wmaraci reklam

Bir siteden başka bir siteye link

5 Mesajlar 1.304 Okunma
wmaraci reklam

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar, Ben alışveriş sitem için başkar bir sitemden link çıkışı sağlıyorum. Mesela ( A ) sitemin bir sayfasından Alışveriş sitem için link çıkışı sağladım. Yine ( A ) sitemin başka bir sayfası için Alışveriş siteme başka bir link çıkışıda sağladım. Örnek A sitemden alışveriş siteme brden fazla link çıkışı yapsam sitem zarar görürmü? Seo açısından iyimi olur? Reklam gibi düşünürsek iyimi olur kötümü? A sitem alışveriş siteme bazı kelimelerde çok önemli katkı sağlıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılarımla

wmaraci
reklam

snndgny snndgny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)
B Sitesi farklı ip de ise bu alanda bir sorun olmaz. Fakat link sayısı gün geçtikçe önemli sayıya ulaşacaktır. Belirli bir miktarı geçersen b sitesi tamamen a sitesine link çıkmak için oluşturulduğunu düşünecektir google buda b sitesi için iyi bir durum değil diye düşünüyorum ileri ki zaman açısından. A sitesinin tek sayfasına link çıkarsan da problem olmaz bunu da eklemiş olayım.

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
O zaman A siteden B siteye normalde 10 sayfadan 10 link çıkartsam sorun olmaz herhalde. 10 link yeterli olur sanırım değilmi? Yoksa 10 link fazlamı gelir?

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Arama Motorlarında Sorun Cıkmasını İstemiyorsan Yukarıda Arkadasında Dediği Gibi Sitelerin Ip Numaraları Bağımsız Olması Gerekmektedir. Google Link Cıkışlarında Bunu Baz Alır. Linke Göre Değilde Uzantısı Nereye Gidiyor Diye. Örn: (alışveriş) yazıp kendi sitene yönlendirirsin , (Sepetci) yazıp yine kendi sitene yönlendirirsin. Yönlenen site Yayınlanan siteden farklı Ip üzerindeyse sorun teşkil etmez. ama 10 tane gibi bir paylaşımda kullanıcıyı sıkabilir neye gelse hep aynı site gibisinden düşünebilir. Saygılar.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Hmm anladım şimdi hocam. Sayfalardaki yönlendirme linkleri konu ile alakalı linke yönlenirse sorun olmaz demekki. Mesela A sitenin sayfasında bayan giyim ile alakalı link koydum, B sitenin sayfasıda bayan giyim olursa iyi olur demekki. Hep aynı sayfa olmamalı demekki. Anladım hocam. çOk sağolun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al