wmaraci reklam

Web Girişimcileri için Uygun Çözüm: Sanal Ofis

3 Mesajlar 1.094 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SeosyalMedya SeosyalMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Girişimcisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 43 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Bir web girişimcisinin kira başta olmak üzere stopaj (kiranın % 20′si), elektrik, su, doğalgaz, mutfak giderleri (çay, çorba vs.) gibi tırtıklaya tırtıklaya koca bir servet götüren giderleri vardır. Hali hazırda bizimde içinde bulunduğumuz Buyaka İşkuleleri’nde ayda 2.000 $ kira, 600 tl aidat, yaklaşık 900 tl stopaj, elektrik, su, telefon, internet derken ayda 6.000 tl giderimiz oluyordu.

Prestijli bir mekan diyerek tercih ettiğimiz Buyaka İş Kuleleri’nde geçen 1 senenin ardından ofisin bize ne kadar fayda sağladığını düşünmeye başladık. Çünkü misafir kültürü olmayan bir sektörde 90 metrekarelik ofisi maalesef % 50 verimle bile kullanmıyorduk. Sadece iş yeri kültürü ve disiplini oturması amacıyla kira ödediğimizin farkına vardık. Yılda 72bin TL’nin sırf bu amaçla harcanması mantıksız gelince patronumuza danışmadan alternatifleri araştırmaya başladım.

İşte bu aşamada Sadık Kocabaşa’nın Girişimciler için hazır ofis seçerken dikkat edilmesi gereken 6 başlık yazısı aklıma geldi. Hazır ofis kültürüyle ilk kez tanıştığım bu yazı sonrası Studio Offices web sitesini etraflıca incelemiş ve Bostancı’da 2 ofislerinin olduğunu öğrenmiştim. Gökçe hanımla telefon görüşmesi, Serdar beyle mail derken derin bilgi sahibi olduğum hazır ofis meselesini sizlere de kısaca aktarmak istiyorum ama demeden geçemeyeceğim web girişimcisi startup aşamasında prestijli diyerek binlerce lirasını kiraya öder mi be kardeşim :)

Hazır Ofis Nedir Avantajları Nelerdir ?

Benim görüştüğüm ve ofis kiraladığımız firmada (Studio Offices) müşterinin istediğine göre hizmet verilse de genel olarak size sağladığı avantajlar şöyle:

Nevaleler ücretsiz: Bir ofisin olmazsa olması çay kahve ücretsiz.

İnternet, Su, Elektrik Faturası derdi yok: Fatura takibiydi, aidattı vs. ile uğraşmadan sadece işe konsantre olursunuz.

Tam teşekküllü toplantı odaları: Bu ay sunum cihazını alalım da öbür ay perdesini alırız olayı bitmiş :)

Ulaşım on numara: Minibüs caddesi ve sahil yolu ile heryerden ulaşım kolay (Bostancı için, Şişli’deki ofislerini görmedim)

Profesyonel sekreterya hizmeti: İngilizce bilen kalifeye hanımefendiler size gelen telefonları şirketinizin adıyla açıyor. Bu birinci gol. İkincisi gol aramaları size veya iş arkadaşınıza yönlendirmeleri, üçüncü gol size ulaşamadıklarında gelen çağırıyla ilgili bilgiyi mail atmaları, dördüncü gol mesai saatleri dışında gelen aramaların size voicemail olarak ulaşması (arayanlar bip sesinden sonra mesaj bırakınca bu size mail olarak geliyor ve dinleyebiliyorsunuz)

Raporlama disiplini: İsteğinize göre sizi arayanları günlük, haftalık veya aylık olarak size bidiriyorlar. Sonra bu numaralara ister toplu sms atıp kampanya haber verin ister kandil kutlayın :)

Stopaj yok gider gösterme var: Normal şartlarda ofis kirası ödediğinizde bu kiranın 5′te birini devlete vergi olarak ödersiniz. Ama burada stopaj yok üstelik Studio Offices’tanaldığınız ofis hizmetini gider olarak gösterebiliyorsunuz.

Genç girişimci Sadık Kocabaşa ile ofisi gezerken Türk web girişimcileri için gerçekten çok sevindim. İstanbul’da 4. şubesini açmaya hazırlanan bu girişim umarım daha da büyür. Biz sekreterya ve özel ofis hizmetini alarak ofis giderlerimizi yaklaşık 4′te birine düşürdük. Umarım bu yazı sizler için de faydalı bir başlangıç olur.
scorpionc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bmkaraduman bmkaraduman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de aktif olarak Sanal Ofis kullanmaktayım. Evde çalışmak sıktığı için hazır ofise geçtim.

turkkahvesi turkkahvesi Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 62 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
Bir süre sonra da hazır ofis sıkıyor tekrar evde çalışmaya dönüyorsun :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al