freelance iş ilanları

bir günde çok fazla yazı yazmam siteye zarar verir mi

3 Mesajlar 1.395 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

tayfunsg tayfunsg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 31 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımla beraber bir mitoloji sitesi kurma aşamasındayız. Henüz yazı yazmaya başlamadık. kısa bir süre içinde yazı yazmaya başlayacağız. Yazılarımız %99 oranında özgün olacak. ama bir merakım var. Ben yazıları tek tek yazıp yayınlamaktansa topluca yayınlamak istiyorum. Yani 1 yazı yazıp bunu hemen sitede paylaşmaktansa bir birini takip eden konuların yazıların hepsini yazıp topluca sitede yayınlamak istiyorum. bu google ya da diğer arama motorlarında sıkıntı oluşturur mu. örneğin haftada 50 yazı yazacağız ama 50 yazıyı aynı anda paylaşacağız.
Not: site blogger üzerinden ücretli domain alıp yönlendirilmiş olacak.

Tayfun
wmaraci
reklam

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Özgün de olsa içeriklerinizi zamanlayarak girmeniz çok daha faydalı olacaktır. Günde 5 yazı şeklinde eklemeniz en mantıklısı. Google düzenli aralıklarla içerik ekleyen (güncellenen) siteleri sever.
Günlük indexlenen sayfa sayısı, günlük indirilen kb miktarı gibi şeylerin istatistiği google webmaster tools tarama istatistikleri bölümünde tutuluyor ve her gün artan bir grafik her gün artan hit demektir. Benim 10 yıllık tecrübem bunu söylüyor.
Örnek vereyim; günlük indexlenen sayfa sayın her gün 5 yazı ve 5 etiket eklersen 10-20-30-40 şeklinde artar ve grafiğin her gün artışta olur. Ama 1 günde 50 yazı eklersen o gün tüm sayfaların tarandıktan sonra diğer günlerde taranacak başka yazı olmayınca grafik neredeyse 90 derecelik açıyla düşer ve güncelliğini kaybetmiş olursun.

ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

tayfunsg tayfunsg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 31 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
bilgi için teşekkür ederim.

Tayfun
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al