wmaraci reklam

Vize Sınavı Acil Yardıma İhtiyacım Var !!

14 Mesajlar 1.875 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RedGhostz RedGhostz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem ve Ağ Direktörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaş vize sınav sorularını teslim etmem acaba yardımcı olabilecek birileri var mı ?
Not: Git çalış falan demeyin çünkü Python Dersi Görmedik. :(

BBY316 PROGRAMLAMA VE ALGORİTMALAR VİZE SINAVI ÖDEVİ SORULARI

Soru 1- (10 puan)
Günlük hayattan veya kendi günlük hayatınızdan bir algoritma örneği veriniz. Verdiğiniz örnek çok basit olmamalı, karar ve/veya döngü algoritma elemanları içermelidir.
Soru 2- (30 puan)
a) Klavyeden girilen bir N sayısından geriye doğru 7’şer azalarak giden sayı dizisini ekrana yazan algoritmayı tasarlayınız. Tasarladığınız algoritma için belirlediğiniz değişkenleri aşağıdaki örnekteki gibi ne amaçla kullandığınızı belirtiniz.
Örnek algoritma değişkenleri tanımlaması: ONOT: Öğrencinin notu INOT: Notların toplamı NORT: Notların ortalaması ISAYI: Öğrenci sayısı
Not: Algoritma, sayı dizisinin son elemanı sıfır veya negatif bir sayı olduğunda sonlanacaktır.
b) Tasarladığınız algoritmanın akış diyagramını çiziniz. c) Algoritmayı N=20 için çalıştırınız. Bunun için aşağıdaki örnekteki gibi bir tablo oluşturarak başlangıçta belirlediğiniz değişkenlerin eski ve yeni değerleri için tabloda sütunlar oluşturunuz ve değişkenlerin her adımdaki eski ve yeni değerlerini tabloda gösteriniz.

Soru 3- (20 puan)
1’den 1000’e kadar hem 3’e hem de 7’ye tam bölünebilen sayıları ve bu sayıların toplamda kaç tane olduğunu ekrana yazan Python programını yazınız.
Soru 4- (20 puan)
Bir mağaza alınan ürün sayısına göre birim ürün fiyatı belirlemiştir. Buna göre satın alınan ürün sayısı 1 ile 10 arasında ise birim ürün fiyatı 12 TL; 10 ile 99 arasında ise birim ürün fiyatı 10 TL ve 100 veya daha fazla ise birim fiyatı 7 TL olmaktadır. Kullanıcıdan satın almak istediği ürün adedini alan ve buna göre toplam fiyatı hesaplayıp ekrana yazan Python programını yazınız.
Soru 5- (20 puan)
Kullanıcıdan şifre girmesini isteyen, şifre doğru ise ekrana “Şifre doğru, sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptınız” mesajı yazan ve sonlanan; eğer şifre yanlışsa ekrana “Şifre yanlış, lütfen şifrenizi tekrar giriniz” yazan ve eğer kullanıcı 5 defa şifreyi yanlış girerse ekrana “Şifreyi 5 kere yanlış girdiğiniz için sisteme girişiniz engellenmiştir” yazan ve sonlana Python programını yazınız.

wmaraci
reklam

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
Görmediğiniz bir dersten sınav oluyorsanız YÖK'e şikayette bulunabilirsiniz. :) Bu tarz konular bana komik geliyor, bu yardım istemek değil çünkü. Diplomanıza adımızı da yazdıracak mısınız? :)
mimarcan moris darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Yani şimdi eğitim sistemini tartışalım yardımcı olmayacaksan neden duyar kasıyorsun.

• Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
Duyar kasmıyorum, aksine tam ihtiyacınız olan "yardımcı olma" eylemini gerçekleştiriyorum. Size içinde bulunduğunuz durum için yardımcı oluyorum. Eğitim sistemini tartışmaya yönelik hiç bir kelime kullanmadım, görmediğiniz bir konudan sınav oluyorsanız milli eğitime başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz diyerek yol gösterdim :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

LazCoder53 LazCoder53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 621 / 208
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetKarabulut adlı üyeden alıntı

Görmediğiniz bir dersten sınav oluyorsanız milli eğitime şikayette bulunabilirsiniz. :) Bu tarz konular bana komik geliyor, bu yardım istemek değil çünkü. Diplomanıza adımızı da yazdıracak mısınız? :)

Milli eğitime bağlı hiçbir eğitim kurumunda "vize sınavı" olmaz. Üniversiteler YÖK'e bağlıdır.

