lostyazilim

Bir projeye başlayacaklara önerim : İnternet Acımasızdır !

12 Mesajlar 2.353 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Aslında paylaşım demeyelimde başımdan geçen bir olay diyelim.

Böyle birçok kişiyi gördüm, hep bir hevesle işi tam araştırmadan sektöre giriş yapıpta batan birçok kişi tanıdım. Makalemi okuyan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

İstemeyerekte olsa yaptığım imla hatalarındada özür diliyorum.
brk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

1. Şimdi bakıyorumda adam sağdan soldan duyum alıyor ve bir projeyle internet ‘e girişini yapıyor.

2. Hemen google ‘da arama yapıyor ve sitesini nasıl yukarılara taşıyacağı hakkında yarım yamalak makaleleri okuyor.

3. Kalitesiz sitelere yüksek mevlalar ödüyor. Çünkü daha google pagerank değeri nedir onu bile bilmiyor.

4. Sonra biraz araştırma yapıp bir öğreniyor ki sitesi birden çok backlink kasmaktan filtreye girmiş.

5. Fakat ama ve lakin google ‘a verdiği reklamlar tecrübesizliği sayesinde pek bir kâr vermiyor, aksine reklamlarada para ödemeye başlıyor.

6. Sonrasında seo konusunda bir uzmandan yardım almayı akıl ediyor.

Adam, daha projeye başlamadan önce düşünmesi gereken şeyleri, projeye başladıktan sonra, olayın içindeyken öğrenmeye çalışmış. Madem hiçbir bilgin yok. Neden bilmediğin şeylerle uğraşıp, kulaktan dolma bilgilerle hareket edersin. Bence adam biraz da haketmiş. Herkes kendi bildiği işi yapsın. Burada önemli olan hatasını anlaması. Anlamadıysa da daha çok para kaybeder :)

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al