Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

2Beğeni
  • 2 Yazan enerjiveguc

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Yeni Başlayanlar

Resim optimizasyonu hk.

Okunmamış 23 Eylül 2020, 23:08
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: En... Fu...
Ticaret: 0, 0%
Merhabalar, sitede halihazırda bulunan resimleri boyutlandırmam gerekiyor. Resimleri silip tek tek boyutlandırıp mı yüklemem lazım yoksa kısa yoldan yapma şekli var mı? Admin panelde yeniden boyutlandırabilirim ancak, yeniden boyutlandırdığım resimlerin orjinal hali de depolanacağından siteye yük bindirmez mi? Nasıl bir yol izlemeiliyim?
Konu enexxl tarafından (23 Eylül 2020, 23:20 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 23 Eylül 2020, 23:36
enerjiveguc Adlı Üyenin Avatarı
Wordpress Destek

Yaş / Cinsiyet: 48 / Erkek
Ad, Soyad: Be... Ak...
Kullandığınız tüm görseller için sadece en büyük kullanmanız gereke boyutta bir görsel kullanmalısınız. O da blog sayfasında öne çıkarılan görsel boyutudur.
Tüm görselleri Fast Image Sizer ile pc de tek işlemde aynı boyutta böyutlandırabilirsiniz. Sunucuda bulundukları uploads klasörlerine ftp den üzerine yazdırarak atın. Küçültülmüş görselleri boyutlandırmanıza gerek yok.
Kanuni ve enexxl bunu beğendi.
Okunmamış 23 Eylül 2020, 23:44
WM Aracı

Merhaba, mevcut durumda tüm görsellerim zaten kullandığım temanın öne çıkarılan görsel boyutunda(1200x675). Ancak Gmetrix'den analiz yapmam durumunda Serve scaled images şeklinde uyarı veriyor ve komik olan durum ise bu hatayı verirken her ne kadar ben tema önce çıkarılan görsel boyutuna göre boyutlandırma yapmış olsam da F yani %0 not veriyor. Ben de öne çıkarılan resim hariç diğer resimleri farklı bir şekilde mi boyutlandırmam gerekiyor diye düşündüm. Ancak verdiği notun açıklamasını okuduğumda ise komik bir şekilde öne çıkarılan resmi bile 1200x854'den 150x107 boyutlarına düşürmemi söylüyor. Gmetrix'teki notuma aldırış etmeden resimleri aynen yaptığım ve sizin de söylediğiniz gibi öne çıkarılan resim boyutunda boyutlandırmaya devam mı edeyim?
Okunmamış 23 Eylül 2020, 23:46
WM Aracı

Alıntı:
enerjiveguc Adlı Üyeden Alıntı
Kullandığınız tüm görseller için sadece en büyük kullanmanız gereke boyutta bir görsel kullanmalısınız. O da blog sayfasında öne çıkarılan görsel boyutudur.
Tüm görselleri Fast Image Sizer ile pc de tek işlemde aynı boyutta böyutlandırabilirsiniz. Sunucuda bulundukları uploads klasörlerine ftp den üzerine yazdırarak atın. Küçültülmüş görselleri boyutlandırmanıza gerek yok.
Üstte verdiğim cevaba ek olarak sanırım 1200x854 to 150x107 önerisini, anasayfadaki yazıların thumbnail resimleri için veriyor. Ne yapamamı öneririsiniz?
Okunmamış 23 Eylül 2020, 23:47
enerjiveguc Adlı Üyenin Avatarı
Wordpress Destek

Yaş / Cinsiyet: 48 / Erkek
Ad, Soyad: Be... Ak...
Alıntı:
enexxl Adlı Üyeden Alıntı
Merhaba, mevcut durumda tüm görsellerim zaten kullandığım temanın öne çıkarılan görsel boyutunda(1200x675). Ancak Gmetrix'den analiz yapmam durumunda Serve scaled images şeklinde uyarı veriyor ve komik olan durum ise bu hatayı verirken her ne kadar ben tema önce çıkarılan görsel boyutuna göre boyutlandırma yapmış olsam da F yani %0 not veriyor. Ben de öne çıkarılan resim hariç diğer resimleri farklı bir şekilde mi boyutlandırmam gerekiyor diye düşündüm. Ancak verdiği notun açıklamasını okuduğumda ise komik bir şekilde öne çıkarılan resmi bile 1200x854'den 150x107 boyutlarına düşürmemi söylüyor. Gmetrix'teki notuma aldırış etmeden resimleri aynen yaptığım ve sizin de söylediğiniz gibi öne çıkarılan resim boyutunda boyutlandırmaya devam mı edeyim?
siteadresini paylaşırmısın.
Okunmamış 23 Eylül 2020, 23:51
WM Aracı

Alıntı:
enerjiveguc Adlı Üyeden Alıntı
siteadresini paylaşırmısın.
Özel mesaj yoluyla gönderdim.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

igresellers

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Yeni Başlayanlar