wmaraci reklam
lidertakipci

Hiç Para Harcamadan Site Geliştirmek

14 Mesajlar 1.758 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MuhammedEminoglu MuhammedEminoglu Alter Sözlük Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 42 / 40
  • Ticaret 7, (%100)
Bıktım artık arkadaşlar, geçmişte çok paralar harcadım hiçbir işe yaramadı. Artık kuruş vermiycem kimseye, bir tek hosting firmasına veriyorum, o da ayda 6 dolar.

3 ay önce falan bir domain aldım. http://www.adimadimyap.com domain adresi bu. Bir kaç yazı falan ekledim ama henüz bir şey yapmadım. Diyorum ki, bu işin ardından gitsem mi? Konsept belli, bir şeyin adım adım nasıl yapılacağını anlatıyorum o kadar.

böyle bir işi yaparken hiç para harcamadan nasıl devam ettirebilirim? Reklam demeyin işe yaramıyor, SEO hiç demeyin, yoast eklentisiyle SEO yapabilirim gayet (şu anki yazılarda pek uygulamadım) Link değişimi demeyin işe yaramıyor! Sosyal medyayı kullan diye klişe laflarla da gelmesin kimse. Sosyal medya hesabına takipçi lazım, bir de o iş için kasmamız gerekiyor. Ona para harcamamız gerekiyor. Ben artık tek kuruş harcamam.

Size sorum şu, hiç para harcamadan bir siteyi geliştirmek için neler yapabiliriz?

wmaraci
reklam

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Sağ en üstte Çıkış Yap diye bir buton var onua basıyorsun yapmadan önce domaini reg fee fiyarına sat birisine hostingcinide ara bir daha yokum kapa hostingi de.

Bu sektör sana göre değil kardeşim.
Hermes ebagcuvan sterk

kişi bu mesajı beğendi.

>/dev/null 2>&1

SeCe SeCe Seo National Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo - WYO - Google Ceza
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 38 / 156
  • Ticaret 8, (%88)
Para harcayacaksin. Ama ben seocuyum diyene degil. 100 kelimesi 0.70 kurusa makale yazanlara degil. Parayi dogru sekilde harcarsaniz karsilik alirsiniz. Ama her seyin ucuzu derseniz ucuz etin yahnisi yavan olur bu zamana kadar bu sebepten basarisiz olunmus olabilir. Hic bir sey olmasa dahi tanitim yazisi ya da backlink icin parca harcanmali. Sosyal aglarin gelistirilmesi icin vs.

Ama dedigim gibi. Dogru zamanda ve dogru yerde.

Parasiz olur mu? Olur neden olmasin. Ama dosgru backlink alan ve tanitim yazisi alakali ve hatri sayili bir siteden alinmis rakipleri nasil gececeksiniz.

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Web sektöründe bilginiz yok ise para harcamadan iyi noktalara gelemezsiniz.Yoast ile SEO yapmaktan bahsediyorsunuz sadece Yoast ile olacak şey değil.Bunu araştırıp bilgi edindikten sonra projeye başlayın.Ancak bana kalırsa bu sektöre hiç bulaşmayın salan adını da transfer edin :)

wmaraci
wmaraci

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Hiç para harcamadığım, sadece 0.99 USD ile domain aldığım siteden kaç bin dolarlar kazandım. Fakat premium domainler aldığım, script ve temalar yaptırdığım sitelerden bir kuruşta kazanamadım.

Para harcadığım siteler becerilerimin dışında bir siteydi diye bir süre sonra ilgilenmedim diye battı gitti, para harcamadığım site ise istediğim severek geliştirdiğim siteydi :) yani para harcaman, yada harcamaman önemli değil. Önemli olan siteyle ilgilenmen, özenerek kullanıcıya içerik sunmandır. Ha hiç para harcamadanda olmuyor, en azından bir domain alman lazım :)
heyderli557

kişi bu mesajı beğendi.

SeCe SeCe Seo National Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo - WYO - Google Ceza
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 38 / 156
  • Ticaret 8, (%88)
Hic guncel icerik girmedigi halde hic ilgilenilmedigi halde ilk sirada binlerce site var. Bunlar hep guncellik ya da icerik ile olmuyor malesef. Seoda gerekli efendim. Sen istedigin kadar guncel ol icerik gir yetmeyebilir.

sadrazam sadrazam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 399
  • Beğeniler 124 / 97
  • Ticaret 8, (%100)
seo önemli ne yazikki zamanında bir web sitesi kurmuştum seo yaptırdım. 1 ay içerik girdim . ondan sonra 1 buçuk senedir 2-2.5 k günlük tekil ziyaretçisi var. siteyi birine satmıştım site benden aldığı gibi duruyor hiç yazı eklememiş aylık ziyaretci sayısı aynı. seo önemli ne yazık ki.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Para harcamayın, kendiniz oturun yazın neyi iyi biliyorsanız, bir wordpress aboneligi bile yeter blog acmak için..
Ev araba alıcam bankaya duzenli param yatacak diyorsanız harcamak zorundasınız maalesef.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

bypangea bypangea Dert Etme Dua Et Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 204 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
İlk önce SEO'nun ne demek olduğunu öğrenin sonra siteyi geliştirmeye çalışın. SEO'nun yoast denen eklentiden ibaret olduğunu mu zannediyorsunuz.
Hermes

kişi bu mesajı beğendi.

yamyamix yamyamix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Güvenlik görevlisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 86 / 98
  • Ticaret 7, (%100)
Valla onu demeyin bunu demeyin ne diyelim kardeşim. Seo mecbur yaptıracaksın. Ve mecbur para harcayacaksın yoksa olduğun yerde sayarsın.
Hermes

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al