wmaraci reklam

Özel ip adresi,SSL sertifikası,cPanel hakkında ?

8 Mesajlar 988 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nygmamorpheus nygmamorpheus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle wmaracı ailesine merhaba demek istiyorum :)

Araştırdım ve tıkandığım bazı konular hakkında bilgi almak amacıyla burayı uygun görüp konu açmak istedim.

Bir alan adı ve host satın aldım hatta hostu bir paket şeklinde aldım içeriği'de şöyle;
Alan Adı Barındırma: 3 Adet
Disk Alanı: Limitsiz
Aylık Trafik: Limitsiz
Limitsiz E-posta Hesabı
Limitsiz Mysql Veritabanı
Limitsiz Subdomain
Ücretsiz SSL Sertifikası
Litespeed - LS CACHE

fakat bazı konularda kendimi geliştiriyorum ve haliyle tıkanıyorum tamamen wordpress-wocommarce geliştirmek çok istiyorum kendimi yönelimimde o doğrultuda

1-cpanel wordpress kurulumu gerçekleştirmedim fakat site cpanel'e giridğimde arattığımda wordpress bölümü açılıyor herhalde paket işlediği için oldu yada yüklemem gerekiyor çözemedim.
2-ssl sertifakası almam gerekiyor verilen ücretsiz benim online sistemim için uygun değilmiş biraz fiyat araştırması yaptım wildcard statüsünde olan çok pahalı ben local düşünüyorum wildcard'a gerek yok değil mi?
3-Özel ip satın almam gerekiyormuş pek hakim değilim 150 tl bandında vs gördüm yanlışmı baktım bilmiyorum e-ticaret platformu için gerekli olmazsa olmaz galiba ?

bonus:woocommarce için olmazsa olmaz eklenti önerleriniz ve ddos saldırıları için yada herhangibi bir güvenlik paketi almam gereklimi sitem için şimdiden çok teşekkür ederim.

Belki çok saçma sorular ama belki burada birileri bana yardımcı olmak ister diye konu açıyorum şimdiden çok çok teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

iosayin iosayin Webn Digital Agency Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Solutions
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 37 / 86
  • Ticaret 12, (%100)
1- --> google --> wordpress releases --> istediğin sürümü seç ve indir. filezilla ile public-html içine at ve cpanel üzeri veritabanı oluştur, kurulumu tamamla.

2- wildcard gereksiz, normal bir ssl alabilirsin.

3- aylık 10-15tl arası değişiyor statik ip fiyatları.

sanalposu bankadan alacaksan bulaşma derim, o işin altından sen kalkamazsın. payu vs. onlara yönel.
UNKEF nygmamorpheus

kişi bu mesajı beğendi.

mdogan34 mdogan34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
cpanel üzerinden ücretsiz ssl kurabilirsiniz

sanal posla ugrasacagına paytr payu gibi firmalarla calısabilirsiniz. ileriye yönelik bir iş düsünüyorsanız ve ben bu işten yürüyeceğim diyorsanız gidip bir banka ile anlaşıp kendi adınıza bi sanal pos actırmanız. ilerde o postan satış yapınca bankada değerli bi müşteri durumuna girersiniz ilerde yüksek meblağ krediye ihtiyacınız olursa bu sizin çıkarınıza olur
nygmamorpheus

kişi bu mesajı beğendi.

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
hocam öncelikle şöyle diyeyim. İlk başlangıç için paytr gibi sanal ödeme sistemlerine başvrun. Bu tarz sistemlerde özel ip adresi alınması yada özel sertifika şart değil. Önce böyle başlayın satış yaptıktan sonra gerekirse özel ip ve özel sertifika satın alınsınız.
nygmamorpheus

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

iosayin adlı üyeden alıntı

1- --> google --> wordpress releases --> istediğin sürümü seç ve indir. filezilla ile public-html içine at ve cpanel üzeri veritabanı oluştur, kurulumu tamamla.

