wmaraci reklam

Eğitim Sitem Hakkındaki Düşünceleriniz

5 Mesajlar 725 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 9 Yıl :) Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Merhaba arkadaşlar.

Eğitim sitesi açtım ve 24 Kasımdan beri yazı giriyorum. Amacım Google Adsense üzerinden aylık düzenli olarak belirli bir miktar para kazanmaktı. Sitede 300den fazla yazı oldu fakat hit durumu hiç iç açıcı değil. Bu kadar yazıyla tekil hit 200e bile ulaşmıyor.

Sizce ne yapmalıyım? Yazı girmeye devam mı etmeliyim yoksa yeni projelere mi yönelmeliyim? Önerileriniz nelerdir? Siteyi inceleyip görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Site: Kısaca Bilgi

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bundan 4 yıl önce bir eğitim sitesi açtım. Amacım ne hit kazanmak ne para kazanmaktı. İlk amacım insanlara faydalı olmaktı. Bu düşünceyle yola çıkınca bana birçok kapı açıldı. Hatta Üniversiteden bile destek aldım. Günlük 50 ziyaretçim oluyordu. Aylar geçti yine doğru düzgün ziyaretçim olmadı. Acaba dedim ben hatamı yapıyorum.

Ak sakallı bir dede önüme çıktı diyelim. Bana sen işine bak gerisi gelir dedi. Dedim sanırım beni başından savıyor. Sonra seo işlerine merak saldım. Hatta seo yapılır aramasında yazdığım yazı ilk sırada çıkıyordu. Çok fazla araştırdım. Wiki backlink diye bir şey kimse bilmezken ben çin sitesinde gördüm arkadaşa gösterdim. Bugün onlar hala durur. Şöyle bir baktı işe yaramaz dedi. Sonra ülkemizde bu işler aldı başını gitti.

Ben rahat durmadım. Birçok yabancı kaynaktan okuyorum araştırıyorum uyguluyorum. Sağa sola link ekliyorum. Çünkü bu işlerin öyle olduğunu düşünüyordum. Hala bu şekilde düşünen insanları görünce üzülüyorum. Hatta backlink dosyalarını bir arkadaşa verdim. Ne kadar liste varsa hepsini ekledi filtreye girdi.

Bunları şunun için yazdım. İlk önce ziyaretçiyi düşün. Siteni WORDPRESS taşı. Sıradan bir eğitim sitesi yapmak zorunda değilsin. Çok farklı projeler geliştirebilirsin. Evet öğrenciler ödevini internetten yapıyor fakat 5 yıl önce o konuyla ilgili bir bilgi girilmiş yüzbinlerce kişi okumuşsa onu geçmenin tek yolu var. Ondan daha iyisini ortaya koyacaksın. Ondan daha çok BACKLİNK ALMAK SENİN O YAZIYI GEÇMENİ SAĞLAMAZ.

Her yazılanı oku fakat sakın uygulama. Bu adam işte seo aramasında bilmem kaçıncı sırada çıkıyor ne derse doğrudur diye de düşünme. İşin içine biraz daha girince onların oraya nasıl geldiğini çok daha iyi göreceksin

Benden bu kadar. Sıra diğer arkadaşlarımızda
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Bundan 4 yıl önce bir eğitim sitesi açtım. Amacım ne hit kazanmak ne para kazanmaktı. İlk amacım insanlara faydalı olmaktı. Bu düşünceyle yola çıkınca bana birçok kapı açıldı. Hatta Üniversiteden bile destek aldım. Günlük 50 ziyaretçim oluyordu. Aylar geçti yine doğru düzgün ziyaretçim olmadı. Acaba dedim ben hatamı yapıyorum.

Ak sakallı bir dede önüme çıktı diyelim. Bana sen işine bak gerisi gelir dedi. Dedim sanırım beni başından savıyor. Sonra seo işlerine merak saldım. Hatta seo yapılır aramasında yazdığım yazı ilk sırada çıkıyordu. Çok fazla araştırdım. Wiki backlink diye bir şey kimse bilmezken ben çin sitesinde gördüm arkadaşa gösterdim. Bugün onlar hala durur. Şöyle bir baktı işe yaramaz dedi. Sonra ülkemizde bu işler aldı başını gitti.

Ben rahat durmadım. Birçok yabancı kaynaktan okuyorum araştırıyorum uyguluyorum. Sağa sola link ekliyorum. Çünkü bu işlerin öyle olduğunu düşünüyordum. Hala bu şekilde düşünen insanları görünce üzülüyorum. Hatta backlink dosyalarını bir arkadaşa verdim. Ne kadar liste varsa hepsini ekledi filtreye girdi.

Bunları şunun için yazdım. İlk önce ziyaretçiyi düşün. Siteni WORDPRESS taşı. Sıradan bir eğitim sitesi yapmak zorunda değilsin. Çok farklı projeler geliştirebilirsin. Evet öğrenciler ödevini internetten yapıyor fakat 5 yıl önce o konuyla ilgili bir bilgi girilmiş yüzbinlerce kişi okumuşsa onu geçmenin tek yolu var. Ondan daha iyisini ortaya koyacaksın. Ondan daha çok BACKLİNK ALMAK SENİN O YAZIYI GEÇMENİ SAĞLAMAZ.

Her yazılanı oku fakat sakın uygulama. Bu adam işte seo aramasında bilmem kaçıncı sırada çıkıyor ne derse doğrudur diye de düşünme. İşin içine biraz daha girince onların oraya nasıl geldiğini çok daha iyi göreceksin

Benden bu kadar. Sıra diğer arkadaşlarımızda

Serkan abi öncelikle uğraşıp bu kadar yazdığın için çok teşekkür ediyorum :) Vermek istediğin mesajı aldım :) Önerilerini dikkate alacağım :)

WebMakale WebMakale Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Sosyal Bilgiler Öğretmeni
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad Ü** Ö**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 115 / 169
  • Ticaret 48, (%100)
Hocam sitende güzel bilgiler var ama bence sen bunlara ek olarak güncel eğitim haberleri, sınavlarla ilgili içerikler paylaşın.

sosyal hocam | Sosyal Bilgiler Platformu
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

salaranprensi adlı üyeden alıntı

Hocam sitende güzel bilgiler var ama bence sen bunlara ek olarak güncel eğitim haberleri, sınavlarla ilgili içerikler paylaşın.

Mesela hocam? Rica etsem PM'den örnek atar mısınız?
Öneriniz için teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al