Arkadaşlar kiralık sunucu aldım ve diğer sunucuda ki yedekleri taşıyıp bana ip adresleri ile teslim ettiler. Ben sunucu işlerinden anlamıyorum.

Tarif ettiler böyle şöyle ekleyeceksin diye. Ekledim bu kezde 2 gündür dnsler yönlenmesine rağmen siteler açılmıyor. Hostta açık sanırım sunucu ayarlarında yanlışlık yaptım.

Change Site’s IP Address bölümünden domain seçiyorum whmde change diyorum ip adresini seçip change diyorum.

Sonra edit dns zone kısmına giriyorum. domaini seçiyorum.

SOA kısmına ns1.domainadi.com.

Ns oluşturup ns1.domainadi.com ve ns2.domainadi.com yapıyorum.

En altada a kaydı oluşturup ns1 ip adresi ns2 ip adresi diyorum. Kaydediyorum. Sonra isimtesilde ns1 ve ns2 diye oluşturup ip adresini giriyorum. Herşey tamam ama sunucu halen yönlenmedi. Whois çektim siteler nslere yönlü ama halen sunucu bağlanmadı.

Bir kaç yere baktım ns1 farklı ip ns2 farklı ip olacak diyorlar yani ns1 22.222.222.222 ise ns2 22.222.222.223 olacak. Ama bende farklı ip adresi yok ki. 13 ip verdiler hepsinede domainleri ekledim.

Aklım çok karışık birisi yardım etse .

Ek Olarak: isimtescilde name server yönetimi kısmında ns1 ip adresi 178.24.224.69 ve ns2 178.24.224.69 olarak girdim. Dns ayarlarına ise ns1.domainadi.com ve ns2.domainadi.com yaptım ama yönlenmiyor .. whoisde yönlenmiş durumda ama sunucuya bağlanmıyor. Sunucuda açık. 2 gündür durum bu