wmaraci reklam

Bir yığın soru

4 Mesajlar 1.272 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar.

Domain, Hosting ve diğer birkaç şeyle ilgili birkaç soru sormak istiyorum.

1. Öncelikle bir yakınım için kek, kurabiye ve pastaları hakkında tariflerini, ipuçlarını paylaşabileceği bir tarif sitesi.
Domain olarak çok yaratıcı birşey bulamadım. SEO konusunda pek bilgim olmasa da sanıyorum ki SEO'umuzun iyi olması için arama teriminin domain içinde bulunması gerekiyor, örneğin google arama terimi "kek tarifleri" ise "kektarifi.com" domain'inin SEO'su daha iyi oluyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

2. Alt yapı olarak Joomla! bana bu konuda daha esnekmiş gibi gelmesine rağmen favorim yıllardır üzerinde çalıştığım Wordpress, tema olarak da çok daha zengin. Drupal hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bir çok Linux hosting araştırdım, kimisi küçük şeyler için yüksek meblalar isterken kimisi daha uygun çözümler sunuyor. Bol fotoğraflı bu Wordpress (yada Joomla! - Drupal) uyumlu linux hosting için ne kadar bandwith ve alan gerekir? Mümkünse sub-domain sunabilsin. Ve önerebileceğiniz firmalar neler
Şimdilik bu kadar Teşekkürler :)

wmaraci
reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

1. Öncelikle bir yakınım için kek, kurabiye ve pastaları hakkında tariflerini, ipuçlarını paylaşabileceği bir tarif sitesi.
Domain olarak çok yaratıcı birşey bulamadım. SEO konusunda pek bilgim olmasa da sanıyorum ki SEO'umuzun iyi olması için arama teriminin domain içinde bulunması gerekiyor, örneğin google arama terimi "kek tarifleri" ise "kektarifi.com" domain'inin SEO'su daha iyi oluyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Eğer alan adı içerisinde kektarifi.com gibi hedeflediğin kelime geçerse daha iyi olur tabikide. Bu şekilde kelimeler ile alan adı türetebilirsin. Mesela kektarifim.com boşta. Diğer alan adı sorguları için wmaracı whois aracını kullanabilirsin.

>> http://wmaraci.com/whois

Batuhan adlı üyeden alıntı

2. Alt yapı olarak Joomla! bana bu konuda daha esnekmiş gibi gelmesine rağmen favorim yıllardır üzerinde çalıştığım Wordpress, tema olarak da çok daha zengin. Drupal hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bir çok Linux hosting araştırdım, kimisi küçük şeyler için yüksek meblalar isterken kimisi daha uygun çözümler sunuyor. Bol fotoğraflı bu Wordpress (yada Joomla! - Drupal) uyumlu linux hosting için ne kadar bandwith ve alan gerekir? Mümkünse sub-domain sunabilsin. Ve önerebileceğiniz firmalar neler
Şimdilik bu kadar Teşekkürler :)

Sistem seçimi olarak kesinlikle wordpress'i öneriririm. Drupal'da iyidir ancak wordpress ile yarışamaz bana göre.

Hosting seçimi olarak ise netinternet hosting çözümlerini önerebilirim. Yine forumda hosting satışı sunan arkadaşlardan da gayet güzel çözümler alabilirsin.

>> http://www.netinternet.com.tr

StaLker StaLker Cep Telefonu Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Tüm sorulara cevap gelmiş sanırım. Başarılar dilerim.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Evet teşekkürler sağolun :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al