wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Tema Yapımı İçin Neler Gereklidir ?

17 Mesajlar 2.715 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Hasan Can Arslan Hasan Can Arslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 39 / 9
  • Ticaret 3, (%100)

turhan adlı üyeden alıntı

Sana tek önerim Html Css biliyorsan hiç uğraşma direk Bootstrap'a geç. Daha sonra farklı kaynaklardan destek alarak Css to Wp yapabilirsin :)

Bootstrap nedir hocam ?

wmaraci
reklam

turhan turhan turhan Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 17 / 29
  • Ticaret 15, (%93)

Bootstrap Css framework'dür. Tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışan bir altyapıya sahiptir ve tüm ekran çözünürlüklerinde %100 responsive bir tasarım oluşturmada en büyük nimetlerdendir. Sadece container'a width değeri vererek tüm siteyi istediğin ekran çözünürlüklerinde istediğin boyutlara getirebiliyorsun. Sonuçta teknoloji devrindeyiz ve mobil kullanım sayısı kat kat arttı :)

Aslında bana değilde Google amcamıza sorarak daha detaylı bir araştırma yapmanı tavsiye ederim :)

• Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 39 / 9
  • Ticaret 3, (%100)

Bootstrap Css framework'dür. Tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışan bir altyapıya sahiptir ve tüm ekran çözünürlüklerinde %100 responsive bir tasarım oluşturmada en büyük nimetlerdendir. Sadece container'a width değeri vererek tüm siteyi istediğin ekran çözünürlüklerinde istediğin boyutlara getirebiliyorsun. Sonuçta teknoloji devrindeyiz ve mobil kullanım sayısı kat kat arttı :)

Aslında bana değilde Google amcamıza sorarak daha detaylı bir araştırma yapmanı tavsiye ederim :)

Çok sağol hocam, ben bunu bi de photoshop u öğreneyim yeter mi diyosun şimdilik ?

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

Sana tek önerim Html Css biliyorsan hiç uğraşma direk Bootstrap'a geç. Daha sonra farklı kaynaklardan destek alarak Css to Wp yapabilirsin :)

bootstrap candır gerisi heycandır :)) Şahsen bu temayı bootstrap ile kodlamış bulunmaktayım tabi her şey bootstrap değil kendime özel olarak yaptığım style.css ile desteklemeli ama iyi bir iş çıktı sonunda tema : http://wmaraci.com/forum/wordpress-temalari/ecancan-v3-wordpress-temasi-158084.html

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 17 / 29
  • Ticaret 15, (%93)

Hasan Can Arslan adlı üyeden alıntı

Çok sağol hocam, ben bunu bi de photoshop u öğreneyim yeter mi diyosun şimdilik ?

Eğer hayal gücün yoksa o kısıma hiç bulaşma derim. Önce hangi kısıma eğilimli olduğuna bak. Bir websitesi oluşturmada 3 farklı kısım vardır.
1.si tasarımdır. Yani grafiker'in hayal gücünden oluşan bir tasarım.
2.si arayüz kodlamasıdır. Yani front-end 'e düşen Html,Css,Js vb. kodlamadır.
3.sü ise arkaplan kodlamasıdır. Yani back-end'in sistemi kodlamasıdır.

Dediğim gibi hayal gücün yoksa hiç grafik kısmına bulaşma. Direk front-end'e geçiş yap. Eğer ondanda istediğin zevki alamassan farklı sektörlere yönel :)

• Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 39 / 9
  • Ticaret 3, (%100)

Ecancan adlı üyeden alıntı

bootstrap candır gerisi heycandır :)) Şahsen bu temayı bootstrap ile kodlamış bulunmaktayım tabi her şey bootstrap değil kendime özel olarak yaptığım style.css ile desteklemeli ama iyi bir iş çıktı sonunda tema : http://wmaraci.com/forum/wordpress-temalari/ecancan-v3-wordpress-temasi-158084.html

Gerçekten canmış ya, tema çok iyi olmuş. Tamam ben bunu öğreniyorum o zaman.

Eğer hayal gücün yoksa o kısıma hiç bulaşma derim. Önce hangi kısıma eğilimli olduğuna bak. Bir websitesi oluşturmada 3 farklı kısım vardır.
1.si tasarımdır. Yani grafiker'in hayal gücünden oluşan bir tasarım.
2.si arayüz kodlamasıdır. Yani front-end 'e düşen Html,Css,Js vb. kodlamadır.
3.sü ise arkaplan kodlamasıdır. Yani back-end'in sistemi kodlamasıdır.

Dediğim gibi hayal gücün yoksa hiç grafik kısmına bulaşma. Direk front-end'e geçiş yap. Eğer ondanda istediğin zevki alamassan farklı sektörlere yönel :)

Hocam şu Photoshop u bi denemek istiyorum, çok harika şeyler çıkıyor ondan da, sizin şu Bootstrap çok ilgimi çekti. Sanırım ilk işim onu öğrenmek olacak. Sonraları belki Photoshop a da giriş yaparım.

• Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 17 / 29
  • Ticaret 15, (%93)

Hasan Can Arslan adlı üyeden alıntı

Hocam şu Photoshop u bi denemek istiyorum, çok harika şeyler çıkıyor ondan da, sizin şu Bootstrap çok ilgimi çekti. Sanırım ilk işim onu öğrenmek olacak. Sonraları belki Photoshop a da giriş yaparım.

Forumda paylaşılan hazır psd'ler ile yola çıkarak Bootstrap'a yoğunlaşabilirsin. Ancak biraz Psd to Css 'i araştır derim.
Hasan Can Arslan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al