wmaraci reklam
lidertakipci

seo bilgisi az olan bir kişi sitesi için ne tür seo çalışması yapabilir

10 Mesajlar 955 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

psilocybn psilocybn www.bilgehanarslan.net Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 124 / 16
  • Ticaret 3, (%67)
selam arkadaşlar seo bilgisi az olan bir kişi sitesi için ne tür seo çalışması yapabilir

ben konularda felan görüyorum 100 imleme, flickr,twitter falan deniliyor bende artık ücretli olarak yapmak yerine ,kendim yapmak istiyorum önerebilecekleriniz neler şuan için sadece sosyal medyada ve imleme sitelerinde paylaşım yapıyorum başka ne yapabilirim?

her zaman eksik yazarım eksiklerimi yanlış sanmanız ve bana cevap vermeniz için
wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Seo karmaşık bir konu tabi ki bir uzmana danışmak en iyisi fakat ben sosyal medya ve forumları yeterli görüyorum diğer türlü site çöpe dönebilir

• Üyelik 19.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 124 / 16
  • Ticaret 3, (%67)
hmm peki siz forumlarda paylaşım yapıyormusunuz

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam ucretli seo ile bir yere varamazdınız. İyi bir karar almışsınız. Seo denilen şey aslında googlenin sitenize bakış açısıyla alakalı. yani benim kendi siteme uyguladığım bir yöntem faydalı olurken seninm sitene olmayabilir.
Ama temel hatları ile şunu söylemek istiyorum
- Sitenize özgün yazı girin . ( Özgünlüğü google d ehiç olmayan yazı gibi algılamayın. Yani ajsfhajsdhfjsdgfhsg bu kelime google de özgün olabilir ama size 1 hit bile getirmez. Yazı yazarken sitenize giren adam baştan sona yazınızı okusun.
-Anahtar kelimelerinizi Kalın, Renkli, italik veya altı çizili olarak diğer kelimelerden ayırın.
- Yazı içinde ki başlıkları H tagları ile yazın.
- Yazılar google de indexlendikten sonra Facebookta sitenize açacagınız bir sayfada paylaşın. Sayfanızın begeneni olmasa bile. Bu yazıları paylasırken en fazla 4 tane paylaşın ve 3 güne bir paylaşın.
- Siteye her gün yazı yazmayın. 3 güne bir 3'er yazı yazmanız daha faydalı olabilir. ( En azından kendi sitemde bunu Fark ettim )
- Yazılarınız indexlendikten sonra imleme Yapabilirsiniz. Ben (bookmark.web.tr ve folkd.com kullanıyorum. çok nadir ama. ayda bir falan yazıları imliyorum :) )
- içeriğiniz oturduktan sonra başta ana sayfanıza link alın. tanıtım veya sidebar şeklinde backlinkler olabilir. Daha sonra hit alıp google de ilk sayfa da olmayan yazılarınıza backlink alıp o yazılarınızın google de 1. sıraya oturmasını sağlayın.

Paravan blogdan hiç bahsetmediniz diyebilirsiniz. Paravan blog Tanıtım yazısını bedavaya getirmeye çalışmaktır. Bu yüzden yazmadım. unutmayın paravan blog açsanız bile önce paravanı adam edeceksiniz ki ana sitenize faydası olsun. Yani kopy paste içeren PR 0 alexa 20 milyonda olan bir paravan blogun sitenize yarardan çok zararı olacaktır.
psilocybn pollyanna

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
wmaraci

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Seo konusunda az bilgisi olan biri yada yeni başlayan birisi için yapılacak şeyler bence şöyle olmalıdır.
Metatag ve sosyal medya kullanımı öğrenip uygulamalısınız.
Daha bir çok nokta var ama bunları araştırıp öğrenebilirsiniz.
psilocybn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 124 / 16
  • Ticaret 3, (%67)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Hocam ucretli seo ile bir yere varamazdınız. İyi bir karar almışsınız. Seo denilen şey aslında googlenin sitenize bakış açısıyla alakalı. yani benim kendi siteme uyguladığım bir yöntem faydalı olurken seninm sitene olmayabilir.
Ama temel hatları ile şunu söylemek istiyorum
- Sitenize özgün yazı girin . ( Özgünlüğü google d ehiç olmayan yazı gibi algılamayın. Yani ajsfhajsdhfjsdgfhsg bu kelime google de özgün olabilir ama size 1 hit bile getirmez. Yazı yazarken sitenize giren adam baştan sona yazınızı okusun.
-Anahtar kelimelerinizi Kalın, Renkli, italik veya altı çizili olarak diğer kelimelerden ayırın.
- Yazı içinde ki başlıkları H tagları ile yazın.
- Yazılar google de indexlendikten sonra Facebookta sitenize açacagınız bir sayfada paylaşın. Sayfanızın begeneni olmasa bile. Bu yazıları paylasırken en fazla 4 tane paylaşın ve 3 güne bir paylaşın.
- Siteye her gün yazı yazmayın. 3 güne bir 3'er yazı yazmanız daha faydalı olabilir. ( En azından kendi sitemde bunu Fark ettim )
- Yazılarınız indexlendikten sonra imleme Yapabilirsiniz. Ben (bookmark.web.tr ve folkd.com kullanıyorum. çok nadir ama. ayda bir falan yazıları imliyorum :) )
- içeriğiniz oturduktan sonra başta ana sayfanıza link alın. tanıtım veya sidebar şeklinde backlinkler olabilir. Daha sonra hit alıp google de ilk sayfa da olmayan yazılarınıza backlink alıp o yazılarınızın google de 1. sıraya oturmasını sağlayın.

