lostyazilim

Vergi Durumları

10 Mesajlar 809 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
öncelikle bu işte ve forumda yeniyim. bu konuyu nereye açacağımı bilemedim. daha sonra yeni başlayanların olduğu yere açmayı uygun buldum. internetten pek de bilgi edinemedim.

sorum şu: google adsense ya da başka reklam yöntemleriyle kazandığımız para banka hesabımıza yatıyor. bunların vergisini vermekle yükümlüyüz ama nasıl yapacağız bilmiyorum. çünkü bu şirketlerle belirli bir anlaşma yapıp tutanak tutmuyoruz ayrıca bize bir fiş/fatura kesilmiyor. bu konu hakkında beni ve benim gibi pek çok yeni başlayan arkadaşları bilgilendirirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Daha önceden para almadım ama 30 dolar kazandıysanız 5 lira vergi ise size direk 25 lira yatırıyor,vergiyi sonradan ödemiyorsunuz yani alırken verginizi düşerek alıyorsunuz.

serhanefe serhanefe www.adslook.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ü** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 9 / 41
  • Ticaret 5, (%100)
Vergi mükellefi değilseniz, reklam firmaları kazandığınız tutar üzerinden %20 stopajını kesip kendi devlete ödüyor. Eğer vergi mükellefi iseniz, toplam kazancınız üzerinden %18 KDV hesaplayarak fatura kesiyorsunuz reklam firmasına. Diye biliyorum...

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
diyelim google adsense ten 200tl kazancım var. ben google a nasıl fatura kesebilirim.
ya da diyelim öğrenciyim. şirketim yok. kendime site açtım. google parayı vergi düştükten sonra mı verecek?

şu anda öğrenim görmekteyim. harçlık türü şeyler aileden alıyorum fakat ekstra bir para olsun diye yapacağğım bu işi. aynı zamanda öğrenmek istiyorum bu işlerin nasıl yapıldığını. ilerde kendi işimi kurduğumda internet benim en büyük kazancım olacak

wmaraci
wmaraci

kubilayinfo kubilayinfo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ------
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 0 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Vergi mükellefi değilseniz, kesintili olarak yansıyor zaten.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
peki kendi banka hesabıma bu para yattı. çalışan aile üyesi sebebiyle üzerimde olan sağlık sigortası vs. düşer mi? her sene yenilemeye gidiliyor öğrenci belgesiyle. benim gelirim olduğundan sigortaya artık kendim mi para yatırıyorum yoksa aile üyelerimkin yararlanmaya devam edebilir miyim?

hızlı gelen cevaplar için teşekkür ederim.

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Siz işi çok büyütüyorsunuz,düşündüğünüz şeyler olmaz,sağlık sigortası falan baya işi ticarete dökmüşsünüz ki bu dedikleriniz google adsense'ye dahil olmaz.Devlet bu kazançları, iş yapıp kazanmışsınız gibi görmüyor yani google'dan bir miktar para hesabınıza yattı bu kadar.Devlet bunun vergisini falan almaz,yada sigortanız düşmez..

Sonuç olarak kazanın ve keyfini çıkarın.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Siz işi çok büyütüyorsunuz,düşündüğünüz şeyler olmaz,sağlık sigortası falan baya işi ticarete dökmüşsünüz ki bu dedikleriniz google adsense'ye dahil olmaz.Devlet bu kazançları, iş yapıp kazanmışsınız gibi görmüyor yani google'dan bir miktar para hesabınıza yattı bu kadar.Devlet bunun vergisini falan almaz,yada sigortanız düşmez..

Sonuç olarak kazanın ve keyfini çıkarın.

ben bir işe girişmeden önce nedense hep olabilecek durumların üstüne fazla giderim. artık u işi gönül rahatlığıla yapabileceğimi anladım. ama ileride şirketleştiğim zaman da bu aynı şekilde mi devam edecek? çünkü bankaya para yattığı zaman bunun nerden nasıl geldiği hakkında olası bir soruşturmada kendimi savunmak zorundayım. çok negatif düşünebilirim ama bu işte tek korkum bu :) bu yüzden bunun hakkında bilgi ediniyorum. işini her zaman doğru ve kusursuz yapmaya çalışan biriyim

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

ben bir işe girişmeden önce nedense hep olabilecek durumların üstüne fazla giderim. artık u işi gönül rahatlığıla yapabileceğimi anladım. ama ileride şirketleştiğim zaman da bu aynı şekilde mi devam edecek? çünkü bankaya para yattığı zaman bunun nerden nasıl geldiği hakkında olası bir soruşturmada kendimi savunmak zorundayım. çok negatif düşünebilirim ama bu işte tek korkum bu :) bu yüzden bunun hakkında bilgi ediniyorum. işini her zaman doğru ve kusursuz yapmaya çalışan biriyim

Öncelikle bir şirket web sitesine google reklamı koymaz bunu bilelim.Rahat olabilirsin.Bu güne kadar kimse parasını aldıktan sonra bir sıkıntı yaşamadı.Milyon dolarlar dahi kazansan problem olmaz.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
tamam. içimi rahatlattığın için gerçekten çok sağ ol.

wmaraci
Konuyu toplam 11 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 11 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al