wmaraci reklam

Woocommerce - opencart

8 Mesajlar 1.018 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tyofen tyofen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek satis elemani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 52 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba
Surekli internette arastirmama ragmen bir sekilde ya tam bilgi bulamadim ya beni tatmin etmedi belki benim acemiligimden kaynakli bir sikintidir. E-ticaret sektorune girmek istiyorum tabiki uzun sure eticaret isi yapan bir firmada calistim urun alimi konusunda tedarik falan bilgim mevcut. Benim icin urun tedarigi yada urun listemede bir problemim yok ama kararsiz oldugum yer opencart ve woocommerce ama bu isin nedeni malesef kullanim sikintisi.
Opencart secmek isteme sebeplerim;
1-n11 ve gittigidiyor api destegi olmasi ve cok satan kisi var ama ne kadar saglikli tam bir bilgi yok sadece bu eklentiyi satan cok saglam oldugunu dusunuyorum.
2- cok sayida eklentisi var evet woocommercede de cok olabilir ama parasi ile oyle cok da degil 50 tl fiyat ortalamasi ile kurulum yaptirilabilir.
3- site ozellestirme imkani bana eklentileri ile yani acemi biri icin ucreti karsilisinda yaptirmak icin daha genis bir piyasa agi veriyor
4- bu konuda bilgim yok biliyorsunuz temalarda artik blog ozelligi mevcut ama cok tatmin edici gelmedi bana soyle bir imkanim olur mu mesela subdomain ile blog.siteadi.com olarak wordpress ile herhangi bir teknoloji blogu acsam opencart ile kurdugum sitemin alt kisminda ki blog kisminda gorulen yazilari burdan cekebilir miyim
Gelelim woocommerce sebeplerim
Daha once kullanmadim ama okudum arastirdim ona istinaden yaziyorum sizde yanlis bir bilgi ise yanlis derseniz sevinirim
1- seo konusunda opencarti 3 yada 5 katlayacigini dusunuyorum ki en buyuk kararsizlik nedenim
2- eklentiler guncelemesinde site hata vermiyor yani bozulmuyor

Ama woocommercede malesef adam gibi kurumsal bir site yok tema konusunda bir tek tema ninjami ne var oda bana hitap etmiyor themaforestte temallarin krallari var ve pek de profesyonel gelmedi kendileri.
Bir sikinri fatura ama artik parasut yada baska bir firmalar var ve gittigidiyor n11 faturalarini burdan kesicem sadece opencart ile yaparsam onlarida bu sistem uzerinden kesebilirim. Ama bu opencart secmem icin sebep degil onu manuel de kesebilirim. N11 ilan acinca ilan kapanmiyor o yuzden manuel bir kere acarim api olmasada olur ama gittigidiyor da malum en fazla 60 gun acabiliyorum o da beni sikintiya sokuyor ama ilani tekrar ac butonu var maile kapandi diye bilgi gelince linke tikliycam. Simdi siz benim yerimde olsaniz ne secersiniz yada subdomain olayi ile halledebilir miyiz sizce ?
Piyasada ki hazir yazilimlarla entegrasyon yok tema cart curt ile her yil 10 bin vermek istemiyorum evet shopphp ve imagaza var fiyat evet uygun ama beni malesef tatmin etmedi opencart alt yapisi anladigim kadariyla direk opencart kullanirim daha iyi

wmaraci
reklam

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Bu konuda çok yazılar yazıldı çok konuşuldu, yazıları bulamamışsındır. Ben woocommerce ile başlayıp şuan opencart kullanan birisiyim, wocoommerce e-ticaret konusunda opencartın yanında haltetmiş.

Seo konusunda woocommerce opencartı 3-5'e katlayamaz, başabaş diyebilirim, sadece opencartta ekstradan yapman gerekenler var url rewrite gibi, onu da güzel bir eklenti aldığın zaman her türlü çözüyorsun. Hatta opencarttaki seo eklentileri çoklu sayıda ürünün seo bilgilerini girebilmen için sana otomatik işlem imkanı da sunuyor.

