wmaraci reklam

Tıklayınca Sorun Yok, Dokununca Sorun Var! ASP.NET

3 Mesajlar 459 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba,

ASP.NET Webforms projemde Css ve Ajax gibi bazı konularda problem yaşamaktayım. Örneğin Mozilla yada Google Chrome responsive modda siteyi test ettiğimde, mouse ile tıklarsam tüm özellikler sorunsuz çalışmakta. Dokunmatik moda geçince, :hover özelliği mozilla için çalışmıyor. Fakat :hover Chrome'da çalışıyor.

Her iki tarayıcıdaki ortak problem ise dokunmatik ile Repeater içerisindeki bazı linkbuttonlara tıklayamıyorum. Her repeater ve her linkbutton'da bu sorun yaşanmıyor işin garibi. Butonlara Repeater ItemCommand eventi ile tıklatıyorum.

Ortada dokunmatik için bir kararsızlık var, mozillada dokunmatik özellikler çalışmayınca hiçbir hata almıyorum. Chrome'da bazen Hay Aksi! hatası alıyorum. Sorun nedir tam olarak anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

BUTON TIKLAMA SORUNU ÇÖZÜMÜ:
".class:hover i" şeklindeki css kodu ile tagı üzerine gelince .class atanmış div'i gösteriyordum.
":hover i" özelliğini kaldırınca buton tıklama problemi ortadan kalktı.

Buna benzer bir problem yaşıyorsanız Css veya js kodlarınızı kontrol etmenizde fayda var.

technovenue.com
wmaraci
reklam

06WUU 06WUU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 42 / 70
  • Ticaret 0, (%0)
Javascript'in touch özelliği var. Fakat bu özellik sadece cihazlarda geçerli. Bu ana hat tanımlaması olarak değilde ekstra bir tanımlama yapmak daha iyi olacağı düşüncesindeyim.

Web Project Master | {Good Code}

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
06WUU Öneri için teşekkürler. Sorun biraz karmaşık. Çözdüğümde burada paylaşırım inşallah.

technovenue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)