Paravan blogdan hiç bahsetmediniz diyebilirsiniz. Paravan blog Tanıtım yazısını bedavaya getirmeye çalışmaktır. Bu yüzden yazmadım. unutmayın paravan blog açsanız bile önce paravanı adam edeceksiniz ki ana sitenize faydası olsun. Yani kopy paste içeren PR 0 alexa 20 milyonda olan bir paravan blogun sitenize yarardan çok zararı olacaktır.

çok teşekkür ederim cevabınız için yazdıklarınız anladım ve uygulayacağım ama biri hariç oda H tag bunları kaç kişi anlatmasına rağmen bir türlü anlayamadım ben şey rica etsem sizi editör yapsam sitemde, sizde deneme konusu açıp H tag kullanabilirmisiniz bende admin panel yazılar bölümünde inceliyip bir dahakinde öyle yaparım anlamış olurum

Smyrna35 adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Seo konusunda az bilgisi olan biri yada yeni başlayan birisi için yapılacak şeyler bence şöyle olmalıdır.
Metatag ve sosyal medya kullanımı öğrenip uygulamalısınız.
Daha bir çok nokta var ama bunları araştırıp öğrenebilirsiniz.

sizde saolun mesajınız için :)

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

psilocybn adlı üyeden alıntı

çok teşekkür ederim cevabınız için yazdıklarınız anladım ve uygulayacağım ama biri hariç oda H tag bunları kaç kişi anlatmasına rağmen bir türlü anlayamadım ben şey rica etsem sizi editör yapsam sitemde, sizde deneme konusu açıp H tag kullanabilirmisiniz bende admin panel yazılar bölümünde inceliyip bir dahakinde öyle yaparım anlamış olurum

sizde saolun mesajınız için :)

Bunun için editor olusturmaya gerek yok Kardeşim. Basit birşey hemen izah edeyim. Diyelim ki Seo Konusunda Bir makale yazacaksın.
tiitleniz Seo Hakkında Genel Bilgiler olsun

giriş kısmı olarak makalenizin az çok içeriğinden bahsettiniz. Sonra geldiniz seoyu anlatmaya.

Seo Nedir ?

Seo falan filan fistandır dedin
Bir sonraki başlığımız

Seo nasıl Yapılır

seo yaparkan .....
bu başlığın alt başlığı

Seo yaparken Bunları Yapmayın

içerik yazdınız

Seo ve arama motorları

Seo ile google ilişkisini yazdınız diyelim
Bunun alt başlıklarını

Seo ve Google

içerik

Seo ve Yandex

H tag dediğim budur Kardeşim. Gene de takıldığın birşey olursa sormaktan çekinme

• Üyelik 19.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 124 / 16
  • Ticaret 3, (%67)

Bunun için editor olusturmaya gerek yok Kardeşim. Basit birşey hemen izah edeyim. Diyelim ki Seo Konusunda Bir makale yazacaksın.
tiitleniz Seo Hakkında Genel Bilgiler olsun

giriş kısmı olarak makalenizin az çok içeriğinden bahsettiniz. Sonra geldiniz seoyu anlatmaya.

Seo Nedir ?

Seo falan filan fistandır dedin
Bir sonraki başlığımız

Seo nasıl Yapılır

seo yaparkan .....
bu başlığın alt başlığı

Seo yaparken Bunları Yapmayın

içerik yazdınız

Seo ve arama motorları

Seo ile google ilişkisini yazdınız diyelim
Bunun alt başlıklarını

Seo ve Google

içerik

Seo ve Yandex

H tag dediğim budur Kardeşim. Gene de takıldığın birşey olursa sormaktan çekinme

aççıkcası şimdi biraz daha netleşti daha iyi anladım çok teşekkür ederim ben bu yazdığınız örneği sitemde deneme konu olarak açsam olur dimi inceleme açısından soruyorum h tagları eksiksiz yazılmış dimi ?

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

psilocybn adlı üyeden alıntı

aççıkcası şimdi biraz daha netleşti daha iyi anladım çok teşekkür ederim ben bu yazdığınız örneği sitemde deneme konu olarak açsam olur dimi inceleme açısından soruyorum h tagları eksiksiz yazılmış dimi ?

H tagları Başlık etiketleridir. H1 sitenizin veya yazınızın titlesidir.
Bundan sonra yazacağın başlıkları da H2 ile yazarsın ve gösterirsin. Aynı kitaplarda ki mantık gibi. Herhangi bir yazınızda gösterebilirsin. H2 tagı H1'in alt başlığıdır. H3 Tagı ise h2'nin alt başlığıdır . Bu mantıkla Bunu sıralayabiliriz.

• Üyelik 19.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 124 / 16
  • Ticaret 3, (%67)

H tagları Başlık etiketleridir. H1 sitenizin veya yazınızın titlesidir.
Bundan sonra yazacağın başlıkları da H2 ile yazarsın ve gösterirsin. Aynı kitaplarda ki mantık gibi. Herhangi bir yazınızda gösterebilirsin. H2 tagı H1'in alt başlığıdır. H3 Tagı ise h2'nin alt başlığıdır . Bu mantıkla Bunu sıralayabiliriz.

anladım tamam çok saolun
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al