wmaraci reklam
lidertakipci

Dizi, film sitesi kurmak istiyorum fikir verebilir misiniz

11 Mesajlar 9.105 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

onurtayli onurtayli Sosyal Medya Bilirkişisi Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sosyal Medya Bilirkişisi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 85 / 35
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim üzere dizi, film sitesi açmayı düşünüyorum. Ancak kafamda birkaç soru var cevap arıyorum;

1- siteye yükleyeceğim film ve dizileri altyazılı ya da dublajlı bir şekilde nerden temin edicem.
2- başlangıç için host, domain, site içeriği için ortalama ne kadar bütçe gerekir
3- sitenin altyapısı oturduktan sonra gerekli düzenlemeler bittikten sonra orta düzeyde bir Seo çalışmasıyla site hangi nokta da olur.
4 - ne kadar süre zarfında site içi reklamlardan gelir elde etmeye başlarım?

Bu sorulara cevap alabilirsem çok sevinirim, iyi forumlar. İyi geceler.

Time is bad. Keep your code.
wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Bunlarla ilgili bilginiz yoksa hiç girmeyin bu işe, sitenize boşu boşuna emek sarf etmiş olursunuz :)

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

joker58 joker58 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 56 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam film dizi siteleri çok sıkıntılı iştir telif vs başın çok ağrıyabilir. Filmleri nerden alacağın konusana gelirsek güncel film sitelerinden filmin video linkini alacaksın bilmiyorsan youtube da araştır, yada sitende film botu kullanırsın tek tıkla istediğin siteden filmi çekersin.

https://goo.gl/SD6sc8

• Üyelik 01.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 85 / 35
  • Ticaret 3, (%100)

İbrahimŞEN adlı üyeden alıntı

Bunlarla ilgili bilginiz yoksa hiç girmeyin bu işe, sitenize boşu boşuna emek sarf etmiş olursunuz :)

Hocam, öğrenmiş olucam. Bu işi yapanlar bilgileri dededen almıyorlar ya. Niyetim var sadece, kesin olarak yapcam demiyorum zaten sizin fikirlerinizi alayım duruma göre karar vericem.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 85 / 35
  • Ticaret 3, (%100)

joker58 adlı üyeden alıntı

Hocam film dizi siteleri çok sıkıntılı iştir telif vs başın çok ağrıyabilir. Filmleri nerden alacağın konusana gelirsek güncel film sitelerinden filmin video linkini alacaksın bilmiyorsan youtube da araştır, yada sitende film botu kullanırsın tek tıkla istediğin siteden filmi çekersin.

Hocam şuan piyasadaki dizibox, dizilab nasıl baş ediyor teliflerle? Nasıl ayakta duruyorlar yani?

Defacer Defacer 🚀Wordpress Hizmetleri🚀 Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 111 / 110
  • Ticaret 4, (%100)
hocam her webmaster olmazsa bile hiç yoktan bir tane film sitesi var piyasada bu sektor coğaldı bilmiyorsanız hiç bulaşmayın derim
onurtayli

kişi bu mesajı beğendi.

🚀Profesyonel Wordpress Hizmetleri 🚀 Kurulum - Türkçeleştirme A'dan Z'ye 7/24 Hizmet ve Destek! ✅

joker58 joker58 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 56 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Film şirketleri telif atıyor kaldırmassan filmi mahkeeye veririk diye bunlarda kaldırıyor. İsterlerse telif atmayıp direk mahkemeye verseler hiç bir bahanen olmaz. Çoğu film sitesi kendi sitesinin altına sitem içerik sağlayıcıdır filmler üyeler tarafından yükleniyor diye yazı yazıyor ama kendi kendilerini kandırıyorlar.O yazının hiç bir faydası yok ama ben risk alacam dersen aç siteyi illa bişey olacak diyede birşey yok.
onurtayli

kişi bu mesajı beğendi.

https://goo.gl/SD6sc8

ozlemege ozlemege WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 73 / 67
  • Ticaret 45, (%98)
1- siteye yükleyeceğim film ve dizileri altyazılı ya da dublajlı bir şekilde nerden temin edicem.
2- başlangıç için host, domain, site içeriği için ortalama ne kadar bütçe gerekir
3- sitenin altyapısı oturduktan sonra gerekli düzenlemeler bittikten sonra orta düzeyde bir Seo çalışmasıyla site hangi nokta da olur.
4 - ne kadar süre zarfında site içi reklamlardan gelir elde etmeye başlarım?

Öncelikle şuan film-dizi sektöründe çalışma yapan çok kişi var. Elbette denemek istiyorsanız deneyin. Bir çok film-dizi sitesinde editörlük yaptım. Tecrübelerime dayanarak bilgi vereceğim.

1- Yabancı sitelerden filmin özetini özgünleştirerek kullanabilirsiniz.
2- Bütçenize göre değişir. Kaliteli bir host alın. Eğer tanıdığınız yok ise yardımcı olurum. En düşük Domain 60-70 tl host 45 tl den başlar.
3- İstikrarlı bir şekilde ilerlediğiniz takdirde çok güzel yerlere gelen sitelerle çalıştım.
4- Site içi reklamları sizin çalışmalarınız belirler. Siteyi teliften dolayı banlatmamak için film özetini bile özgünleştirerek yazmanız gerekir.

Miraccsanci Miraccsanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 86 / 89
  • Ticaret 7, (%100)

onurtayli adlı üyeden alıntı

Hocam, öğrenmiş olucam. Bu işi yapanlar bilgileri dededen almıyorlar ya. Niyetim var sadece, kesin olarak yapcam demiyorum zaten sizin fikirlerinizi alayım duruma göre karar vericem.
hocam öğrenmek istiyorsanız deneyeceksiniz baska yol yok. Domain alıcaksınız, film sitesi paylasımına izin veren hosting firması bulacaksınız güzelhosting var veya Forumda hosting. Firması bulunan bi abim izin veriyordu. Filmleri çekmeye gelince bot kullanacaksın paraya kıyıp veya diyorsan elle de eklerim hepsi elle ekliyeceksin. Sakın internetten warez tema indirme lisanslı bir tema alman lazım. Siteni kurduktan sonra telif ile ilgili basının agrımaması için de sitenin alt kısmına bütün sitelerde oldugu gibi filmler sitemiz sunucunda barındırılmamaktadır çeşitli video yerlerinden cekilmektedir cinsinden acıklamayı yazmak zorundasın ve iletişim kısmından telif hakkı belitilebileceğini söylemelisin. Gerisi sana kalmış sitene güzel bakar ilgi gösterir filmleri ekleyip sosyal medya felan da önemli oralardan da kullanıcı çekebilirsen zamanla taslar yerine oturur. Belirli kitlen olusmaya basladıgında reklam düşünürsün işe başlamadan reklam düşünme. Aktaracaklarım bunlar eksiğim yanlışım varsa diğer arkadaslar tamamlasın

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Sakat ve zorlu bir sektör girmemenizi tavsiye ederim. Bu işin enleri ile çalıştım. Piyasada 4 5 site var artık. Her türlü illegal yöntemle ilerliyorlar.

Ha ille açacam diyorsanız da asya dizi filmleri üzerine bir site açın kore ağırlıklı.
onurtayli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al