wmaraci reklam

Vps tam olarak nedir?

6 Mesajlar 639 Okunma
wmaraci reklam

SerhanSirin SerhanSirin Business is life itself Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 33 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Upload hızım düşük olduğu için bir şeyler arayışındayım. Vps falan gördüm . Vps tam olarak ne işe yarıyor?

wmaraci
reklam

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Vps sanal sunucu demek. Hosting aldığınız sunucuları adamlar sizin için programla bölüyorlar ve örneğin 4 gb ramli bilgisayarı 8 kişiye pazarlıyorlar. Burada herkes eşit miktarda kullanıyor diyemezyiz. Kimisi bu 4 gb ramin 1 gb ini kullniyor kimisi 250 mb ını.
Yani vps sanal sunucu demek. Normal internet ile alakası yok. Genelde site sahipleri kullanır.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

SerhanSirin SerhanSirin Business is life itself Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 33 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım hocam.

kehribar kehribar مشغول Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
wispp Hocam basit dil ile anlatıcak olursak örneğin amerikadan bir bilgisayar kiralıyorsunuz interneti hızlı, işlemcisi hızlı. Kullandığınız bilgisayarda "Uzak Masaüstü Bağlantısı" özelliği ile amerikadaki bilgisayara bağlanıyorsunuz. Up-Down VPS işini çözecektir. Satın aldığınız firmadan 30dk veya 1 saatlik deneme isteyebilirsiniz. Çoğu firma bu deneme için verebiliyor.

wmaraci
wmaraci

softwarencoder softwarencoder Mezar da responsivedir Altın Üye
  • Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 802
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 17, (%100)
VPS (virtual private server) yani sanal sunucu demektir paylaşımlı sanal sunucudur bu.Örneğin elinde fiziksel bir sunucu var sen buna sanallaştırma işletim sistemi kuruyorsun örneğin bu işletim sistemi esxi diyelim bu işletim sayesinde fiziksel sunucunun donanım özellikleri çerçevesinde yeni sanal sunucu oluşturu ram boyutu hdd boyutu verebilirsin ip tanımlayıp dışarıya çıkış yapmasını sağlayabilirsin normal bildiğin bilgisayar gibi kullanırsın yani :) tabi bu tür sanal sunucular daha çok hosting işlemleri için ya da oyun serverleri için gibi vs vs genel manada sunucu ve hosting yönetimi için kullanılır :) yani dilim döndüğünce anlatabilmişimdir umarım hayırlı geceler :)

birde VDS var buda (virtual dedicated server) aynı şekilde bu da sanal sunucudur fakat isminde gördüğünüz üzere dedicated geçiyor yani ayrılmış ram ve cpu sadece bu sanal sunucuya aittir asla kimse kullanamaz paylaşımlı değildir.VPS ile VDS arasındaki en büyük farklardan birtanesi budur.
SerhanSirin

kişi bu mesajı beğendi.

Kurumsal, E-ticaret ve Özel Yazılım ve SEO İhtiyaçlarınız İçin BCYSoftware Solutions firması olarak yanınızdayız.

KaanGiRGiN KaanGiRGiN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 1057
  • Beğeniler 153 / 323
  • Ticaret 15, (%93)
VPS ile VDS i karıştırmayın ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al