Blog-kurumsal site vs ile wordpress, e-ticaret ise opencart, bunun tartışmasının bile yapılmaması lazım bence. Ama tercih meselesidir, daha kolay geldiği için wocommerce tercih edenler olabilir.

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek satis elemani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 52 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Sizce en pratik en mantikli opencart diyorsunuz benim icin woocommerce secme sebebi seo olayiydi eger siz deneyimleriniz ile farki yok diyorsaniz en azindan icim rahat etti peki hangi eklentiyi kullaniyorsunuz opencartta seo modulu ucin

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Şu eklentiyi kullanıyorum. Satın almıştım duruyor halen. Zaten eklenti yapılması gereken her şeyi yapıyor. Url'leri düzeltiyor, ürünlere belirli sabitler ile otomatik title, description girebiliyorsun, görsellere alt tagi oluşturabiliyorsun, canonicalleri belirtebiliyorsun, microdata işaretlemesi yapabiliyorsun.

Opencart biraz hakim olduktan sonra e-ticaret için bulunmaz nimet, ben dediğim gibi wordpress ile başladım ama opencart şuan benim bebeğim :D

Wordpress'e göre biraz daha maliyetlidir ama para harcamadan para kazanılmaz tabi.
tyofen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek satis elemani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 52 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Tabiki harcama olacak ben birine 100 dolar digerine 200 dolar harcadim da degilim ama sizin verdiginiz bilgilerden dolayi cok tesekkur ederim

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Opencart seo konusunda her zaman woocommerce den daha iyidir.

Öncelikle, Opencart daha hızlı index alır.
Mesela bir blog yayınlayın, bir de Opencart bilgi sayfası yayınlayın.
Hangisinin daha hızlı ve kalıcı olduğunu göreceksinizdir.

Opencart konusunda en büyük avantaj güncelleme gereksinimi olmamasıdır.
Bir sürümü kurduğunuzda yıllarca aynı sürümle satış yapmaya devam edebilirsiniz.
Dolayısı ile wp de güncelleme nedeni ile çıkabilecek sıkıntıları yaşamamış oluyorsunuz.

Opencart blog kısmına gelince, blog eklentileri tabii ki var ancak benim size tavsiyem Journal tema bünyesinde var olan blog sistemini kullanmanız olacaktır. Tamamen tema ile uyumlu olarak çalışır ve blog ile ayrıca ürünleri de ön plana çıkarma imkanınız olmaktadır.

Tema konusuna gelince, her zaman Journal tavsiye ediyorum.
Tema ile alakalı bir çok modülü barındırıyor kendi içeriğinde. Ve cache yapısı çok sağlamdır. Eğer biraz sabırlı olursanız bu tema ile kendiniz ayrıca bir dizayn yaratabilirsiniz. Yani sadece kendi modellerini uygulamak zorunda değilsiniz.

Eğer site İngilizce ve Türkçe olarak yapılacak ise, tema konusunda Theme Burn tavsiye edebilirim ayrıca. Bu tema da oldukça sağlam bir cache yapısı ve seo eklentisi ile birlikte geliyor.

Aslında wordpress kullanıcıları daha kolay olduğu düşüncesi ile woocommerce tercih ediyorlar. Ama zaman içerisinde Opencart sistemine dönüş yapan bir çok site görmüşümdür.

İyi forumlar.
tyofen

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek satis elemani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 52 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Artik kararimi kesin verdim opencart :) cok tesekkurler beni aydinlattiginiz icin
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

tyofen adlı üyeden alıntı

Artik kararimi kesin verdim opencart :) cok tesekkurler beni aydinlattiginiz icin

Sadece ilk zamanlar biraz zor gelecektir, sabırlı olursanız gayet güzel ilerlediğinizi farkedeceksiniz.
tyofen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al