wmaraci reklam

Günde Kaç Makale Yazmak Gerekir ?

15 Mesajlar 3.001 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MORALES MORALES WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Saygıdeğer arkadaşlar ve değerli forum sakinleri.

Herkese iyi çalışmalar ve başarılar diliyorum öncelikle. Ayrıca geç de olsa yeni yılınızı içten dileklerimle kutlarım.

Web site işine yeni girmiş biri olarak günde kaç tane özgün makale girişi yapmam gerekir ?

Bazı insanlar haftalık sayıdan bahsediyor, bazıları günlük.

Günde kaç makale girmem, ne kadar süre ile makale girişi yapmam gerekir ? Bu makaleler kaç kelime olmalıdır.

Belirtirseniz memnun olurum.

Saygılar.

wmaraci
reklam

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Şimdi bu soru sektörden sektöre değişiklik göstermekle yazdığın makalenin niceliği ile alakalı.
Örneğin haftada 10 makale yazarsın bu yazılar sana haftalık 300 ziyaretçi getirir.
Ama başka birisi öyle bir makale yazar ki haftada 1 tane yazmasına rağmen ona 1000 ziyaretçi getirir.
Kendini makale yazmam gerekiyor diye zorlarsan ortaya iyi bir sonuç çıkarman zor olur.
bilsez muhammedakif

kişi bu mesajı beğendi.

bilsez bilsez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 62 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 66 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
Kozba arkadaşımız güzel izah etmiş, ben de ek olarak bir şeyler söyleyim.

Kaç kelime diye bir şey yok, konu kaç kelimeyle anlatılabiliyorsa o kadar olmalı, ne az ne de çok.
Sayı olarak da içinden geldiği kadar olan sayı en makuludur, öyle çok yazayım sevdasına kapılırsan içeriklerin çok kötü olacağından emin olabilirsin.

Örnegin kendi siteme bir ara bir ay yazı yazasım gelmedi yani ilham gelmedi, ama geçen gün bir anda ve iki saatte dört tane yazı yazmışım.
Demek istediğim, özgün ve okunan bir şey istiyorsan doğal akışa göre davranmanı öneririm...
1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Günde kaç tane olduğu önemli değil düzenli olarak belirli saatlerde ve belirli sayılarda girmeniz önemlidir :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kappadox kappadox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 38 / 49
  • Ticaret 5, (%100)
Kafana göre takıl ister günde 5 tane Yaz, istersen 1 tane... önemli olan planlama yapıp yayın zamanını iyi ayarlaman yani 2 günde bir yazı paylaşacaksan hep aynı düzende devam etmeye çalış. Elinde yazılmış 10 yazı varsa sana 20 gün kazandırır. Hergün ne yazacağım diye sıkılmasın. Günü gelir tek yazı yazarsın günü gelir havada olur 5 tane. Umarım yardım edebilmişimdir.

www.antiksirlar.com

myofset myofset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 11 / 42
  • Ticaret 7, (%86)
günde 3 tane ideal.

uzayhaberlerim.com

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Şuan aktif 5 adet projem mevcut. Hepsine günde 3 tane 300 kelime ile 600 kelime arası makale giriyorum. Normalde günde 3 tane 250-300 kelimelik bir makale girseniz güzel olur :)

• Üyelik 18.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Saygıdeğer arkadaşlar, değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Sağolun, var olun.

Peki diyelim 10 kategorili ya da 10 adet alt forum içeren bir genel forum sitesi düşünelim.

Günde 2 konu açmayı planladık diyelim. Tüm site yahut forum geneline mi günlük o kadar konu açmalıyız yoksa her kategoriye yahut alt foruma ikişer konu olmak üzere totalde 20 konu mu açmalıyız ?

Bunu merak ediyorum.

İyi çalışmalar, saygılar.

zangess zangess Ya Sev Ya Terket! Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

MORALES adlı üyeden alıntı

Saygıdeğer arkadaşlar, değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Sağolun, var olun.

Peki diyelim 10 kategorili ya da 10 adet alt forum içeren bir genel forum sitesi düşünelim.

Günde 2 konu açmayı planladık diyelim. Tüm site yahut forum geneline mi günlük o kadar konu açmalıyız yoksa her kategoriye yahut alt foruma ikişer konu olmak üzere totalde 20 konu mu açmalıyız ?

Bunu merak ediyorum.

İyi çalışmalar, saygılar.

Bu kadar saygılı konuşmandan dolayı tebrik ediyorum. Bilmeyen adamlar ukalalık ta tavan yapıyor bazen. Site eğer film sitesi ise 5-10 arası idealdir. Ama forumdan örnek vermişsin. Eğer forum ise 2-3 bence az çünkü rekabetin yüksek min 5 olmalı. Toplam 5. Her kategori için 5 er konuya gerek yok. Yalnız kategorilerde dengeli içerik gir.

https://biyokimlik.com

• Üyelik 18.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Ne demek ? Olması gereken bu sonuçta. Cevabınız için teşekkür ederim ayrıca.

10 kategorli bir forumda her gün bir kategori seçip o kategoriye 5 içerik girmek ideal o zaman.

Aksi takdirde 5 x 10 = 50 içerik yapar ki, bunun için birkaç editör gerekir. O yüzden sorma gereği duydum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al