wmaraci reklam

webcilere soru ?

4 Mesajlar 549 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ozan15 ozan15 Security Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 155 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
arkdaşlar bir sistem yapmak istiyorum. Phpde veritabana rastgele yazılar ekledim mesala ve erkana random olarak da yazdırdım bunlar tamam. Ama benim yapmak istediğim şey şu ekranda bir anket gibi olduğunu düşünün veya resimli seçenekler.
bunlardan diyelim 1. ve 4. olanını seçersen ekrana bir yazı , 2. ve 3. olanını seçip ilerlerse de ekrana başka bir şey yazdırmak istiyorum. robot gibi bir nevi seçeneklere göre değişsin. Bunun için ne kullanmalıyım neleri araştırayım phpde veya başka şeylerde?

wmaraci
reklam

GuruAjans GuruAjans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 103 / 103
  • Ticaret 30, (%100)
Atıyorum 1.soruyu panel1 e koyarsın ikinci soru için panel2 ve panel3 açarsın ve bunları görünmez yaparsın. A ve d şıkkına tıklandığında 2.panel yada b ve c şıkkı tıklandığında 3.panel bu şekilde ağaç sistemi gibi açılır gider. Php bilgim olmadığı için yardımcı olamam ama aspx de yapmayı düşünürsen yardımcı olabilirim basit bir olay aslına bakarsan

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Öncelikle sorular için bir tablo oluşturursun soru ve ceplarları o sutuna yazarsın. Bir de ayrı olarak sonuç tablon olur. Sorunun id'si cevapbir, cevap2 diye bir sutunların olur. Geri kalan where ile kontrol etmek. Biraz kafa yorarsan daha iyi bir mantık kurabilirsin. Sayfayı yenilemeden sonuçları göstermek için ajax kullanabilirsin.

ozan15 ozan15 Security Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 155 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler hocalarım :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al