyorum.

Eğer işinize yarayacaksa kontrol panelini ve derlenmiş sistemi gönderebilirim size.
KartPazar

kişi bu mesajı beğendi.

berkangndz berkangndz Php & Swift Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 366
  • Beğeniler 175 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

Rediks adlı üyeden alıntı

Eğer işinize yarayacaksa kontrol panelini ve derlenmiş sistemi gönderebilirim size.

Merhaba sistemi merak ediyorum acaba sakıncası yoksa bana gönderebilirmisiniz

Teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al