wmaraci reklam

Projemizi Ücretsiz Paylaşmak İstiyoruz

17 Mesajlar 3.123 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

OguzEREN OguzEREN MustafaKemalAtatürk Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Computer Engineering
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 54 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle kafe veya restorantlarda kullanılması için geliştirdik. İşletmelerde adisyon veya defter tutmak yerine bilgisayar üzerinden rezervasyon, satılan ürünlerin ve menülerin görülebileceği bir masaüstü uygulamasıdır. Resimli veya resimsiz ürün ekleme,günlük olarak istenilen yere yedek alma(otomatik),satış fişi alma, kasa durumunu görme,menü oluşturma,masa sayısını belirleme ve değiştirme,masa açma ve kapatma,satışların dökümü gibi özellikleri mevcuttur.
Projeyi iki kişi dönem ödevi olarak yapmıştık. Satmak veya pazarlamak için vaktimiz olmadı. Bizde referans amacıyla ücretsiz olarak paylaşmak istiyoruz. (C# tabanlı)Geliştirmeye açık olacak ve küçük işletmelerde ücretsiz kullanılabilir. Aklımda şu sorular var. Şimdi biz paylaştığımızda bunu kâr amacı olmayan insanların kullanmasını istiyoruz. Küçük yazılım şirketleri falan bu bizim projemiz diye piyasaya sürmesinler? Hangi siteyi önerirsiniz açık kaynak olarak yayınlayabileceğimiz?(github'u düşünüyorum.)Türkçe olarak geliştirdim ingilizceye çevirmeye uğraşsam mı yoksa olduğu gibi mi piyasaya süreyim? Yardımcı olur musunuz? Her türlü fikre açığım. İki ay gibi bir süre emeğimiz var boş yerlerde heba olmasını istemem :)
Projeden bir kaç görüntü:

-

-

-

steel SunucuBilgim

kişi bu mesajı beğendi.

A good friend would give you the shirt off his back.
wmaraci
reklam

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
İlk olarak bu projeye yayınlamadan önce bir klavye eklemeniz gerekiyor

Şifreli sistem olması gerek güvenlik amaçlı

Garson olarak çalıştığım için diyorum garsonların şifreleri olur şifreyle sisteme girip siparişe geçer, ve fiş mutfağa gelir makineden çıkar ve aşçılar ustalar yemeği yaparlar :)

Bildiğimiz pc ile sipariş değil, dokunmatik pc duvara montaj edilmiş pcden bahsediyoruz tablet gibi.

Klavye olayı dokunmatik klavyeden bahsediyorum windows masaüstü klavyesi hani entegre edebilirsiniz, klavye ile yazarak siparişte açıklama da yazıyorduk müşteri bunu böyle öyle yemekte ister açıklamaya klavye ile yazıyorduk

Çoğu yeni sistem restaurantlarda dokunmatik pc kullanılır fare klavye kullanılamaz :)

www.osmanlidavetiyeci.com

sosyalmedya sosyalmedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 28 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
İnternet yerine bir kaç iş yerine ücretsiz referans olarak verseniz daha iyi olur.
yigitcankus

kişi bu mesajı beğendi.

OguzEREN OguzEREN MustafaKemalAtatürk Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Computer Engineering
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 54 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Biraz üzerinde çalışayım sonrasında karar veririm artık :)

A good friend would give you the shirt off his back.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

ProThemes adlı üyeden alıntı

İlk olarak bu projeye yayınlamadan önce bir klavye eklemeniz gerekiyor

Şifreli sistem olması gerek güvenlik amaçlı

Garson olarak çalıştığım için diyorum garsonların şifreleri olur şifreyle sisteme girip siparişe geçer, ve fiş mutfağa gelir makineden çıkar ve aşçılar ustalar yemeği yaparlar :)

Bildiğimiz pc ile sipariş değil, dokunmatik pc duvara montaj edilmiş pcden bahsediyoruz tablet gibi.

Klavye olayı dokunmatik klavyeden bahsediyorum windows masaüstü klavyesi hani entegre edebilirsiniz, klavye ile yazarak siparişte açıklama da yazıyorduk müşteri bunu böyle öyle yemekte ister açıklamaya klavye ile yazıyorduk

Çoğu yeni sistem restaurantlarda dokunmatik pc kullanılır fare klavye kullanılamaz :)

Evet bu arkadaşın dediği şekilde çalışıyor benim bildiğim de. Bu sistemi de yaparsnaız ilk deneyenlerden olmak isterim hocam.

balibey balibey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 5 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam eğer yaparsaniz bu sistemi güzel olur bence github a ve bu siteye koyarsaniz geliştiricileri de olur hem avik kaynak yapmalisiniz bence gelişmesi icin

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)
Vega şefim kullanıyoruz şu an.
Vega şefim uygulamasının en önemli özelliği android cihazlarla uyumlu olması.Mesela küçük Samsung tabletler aldık.Bunlarla masadan adisyon yerine sipariş alınıp ilgili birime gönderilebiliyor.Bu tarz bir özelliği olursa bu uygulamaya geçiş yapabiliriz.

metin2bloguns metin2bloguns Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 41 / 42
  • Ticaret 11, (%73)
Hocam bence gidip bi kaç işletme sahibiyle görüşün bu konuyu

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
satılır satılır her türlü satılır :D su haliyle bile gideri var ama daha işlevli olması açısından diğer arkadaşların dedikleri ile prof bir sistem haline gelebilir gerçekten ve az parada değil bu sistemler

isyerlerimcom isyerlerimcom İçerik Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 254 / 253
  • Ticaret 27, (%100)
Projenizi firma rehberi sitemde, ekstra bir sayfa açarak tanıtabilirim. Direkt sizin iletişim bilgileriniz yer alarak tanıtım yapabilirsiniz. Bir ücret talep etmiyorum. Günlük ziyaretçi hiti ortalama 2,5 K'dır.

Ticari firmaların ziyaret ettiği bir yer olduğundan , müşteri bulma potansiyeliniz artar diye düşünüyorum. Buda size şevk verebilir geliştirme konusunda.

İmzamdaki siteyi inceleyebilirsiniz.

Hazır Makale ve İçerik Siparişi | MakaleyazNET
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al