2- wildcard gereksiz, normal bir ssl alabilirsin.

3- aylık 10-15tl arası değişiyor statik ip fiyatları.

sanalposu bankadan alacaksan bulaşma derim, o işin altından sen kalkamazsın. payu vs. onlara yönel.

İşte aradığım forum mantığı. Ne güzel özetlemişsiniz konu benim değil fakat kendi adıma teşekkür ederim.
iosayin nygmamorpheus

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle konuma cevap veren dostlara çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için sizin verdiğiniz yönlendirme sonunda biraz daha birşeyler oturdu kafamda diyebiliriim :)

O zaman şimdi bir kaç sorum olucak eğer izniniz olursa tabi sofu44 mdogan34 iosayin

1-Wordpress manuel kurulum için indirmeye çalıştım bir türlü dosyayı indiremedim sonrasında
cpanel bölümünde wordpress arattığımda direk karşıma çıktı ''softocolus'' sayfasından'da yükleyebiliyorum son sürüm ordada gözüküyor ama illaki manuelmi yüklemem gerek ?
2-Wordpress kurulumu aşamasında benden girmem gereken bilgileri istedi ben şimdi cpanel bölümünde hiç ayar vs değiştirmedim birşeyler değiştirmem gerekiyormu mySql veritabını oluşturmak gibi ?
3-Select Plugins kısımlarına dokunmama gerek varmı varsayılan kalması doğrumudur ?
4-Advanced options kısmında veritabanı oluşturulmuş gözüküyor fakat benim yeni bir tane oluşturmammı lazım yoksa o varsayılan ayarlardamı kalsın ?
5- Benim için önemli soru olabilir bu en sonunda tema seçimi var temayı rastgele seçmemem lazım değilmi woocommerce indirip içine kursamda ilk seçtiğim tema önemli yada önemsizse bile woocommerce kurulumu yaptıktan sonra woocommerce için tema seçimimde worpdress sadece bunun üzerinden mi ilerleyecek katalogları güzel ve ince seçilmiş bir nevi n11.trendyol tarzında temaları varmı bunları takip edebileceğim yönlendirebileceğiniz bir yer ?

Gerçekten ilginen yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ediyorum burada ilgilenip dönüş sağlayan herkese teşekkür ederim.

bonus: payu araştırdım benim ssl dediğiniz gibi uyuyor ilk etapta oluyor çok sevindim ama benim sosyal medya hesaplarımıda siteme bağlayabiliyormuyum bunlar ücretlimi ve google business'ta entegrede edebilirmiyim çok sağolun şimdiden

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
1) hocam ''softocolus'' kısmı var ise direk burada wocommerce yükleyebilirsiniz.
2)Extra ayar yapmanıza gerek yok sizin için veritabanı kuLlanıcı adı ve şifresi oluşturulacaktır.
3) siz wocommerce kuracağınız için bence ilk aşamada eklenti yüklemeyin. Zira zaten wocommerce baya kasan bir eklenti
4) hayır yeni bir tane oluşturmanıza gerek yok o kısımda sadece ileri düzey kulalnıcılar veritabanı ön ekini falan değiştirmesi için kullanıyor.
5) ilk başta seçtiğiniz temayı yeni tema bulunca silin. Piyasada baya e ticaret teması var. Tema için bütçeniz ne kadar fiyat belirtirseniz illaki size göre bir tema önerecek arkadaş çıkar.

Bonusa cevap verecek olursak kullandığınız temaya bağlı. Bazı temalar instagramdan direk veri çekebiliyor. bazı temalar sosyal medya hesaplarının kuLlanıcı sayısını gösteriyor. Demek istediğim tamamen seçeceğiniz temaya bağlı
nygmamorpheus
nygmamorpheus

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

• Üyelik 27.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
sofu44 vallahi çok teşekkür ederim sana vakit ayırıp cevapladığın için. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al