Site veri tabanı hatası

18 Mesajlar 2.455 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cinmistik78 cinmistik78 Borsa&KriptoPara&Finans Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 944
  • Beğeniler 12 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
bazen siteme girmek istediğimde Error establishing a database connection hatası alıyorum.

isimtescil e ticket attım ve durumu belirttim. Cevap olarak ;
-Sayın müşterimiz ;Web siteniz üzerinde aşırı kaynak kullanımı olduğu için projeniz sunucu tarafından otomatik olarak durdurulmaktadır. Eğer projeniz üzerinde iyileştirme işlemi yapmazsanız ilerleyen süreçlerde aynı problem tekerrür edebilir, bu problemi çözmek için VDS sunucu satın almanız veya projeniz üzerinde iyileştirme işlemi yapmanız gerekmektedir. https://www.isimtescil.net/sunucu/default.aspx Adresi üzerinden VDS sunucularımız hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. VDS sunucu üzerinde sadece tek bir proje çalışacağı için problem yaşamazsınız, çünkü tüm kaynakları tek bir proje kullanacaktır.Saygılarımızla.
dediler.

Sitemde nasıl iyileştirme yapabilirim ?

Temel Analiz ve Teknik Analiz Eğitimleri:
https://www.borsaci.org/udemy-egitimlerinde-dev-indirim/
wmaraci
reklam

izayin izayin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 6 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle bir vds paketi satın alman gereyior. Ben şuan yoncu.com üzerinde bir vds kullanıyorum akabindede database ve sunucu optimizasyonu gerekiyor. Sanırım oldukça yoğun kaynak tüketen bir yazılım sahibisiniz pm atarsanız yardımcı olmaya çalışırım ayrıca vds konusunda optimizasyon için aşağıdaki başlığımı incelemenizi öneririm. Vds satın almadan bilgi verin size en uygun pakedi seçelim aylık 20 tl yi geçeceğini sanmıyorum.

http://wmaraci.com/forum/vps-hosting/ileri-duzey-vds-vps-optimizasyon-192341.html

BilgeAdam BilgeAdam Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Zaten amaçları yüksek maliyetli paketler aldırmak hiç gerek yok başka firmadan hosting alırsan bu sorun kalmaz

Ek Olarak: site adı nedir pm. gönder inceleyeyim

WebUzmani WebUzmani Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 4 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
şöyle söyliyim bizim sunucularda'da cok bu tarz sorunlar yaşiyan müşterilerimiz vardı kimisi spam, kimisi kaynak tüketiyor bunlar genelde dosyalardan oluyor bak mesela public_html veya anadizin'de error_log diye bir dosya varmı varsa aç içine kaynak tüketen tüm dosyalar bunun içinde yer aliyor kimisi php hatası kimisi başka bi hata oyüzden kaynak tüketiyor eğer orda error log diye dosya yoksa geçmiş olsun tüm dosyaları tek tek kontrol etmen gerek :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 944
  • Beğeniler 12 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

izayin adlı üyeden alıntı

Öncelikle bir vds paketi satın alman gereyior. Ben şuan yoncu.com üzerinde bir vds kullanıyorum akabindede database ve sunucu optimizasyonu gerekiyor. Sanırım oldukça yoğun kaynak tüketen bir yazılım sahibisiniz pm atarsanız yardımcı olmaya çalışırım ayrıca vds konusunda optimizasyon için aşağıdaki başlığımı incelemenizi öneririm. Vds satın almadan bilgi verin size en uygun pakedi seçelim aylık 20 tl yi geçeceğini sanmıyorum.

http://wmaraci.com/forum/vps-hosting/ileri-duzey-vds-vps-optimizasyon-192341.html

pm attım

Ek Olarak:

Bilge Adam adlı üyeden alıntı

Zaten amaçları yüksek maliyetli paketler aldırmak hiç gerek yok başka firmadan hosting alırsan bu sorun kalmaz

Ek Olarak: site adı nedir pm. gönder inceleyeyim

pm attım. İsimtescil de durarak başka birşeyler yapamaz mıyım bu sorunu gidermek için ?

sitem :www.sagliklihayatimiz.com

Ek Olarak:

WebUzmani adlı üyeden alıntı

şöyle söyliyim bizim sunucularda'da cok bu tarz sorunlar yaşiyan müşterilerimiz vardı kimisi spam, kimisi kaynak tüketiyor bunlar genelde dosyalardan oluyor bak mesela public_html veya anadizin'de error_log diye bir dosya varmı varsa aç içine kaynak tüketen tüm dosyalar bunun içinde yer aliyor kimisi php hatası kimisi başka bi hata oyüzden kaynak tüketiyor eğer orda error log diye dosya yoksa geçmiş olsun tüm dosyaları tek tek kontrol etmen gerek :)

öyle bir dosya yok :)

• Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 4 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
ozaman şimdiden geçmiş olsun vds v.s hikaye bak 8 gb ramlik bir vds alsan dahi bugün değilse bile yarın bu konu önüne gelir çünkü optimize olmadigi için tekrar aynı şeyleri yaşicaksın

• Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 944
  • Beğeniler 12 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

ozaman şimdiden geçmiş olsun vds v.s hikaye bak 8 gb ramlik bir vds alsan dahi bugün değilse bile yarın bu konu önüne gelir çünkü optimize olmadigi için tekrar aynı şeyleri yaşicaksın

ne yapmam lazım tam olarak :)

• Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 4 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
sana tavsiyem sitenin scriptinden cok iyi anlayan birisini bul ve güzel bi optimizasyon çalişması yaptir yoksa sunucu bile işine yaramaz emin ol load yükselip durur

• Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 944
  • Beğeniler 12 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

sana tavsiyem sitenin scriptinden cok iyi anlayan birisini bul ve güzel bi optimizasyon çalişması yaptir yoksa sunucu bile işine yaramaz emin ol load yükselip durur

tanıdık var mı bu işlerden anlayan ?

dargman69 dargman69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 1300
  • Beğeniler 262 / 261
  • Ticaret 35, (%100)
WP Super Cache eklentisini kur, sorunu çöz. aynı sorunla bende çok kez yaptığım kurduğum sitelerde karşılaşıyorum. bu eklenti sorunu çözüyor. ayarlarını yapmayı unutmayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al