May the force be with us...

• Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)

LazCoder53 adlı üyeden alıntı

Milli eğitime bağlı hiçbir eğitim kurumunda "vize sınavı" olmaz. Üniversiteler YÖK'e bağlıdır.

O zaman YÖK'e şikayet edebilir hocam :) Tabi burada hocamın üniversite teşkilat yapısına gerekli şikayetleri yaptığını varsayarak yazıyorum bunu :)
LazCoder53

kişi bu mesajı beğendi.

Abdullahx Abdullahx MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)
Benim bildiğim finaller de bitti artık büt dönemi geliyor

118baran 118baran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)

Görmediğiniz bir dersten sınav oluyorsanız milli eğitime şikayette bulunabilirsiniz. :) Bu tarz konular bana komik geliyor, bu yardım istemek değil çünkü. Diplomanıza adımızı da yazdıracak mısınız? :)

Bu konuda hocama hak veriyorum. Görmediğiniz bir dersin nasıl sınavına girebilirsiniz ki? Hadi diyelim biz yardım ettik sonunda olan diplomanın bir mantığı kalmaz. Bu kısımda en iyi yapılacak şeyin yetkili yerlere başvurmanız gerektiğini düşünüyorum.

• Üyelik 12.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hepsini çözdüm allah razı olsun şu iki sorunun cevabını verirseniz geçerim.

Sözlük veri yapısı kullanarak 10 adet kullanıcı adı ve bu kullanıcılara ait 10 adet şifre
tanımlayınız. Yazacağınız Python programı kullanıcıya kullanıcı adı ve şifresini sormalı, eğer girilen
kullanıcı adı tanımladığınız sözlük içerisinde yoksa ekrana “Kullanıcı sistemde kayıtlı değil” mesajı
yazmalı; eğer kullanıcı adı tanımladığınız sözlükte var ise VE girilen şifre yanlışsa program ekrana “Yanlış
şifre girdiniz” yazmalı; son olarak girilen kullanıcı adı tanımladığınız sözlükte var ise VE girilen şifre de
sözlükte girilen kullanıcı adına aitse program ekrana “Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptınız” yazmalı
ve sonlanmalıdır
-----------------------
Soru 5) İsmi rakam_topla olan ve num isimli bir parametre alan bir fonksiyon tanımlayınız.
Fonksiyonunuz kendisine parametre olarak gönderilen herhangi bir sayıyı girdi olarak almalı, o sayının
rakamlarını toplamalı ve ekrana bu toplamı güzel ve açıklayıcı bir şekilde yazmalıdır. Verilen fonksiyonu
içeren programı Python dilinde yazınız. Programınızın doğru sonuçlar üretip üretmediğini,
fonksiyonunuzu değişik değerde parametrelerle çağırarak kendiniz de test ediniz

• Üyelik 12.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Duyar kasmıyorum, aksine tam ihtiyacınız olan "yardımcı olma" eylemini gerçekleştiriyorum. Size içinde bulunduğunuz durum için yardımcı oluyorum. Eğitim sistemini tartışmaya yönelik hiç bir kelime kullanmadım, görmediğiniz bir konudan sınav oluyorsanız milli eğitime başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz diyerek yol gösterdim :)

Dediğin doğru ama bu ülkede sistemi sadece eleştirdiği için ceza evinde yatan arkadaşlarım var. Ve bana acil şu sorunun cevabı lazım diğerlerini yaptım :)

İsmi rakam_topla olan ve num isimli bir parametre alan bir fonksiyon tanımlayınız.
Fonksiyonunuz kendisine parametre olarak gönderilen herhangi bir sayıyı girdi olarak almalı, o sayının
rakamlarını toplamalı ve ekrana bu toplamı güzel ve açıklayıcı bir şekilde yazmalıdır. Verilen fonksiyonu
içeren programı Python dilinde yazınız. Programınızın doğru sonuçlar üretip üretmediğini,
fonksiyonunuzu değişik değerde parametrelerle çağırarak kendiniz de test edini

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al