wmaraci reklam

İçerikte bahsettiğim türden site için neler gerekli?

3 Mesajlar 591 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Tertan Tertan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 12 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba ben öncelikle wordpress scriptine kendim tasarlayacağım bir tasarımla blog açmak istiyorum. ARdından ilerleyen zamanlarda da bir forum sitesi açacağım ve bu iki site tek bir sitede duracak. Yani anasayfa aslında blog üstteki sekmelerde de Forum kategorisi gibi. Bunları yapabilmem için sadece web tasarım üzerine çalışmam yeterli olacak mıdır? (Tabii ki olmaz ama en azından %90 gibi civarında yetecek midir?) Yoksa illa ki kodlamayı iyice öğrenmemiz mi gerek? Kodlamayı öğrenmeye gerek duymadan direkt görseller ile tasarım yapılabildiğini duydum. Yanıtlarınız lütfen dolaylı yoldan vesaire hakaret içerikli olmasın acemiyim öğrenmek istiyorum ve site işim için zamanım dar olduğundan bazı şeyleri atlamak zorunda kalıyorum. Yoksa zamanımı verip öğrenirim.

wmaraci
reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Tertan Kodlamayı öğrenmeden direk yapılabilir dediğiniz PS tema cizimi sanırım. Siz önce kafanızda ki projeyi netleitirin biliyorsanız PS'dn bilmiyoorsanız kagıda çizin. Hiç bir kodlama bilğiniz yoksa çizdiğiniz temayı yapmak için HTML/CSS öğrenmeniz lazım öncelikle HTML/CSS etiket dilini öğreniz temanız'da menüler açılıyor veya Javascript kullanmaya ihtiyacınız varsa Javascriptte öğrenmelisiniz.
Şimdi temayı çizdiniz kodladınız ama bunun dinamik bölümü var sayfayı dinamik hale getirmek için PHP, PYHTON gibi diller bilmeniz gerek benim tavsiyem PYHTON'dır daha sade ve basit dildir ama şuan websitelerin %90ına yakını PHP ile kodlanmaktadır. Bu anlattığınız projede PHP işinizi görecektir.
Forum bölümünü kodlayacaksanız işin içinden çıkamayabilirsiniz o yüzden Mybb felaan kullanmanızı öneririm. Forum scriptlerini araştırın.
Özetle : HTML/CSS Yeteri seviyede Javascript ve İleri seviye PHP bilgisi ile bu anlattıklarınızı yapabilirsiniz. Bu saydığım sırada öğrenmeniz sizin için daha iyi olur.
Öğrenme hızınıza göre net bir zaman vermek olmaz ama 6 aydan önce bu saydıklarınızı yapamicagınızı söylemek isterim 1 yıllık uzun soluklu sürekli öğrenip kendinizi geliştirmeniz gerek.
Şimdiden kolay gelsin
Lions Tertan

kişi bu mesajı beğendi.

Tertan Tertan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 12 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
@mehmetmasa Evet mybb scripti üzerine açacağım forumu. Teşekkür ederim :)
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al