wmaraci reklam

arkeoloji ile ilgili özgün makale yazmak?

3 Mesajlar 656 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
selam arkadaşlar ben arkeoloji ile alakalı özgün yazılar yazmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı anlayamadım. yazılarda kullanılan kaynakçalar, bilgiler fln diğer türdeki makaleler gibi değil görünüyor yani demek istediğim herhangi bir yerden bir konu hakkında örneğin çörek otu faydaları gibi okuyup akılda kalanları yazabiliyorsun ama arkeoloji makaleleri nasıl yazabilirim anlamadım. kaynakçaların yazıya dahil edilmesi ve cabası. bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

bide görseller var. telif hakkı sorunu olmadan nasıl bir görsel kullanabilirim.

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org
wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Arkeoloji makalelerinde yazılacaklar neredeyse standart olması bu işi biraz zorlaştırıyor. Fakat unutmayın ki "özgünlük" herkesin anlatış biçimidir. Sizin Efes i anlatmanız ile bir başkasının anlatması farklıdır. Ama sonuçta yapılmış olan Efes in anlatılmış olmasıdır. Görsellere takılmayın derim. İndirin Not Defteri ile açın. Resim yerine kodlar göreceksiniz. Ctrl+F ile "copyright" ve copyright ikonu aratın. Eğer yoksa kullanabilirsiniz. Lakin copyright çıktı ise görsel üzerine veya kullandıktan sonra altına şu siteden alıntıdır şeklinde kaynak belirtirsiniz. Burada sorun kaynak belirtilmeden kullanılmasıdır.

Kolay gelsin.
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Arkeoloji makalelerinde yazılacaklar neredeyse standart olması bu işi biraz zorlaştırıyor. Fakat unutmayın ki "özgünlük" herkesin anlatış biçimidir. Sizin Efes i anlatmanız ile bir başkasının anlatması farklıdır. Ama sonuçta yapılmış olan Efes in anlatılmış olmasıdır. Görsellere takılmayın derim. İndirin Not Defteri ile açın. Resim yerine kodlar göreceksiniz. Ctrl+F ile "copyright" ve copyright ikonu aratın. Eğer yoksa kullanabilirsiniz. Lakin copyright çıktı ise görsel üzerine veya kullandıktan sonra altına şu siteden alıntıdır şeklinde kaynak belirtirsiniz. Burada sorun kaynak belirtilmeden kullanılmasıdır.

Kolay gelsin.

anladım cevabınız için teşekkürler :)

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al