wmaraci reklam

php dili mi unity mi ?

4 Mesajlar 820 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

guvwe guvwe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 3 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar benim sorum şu sizce php dilini öğrenip site kurup satmak mı daha karlı yoksa unity ile mobil oyunlar yapmak mı daha karlı sizce hangisini öğreniyim ona yöenliyim daha yüksek seviyelerde para kazanabilrim bilenler cevap veirrse sevinirm

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDER MİSİNİZ?
İnstagram sayfamız
www.instagram.com/gul.yabaniii
wmaraci
reklam

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)
Yeni öğrendiğinizi varsayarak şu yorumu yapabilirim. 0'dan PHP ile para kazanacak ürünler çıkarmak 0'dan Unity ile ürün çıkarmaktan daha kolaydır. Eğer herhangi bir sektörün gerçek bir problemine çözüm üretecek bir fikir bulabilirseniz bunu 1 aylık HTML + PHP + CSS eğitimiyle yazıp satışa başlayabilirsiniz. Ama Unity için bunu söyleyemiyorum. PHP ile her daldan sektörlere ürün çıkarabilirken Unity ile oyun çıkarabilirsiniz. Herhangi bir sektörde ihtiyaç duyulan bir yazılımı satmanın, Unity ile oyun geliştirilip satmaktan çok daha kolay olacağı düşüncesindeyim. Tabi Unity ile casual oyunlar yazıp yeterince reklamla çok iyi yerlere gelinebilir ama bu TL gibi bir kurla yurtiçi + yurtdışı reklam açısından sürdürülebilir olmaz.

Bunlara ek olarak daha önceden benzer bir soru sorulmuş ve şu cevabı vermiştim. Belki size başlangıç için yön verebilir.

Kendinize şu soruyu sorun: ben ne yapmak istiyorum, gelecekte ne yapacağım? Bu sorular sizin şuanki kararınızı vermenizi sağlayacaktır. Ben web alanındaki kişisel fikirlerimi şu şekilde belirtmek istiyorum:

Kısa vadede para kazanmak istiyorum. Uzak geleceğe dair bir kaygım yok:
PHP, CSS, JS kısa vadede scriptler vs. yazılarak para kazandırabilir. Gelecekte bu alanda iş yapmak veya işe girmek istiyorsanız bu dili önermiyorum. İmkansız değil ancak nadir. Genellikle Web ajansları Wordpress için vs. kullanıyorlar. Profesyonel düşünmek istiyorsanız Pure PHP'den sonra framework'lere yönelin. Laravel gibi.

Para kazanmak önemli değil gelecekte rahat bir şekilde iş bulabileceğim veya proje üretebileceğim yetkinlikte bir teknoloji öğreneyim.
Front end: (Angular veya React veya Vue) , HTML, CSS, Javascript- Typescript
Back end: (NodeJS, MongoDB) veya (.NET Core, Entity Framework) veya (Java, Spring, Hibernate)
Mobil: Flutter, React Native

Para kazanmak önemli ama bir yandan da gelecekte profesyonel olarak kullanabileceğim bir dil öğreneyim.
Python öğrenebilirsiniz. Kısa vadede freelance olarak birçok iş fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca profesyonel manada da gelecekte iş yapabilirsiniz. Önerim Django veya Flask. Bu 2 framework profesyonel anlamda iş alabilmenizi sağlayacak yetkinliklerdir. (- ne kadar eski olsalar da :)

Web alanında çalışma yapacağım diyorsanız üsttekilere ek olarak şunları kesinlikle bilmelisiniz.

HTML, CSS, SQL, Javascript(orta derecede)

Bunlar nacizane benim fikirlerimdir. Yanlış veya eksik bilgiler içerebilir. Merak ettiğin farklı şeyler varsa yardımcı olabilirim.
Php lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

guvwe guvwe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 3 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
peki sizce ortalama bir script kurmak mı uzun sürer ortalama bir oyun yapmak mı unity li şuan boş vaktim var iki dilden birine yönelip kendimi o dilde geliştirmek istiyorum

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDER MİSİNİZ?
İnstagram sayfamız
www.instagram.com/gul.yabaniii

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)

guvwe adlı üyeden alıntı

peki sizce ortalama bir script kurmak mı uzun sürer ortalama bir oyun yapmak mı unity li şuan boş vaktim var iki dilden birine yönelip kendimi o dilde geliştirmek istiyorum

Süre kısmı her 2 ürün tipi için de birçok kritere göre değişir. Süre, ne kadar bilgi ile projeyi yazdığınıza, projenin ne kadar büyük çaplı olduğuna, ne kadar kaliteli asset'ler tasarlandığına, veya ne kadar detaylı hazırlandığına göre değişir. Ama ortalama olarak değerlendirirsek kesinlikle PHP script yazmak çok daha kısa sürer diye düşünüyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al