freelance iş ilanları

Iframe'den atacak kod lazım

2 Mesajlar 1.032 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Mesela siteniz bir iframe içinde gösteriliyor. Bunu farkedince iframeden çıkıp siteye yönlendiren bir kod vardı. Bi' ara eklemiştim ama bu sefer de iframede olmadığı zaman habire yeniliyordu sayfayı. Umarım anlatabilmişimdir. Kodu nasıl arayacağımı bilemedim :(

Are you alright?
wmaraci
reklam

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
google görseller sitesinde sitenizde barınan bir image görüntülendiğinde alt kısımda siteniz çıkar üst framedede google görseller sitesi vardır işte bunun gibi durumlarda bu vereceğim kod sayesinde frame ortadan kalkıyor ve direk siteniz görüntüleniyor..

Bu örneği diğer şekillerede yayabilirsiniz bir site sizin sitenizi iframe gösterdiğinde link otomatik olarak sizin sitenize yönlenir gibi..

<script>
if (top.location.href !== self.location.href)
top.location.href = self.location.href
//–>
</script>

Javascript kodu sitenize uygun şekilde ekleyin ve daha sonrasında sitenize gelen frame görüntülemeler direk sitenize yönlensin.. Yukarıdaki java kodunu wordpress için denediğimde işe yaramadığını gördüm biraz araştırınca wordpress için iframe engelleme kodunu buldum..

Yukarıdaki kodu temanızın header.php dosyasında tagı sonrasında uygun bir yere ekleyin sitenizi iframe ile açan sitelerin iframelerinin bir süre sonra engellendiğini göreceksiniz..

Alıntı..

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al