wmaraci reklam

Kapsamlı sorular! Herkesi bekliyorum konuya...

6 Mesajlar 881 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DARHALL DARHALL skype: d4rhall Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 2, (%100)

Öncelikle merhaba değerli wmaracı üyeleri.

Bir site açmayı düşünüyorum (w@r3z içerik) ama 7 soru oluşturdum, bunların sonucunda ona göre yön vereceğim siteme. Şimdiden cevaplayan, 1 kelime bile katkısı olan, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum.

1)Seo konusunda bir çok seçenek söylem çıkıyor karşımıza doğal olarak insanın kafası karışıyor. Burada sormak istediğim site alt yapısındaki seo. Sonradan kendimizin yapacağı bir çalışma değil. Hangi site alt yapısı iyi bir seoyu destekliyor. Örneğin wordpress için eklenti var daha sitenin ilk aşaması için. Smf için eklenti var yine ama ücretli bir eklenti. Tema faktörü var tema seo ya etki ediyor diyenler var vs. o yüzden alt yapı önemli geldi ne olur ne olmaz diye sormak istedim. Aklımdaki alt yapılar; wordpress, smf, mybb, dle (data life engine), blogger, önereceğiniz alt yapılara da açığım. Drupal, joomla çünkü şu özelliğinden dolayı gibi yazarsanız çok memnun kalırım. Benim üstünde durduğum daha çok wordpress açıkçası kurmayı düşündüğüm. vbulletin paralı olduğu için listeye eklemedim :)

2)Bu sorumda premium üyeliğe değinmek istiyorum. Smf de bu mevcut yönetim panelinde. Dle'de de mevcut. Ama wordpress ve mybb de bilmiyorum özellikle wordpress'te böyle gold üyelik, bronz üyelik vs gibi bir sistem var mı veya eklentiyle kurulabilir mi? Sitede normal üyelik açık olucak, ziyaretçilerin mesaj göndermesi açık olucak yani üye olmak zorunlu değil ama premium üyeliğin avantajları olacak ve premium üyeler için ayrı bir alan düşünüyorum onlara özel paylaşımların olacağı. Bunun için wordpress uygun mudur? Böyle birşey yapmaya müsait mi?

3)Premium üyeliğin devamı niteliğinde bir soru açıkçası. Daha önce smf kullandığım için daha tecrübeliyim üye grupları belirliyoruz mesela o üye gruplarına belli bölümleri ve belli linkleri açabiliyoruz. Hide tagıyla gizlediğimiz linki altın üye grubu direkt olarak görebiliyor örneğin. Ama daha çok şunu düşünüyorum tek konu açık olsun aynı konuda premium üyelere premium linkler ve normal linkler görünsün ama normal üyelere ve ziyaretçilere normal linkler görünsün. Bunun için uygun alt yapı hangisidir. Wordpress'te uygulanabilir mi? Yoksa smf mybb mi kur dersiniz?

4)W@r3z barındıracak hosting/reseller hizmeti veren, kullandığınız, memnun olduğunuz firmalar hangileri? Özellikle reseller ve yurt dışı lokasyon tercihim. Daha önce bir şirket kullandım gerçi şirket demek doğru olmaz henüz doğru düzgün oluşturamamışlardı kendilerini ve w@r3z içerik sorduğumda barındırıyoruz vs dediler sonra günlük 1000 kişi girmeye başlayınca cpu aşması gibi sorunlar oluşunca 6 ay sonra w@r3z barındırmıyoruz kapatmazsanız sözleşmeniz fesh edilecek dediler. O yüzden gerçekten bilip güvendiğiniz bana bir süre sonra sıkıntı yaşatmayacak şirketler söyleyin.En az 5 yıllık alıyor olacağım. Referansınızla alım yapabilirim o konuda sıkıntı olmaz. Veya böyle bir siteyi bir vps e veya vds e kurabilir miyim? Kurabilirsem önereceğiniz şirketler neler?

5)Pop-up reklam için önereceğiniz reklam siteleri hangileridir? Veya sitede sabit duracak reklamlar için. Kısaca siteye koyacağım reklamlarda iyi kazandıranlar hangileri. Yine referansınızla üye olabilirim. Ve bu reklamlar premium üyelere çıkmayacak.

6)5. Maddenin link kısaltma sistemi versiyonu şeklinde olucak sorum. Özellikle api desteği olan, siteye kurduğumda kendi linkleri otomatik çeviren kısaltma siteleri tercihimdir. Yine referansızınızla üye olabilirim. 3. Madde ile doğrudan bağlantılı madde aslında. Normal üyeler ve ziyaretçiler link kısaltma görecek ama premium üyeler link kısaltma görmeden orjinal linke sahip olucak aynı konuda.

7)Adblock engelleyici olarak hangisinde eklenti mevcut ve hangisinde daha iyi çalışıyor?

Şimdiden tekrar teşekkür ediyorum herşey için. Değerli cevap ve yorumlarınızı bekliyorum :)

post işleri,wp smf kurulumları ve eklentileri,harici harddisk dolumu işleri yapılır.
wmaraci
reklam

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Sorulardan 1 ve 2 numaralı olanların cevabı "Wordpress ile mümkün" 3 numarayı bilmiyorum, 4 numara işinin ehli olmayan firmalar kabul edilebilir, 5 numaralı soruda pop-up reklam alacağın firmaların büyük bir kısmında gösterim silme, tık silme gibi problemler ile karşılaşacağınıza şimdiden hazırlıklı olmalısınız. 6 ve 7'inci sorular için bir yanıtım yok. Ama asıl söylemek istediğim şey; hem emek verilerek hazırlanmış bir içeriğin karşılıksız olarak indirilmesini sağlayacak, hem de bu indirmeler için para talep edecek olmak ticari açıdan pek fayda sağlayabilecekmiş gibi gözükmüyor. :/

• Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
aslında para talep etme kısmı örneğin bir oyun hilesinin premiumu olur birde normali premium kodladığımızda premium üyeler için o sürüm paylaşılıcak ama bir film mesela premium üyeler ftp üstünden normal üyelerde openload,mega gibi hızlı sitelerden indiricek yani yine normallerede bir sınırlama getirmeyeceğiz hız konusunda sadece mega nın kendi tanımladığı bir trafik genişliği var o kadar indirebilicekler ama hız internet hızları olucak. Bu ftp nin de ücretinin karşılanması lazım açıkçası o yüzden :) verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum :) wordpress e bir tık daha sıcak bakmama ve popup sitelerinden soğumama sebebiyet verdi :)

post işleri,wp smf kurulumları ve eklentileri,harici harddisk dolumu işleri yapılır.

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Bahsettiğiniz tarzda içerikler barındıran internet sitelerine sıcak bakmıyorum, o yüzden sadece strateji konusunda küçük bir tavsiye sunmak istiyorum. Hangi internet sitesi olursa olsun, eğer tek başına yapıyorsan en az 1 sene, 2 kişi yapıyorsan 10 ay, 3 kişi yapıyorsan 8 ay ... cepten yemeyi kabul edeceksin. Server ücreti olsun, tanıtım yazısı olsun, yayınlanacak içeriklerin metinleri olsun, hepsi cepten gidecek. :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
o tabii ki öyle açıkçası hemen premium üyelik koyucam filan demiyorum tutulmasına göre arz talep ilişkisi açıkçası :) veya bağış sistemi olabilir hani atıyorum link kısaltma görmemek için 1 yıllık 10 tl vermeniz yeterli gibi birşeyde olabilir. ama yine bunlar için bir şey açılması lazım bir üye grubu örneğin destekçi üye gibisinden.

• Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Güncel!!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al