wmaraci reklam

sitem için birkaç sorum olacak...

7 Mesajlar 549 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

oaskan oaskan İyi yaşa! Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Filozof
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 87 / 32
  • Ticaret 8, (%100)
arkadaşlar uzun süredir bir site ile meşgul olma hevesim vardı. neticesinde tanıdığım bir arkadaştan yemek tarifleri üzerine bir site satın aldım. hem yemek tarifi hem web site ... tam benlikti. ancak hep daha iyisini yapma dürtüsü ile neyi ne kadar iyi yaptım yada neyi yanlış yapıyorum farkında değilim. web işinde yeniyim. wp hazırlanmış paralı bir tema üzerinde şu anda sadece tarifleri giriyorum. seo, google, reklam olayları, en iyi eklentiler, siteyi nasıl daha iyi bir hale getirebilirim, ... yani yeni başlayan birinin tüm soru ve sorunlarına hakimim :) ama cevabına ne yazıkki...

belirli bazı kafamdaki soru işaretlerini olduğu gibi burada paylaşmak istiyorum. dilerim cevaplayan arkadaşlar olur.

çok uzatmadan sorulara geçmek istiyorum.

1. Temmuz 2014 te yayın hayatına başlamış site. ekim 2014 siteyi aldığımda 120 tarif mevcut iken arama motorlarından 25-30 kişi siteye giriyordu(totali bu), şu an 550+ tarif var ve bu tariflerin 100 kadarı özgün ve görsel olarak oldukça zengin tarifler. günlük çok değişken olmakla ortalama 225-300 arası ziyaretçim var ve çoğunluğu arama motorlarından. bu sayı normal mi?

2. bu sayıyı arttırmak için mutlaka bir seo destek almak gerekir mi? doğru zaman aralığı nedir? yani site yeni hali ile erken mi değil mi?

3. you tube video paylaşarak, vikide yazı yayınlayarak back link edindim. haricinde bu site dahil 2 sitede sitemin ismi geçiyor. bu ne kadar yeterli olur?

4. bot kullanmadım şimdiye kadar. ancak çok vaktimi aldığı için artık bot kullanmak istiyorum. yani 100 bot la çekilmiş tarife 5 adet özgün tarif girmek istiyorum. sizce bot kullanmalımıyım ve bu orantı normal mi?

5. google reklamları için müracaat ettim. ilk onayı aldım. reklam yayınlamak istedim 2 onayda site red edildi. ne zaman tekrar müracaat etmelimiyim. googleden başka tavsiyeniz varmı.

6. word press tema kullanıyorum demiştim. her tarifimin altında benzer tariflerin gösterilmesini haliyle okuyucuyu sitede daha fazla tutmayı istiyourum. hangi eklentiyi kullanmalıyım yada böyle bir eklenti varmı.

7. seo, site, tarifler, bot hakkında genel görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. şimdiden tüm yeni başlayanlar adına teşekkür ederim.

www.yemektarifleri.guru

saygılarımla...

wmaraci
reklam

KiII4FuN KiII4FuN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek aaa.com
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 8, (%100)
550 üzeri tarifin sadece 100 kadarı özgün iken yükselmeyi aklınızdan bile geçirmeyin, en önemli seo önce özgünlüktür :)

• Üyelik 31.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Filozof
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 87 / 32
  • Ticaret 8, (%100)

KiII4FuN adlı üyeden alıntı

550 üzeri tarifin sadece 100 kadarı özgün iken yükselmeyi aklınızdan bile geçirmeyin, en önemli seo önce özgünlüktür :)

özgün tarifler görsel ve metinsel anlamda oldukça zengin. normalde bir tarif 100-200 kelime iken benim hazıladığım tariflerde 700-1000 kelimeyi buluyor.

100 lerce tarif sitesi var. özgünlükten kasıt alıp bir iki kelime ekleyim değiştiriyim öyle yayınlayımsa %70 özgün diyebilirim.

KiII4FuN KiII4FuN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek aaa.com
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 8, (%100)

oaskan adlı üyeden alıntı

özgün tarifler görsel ve metinsel anlamda oldukça zengin. normalde bir tarif 100-200 kelime iken benim hazıladığım tariflerde 700-1000 kelimeyi buluyor.

100 lerce tarif sitesi var. özgünlükten kasıt alıp bir iki kelime ekleyim değiştiriyim öyle yayınlayımsa %70 özgün diyebilirim.

sizin yazdığınıza istinaden böyle bir cevap verdim fakat yinede özgünlüğü elinizden gelenin fazlası olacak şekilde yapın. Seo özgünlükle başlar. Ben bunu öğrendim bunu söylerim diğer arkadaşlarında fikirlerini görün derim :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 31.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Filozof
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 87 / 32
  • Ticaret 8, (%100)
birde aynı yemekler aynı yöntemler. özgün olmak çok zor.

Ek Olarak: tavsiyeniz için hatta cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.yanlış anlama olmasın lütfen kabalık ettiysem özür dilerim :D
KiII4FuN

kişi bu mesajı beğendi.

zeytin8899 zeytin8899 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam reddedildikten sonra özgün makale girişi yapın ve yeniden başvurun.Ben şahsen 2. onayda reddedildikten sonra sadece 4 özgün makale girişi yaptım tabi tamamen özgün yazılardı kabul edildi ve 55 tane yaızm varken kabuıl edildi.

https://discord.gg/S6mByw8

• Üyelik 31.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Filozof
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 87 / 32
  • Ticaret 8, (%100)

zeytin8899 adlı üyeden alıntı

Hocam reddedildikten sonra özgün makale girişi yapın ve yeniden başvurun.Ben şahsen 2. onayda reddedildikten sonra sadece 4 özgün makale girişi yaptım tabi tamamen özgün yazılardı kabul edildi ve 55 tane yaızm varken kabuıl edildi.

öncelikle cevabınızından dolayı teşekkür ederim. ortalama 1 ay oldu red alalı. yaklaşık 40 özgün tarif girmişimdir. yarın tekrar deneyeceğim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al