üniversitede kodlama hakkında eğitim görmek?

12 Mesajlar 1.470 Okunma
smmexpress

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

xsafa adlı üyeden alıntı

Koç , sabancı , itü , boğaziçi , yıldız teknik gibi ilk 20-30 binle alan üniversitelerin yazılım-pc mühendisliklerine gitmediğin sürece öğreneceğin tek şey tüm programlama dillerinde ekrana hello world yazdırmak olacaktır. Üniversiteler iyi ingilizce eğitim verebilir lakin kodlamada asla orta düzeyden ilerisi öğretmez ( genelde ). Ortalama bir üniversiteye gidersen python , ruby gibi dillerde sadece ekrana hello world yazmayı öğrenirsin devamını öğrenmek sana kalır.

Bu arkadaşın yorumuna iş öğrencide bitiyor yazmışlar da buralara giren adam zaten kafasını kullanmasını bilen, sistematik düşünen azimli kararlı insanlardır. Bu ünilere girip de iyi bir konumda olmayan insan sayısı %1 falandır. O da altta yatan sebeplerden ötürü bir durumdur. Kendinizi kandırmayın. Elbette iş ögrencide bitiyor. Buralara girmek de öğrencide biten bir durum.
xsafa Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

vuslatim vuslatim www.segemdersnotlari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)
Bir bilgisayar mühendisi olarak sana önereceğim en yegane durum Yönetim bilişim sistemlerini seçmen.. Bizim meslek ülkemizde bir dönem çok popüler idi fakat son dönemlerde artık her önüne gelen bir kursa giderek bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Yönetim bilişim sistemlerinden mezun olduğunda devlet kadrosuna hemen gireceğine emin olabilirsin, artık var olan sistemlerin ayrı bir birim tarafından devamlı test edilmesi gerekiyor ve bunu yapanda ne bilgisayar mühendisi nede yazılım mühendisi sen bunların yaptığını denetleyeceksin..

Bilgisayar mühendisliği: donanım + yazılım ama genelde donanım ağırlıklıdır.
Yazılım mühendisliği: Yazılım == Ufkun acık ise bu yolda yürüsün
Bilgisayar ve yazılım mühendisliği: donanım + yazılım
Yönetim bilişim sistemleri : Bu ise hem işletme hem bir nevi bilgisayar müh ve yazılım mühendisliğinin ortak karışımı.

uzun oldu ama dertli olduğumdam idare edin.
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al