wmaraci reklam

E Ticaret Sitesi Yapmak?

6 Mesajlar 825 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Cresties Cresties WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Back-End ve Siber Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar..

Ben bir e ticaret sitesi yapıp tek sefere mahsus satmak istiyorum. Yanlız bu işlemi gerçekleştirirken bir belgeye ihtiyaç duyar mıyım? Yada hosting üzerinden satmak istersem hangi belgeler gereklidir?

Teşekkürler..

wmaraci
reklam

Coder06 Coder06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
E Ticaret Sitesi Yapmak Derken?

• Üyelik 10.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Coder06 adlı üyeden alıntı

E Ticaret Sitesi Yapmak Derken?

Gittigidiyor tarzı siteler

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Yeni mevzuata göre bir yere üyelik istiyordu. Son zamanlarda olan bir değişiklikti. Google amca veya diğer forum üyeleri yardımcı olur.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BluemR BluemR E-Ticaret Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Cresties Merhaba yazdıklarına istinaden herhangi bir e-ticaret projesinde yer almadığını varsayıyorum neden dersen;

> E-ticaret sitesi yapıp satmak aslında e-ticarete giriyor ve e-ticaret yapabilmenin ilk şartı vergi mükellefiyetinin olmasıdır.

> E-ticaret yazılımları tek sefer yapayım satayım mantığından uzak bir sektör sürekli güncelleme ve geliştirme yapılması gerekmektedir.

> Yapmış olacağınız yazılıma herhangi bir hata veya sorunda anında müdahale etmek konusunda ekip ve tecrübeye sahip olmanız gerekmektedir. 1 Saat değil 5 dakika bile kapalı kalacak bir sitenin zararı bile binlerce TL olabilmektedir.

> Yazılımı yaptıktan sonra pazarlamanız içinde reklam çalışması yapmanız gerekmekte ve bunun içinde başlarken bir sermayeniz olması gerekmektedir.

...... Daha bir çok yazabileceğim madde var bunları olumsuz olarak algılama ben bir müşteri gözüyle baksam en az bunların 2-3 katı soru sorarım ;)

Projende başarılar dilerim...

• Üyelik 10.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

BluemR adlı üyeden alıntı

Cresties Merhaba yazdıklarına istinaden herhangi bir e-ticaret projesinde yer almadığını varsayıyorum neden dersen;

> E-ticaret sitesi yapıp satmak aslında e-ticarete giriyor ve e-ticaret yapabilmenin ilk şartı vergi mükellefiyetinin olmasıdır.

> E-ticaret yazılımları tek sefer yapayım satayım mantığından uzak bir sektör sürekli güncelleme ve geliştirme yapılması gerekmektedir.

> Yapmış olacağınız yazılıma herhangi bir hata veya sorunda anında müdahale etmek konusunda ekip ve tecrübeye sahip olmanız gerekmektedir. 1 Saat değil 5 dakika bile kapalı kalacak bir sitenin zararı bile binlerce TL olabilmektedir.

> Yazılımı yaptıktan sonra pazarlamanız içinde reklam çalışması yapmanız gerekmekte ve bunun içinde başlarken bir sermayeniz olması gerekmektedir.

...... Daha bir çok yazabileceğim madde var bunları olumsuz olarak algılama ben bir müşteri gözüyle baksam en az bunların 2-3 katı soru sorarım ;)

Projende başarılar dilerim...

Yakın bir arkadaşım ile de bunu görüşmüştük tamda. Bende o gözle bakıyorum yazılımı tek başıma yapabilirim fakat tek başıma kontrol etmem mümkün görünmüyor. En azından bu seviyede. Yapıp firmalara sunumunu yapmayı hedefliyorum projede başarılı olamazsam farklı projelere de yöneleceğim..

İlgin için ve zaman ayırdığın için teşekkür ederim..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al