freelance iş ilanları

WP-Tema Tasarım Dersleri Yok !!!

7 Mesajlar 1.870 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sinank sinank sinank.com/Kurucu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci-Grafiker
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Site çok geniş bir site olmasına rağmen doğru dürüst bi wp-tema tasarım ve entegre dersi yok. Kimi yarım bırakmış,kimi abuk subuk şeyler karalamış,kimi ingilizce video paylaşmış. Sitede onlarca profesyönel tasarımcı var fakat hiçbiri bilgisini paylaşmıyor. Ancak temaları satıp üstünden para kazanmayı biliyorlar.Sizden isteğim (adam gibi) bir tasarımcı a'dan z'ye tema tasarım ve entegre konusunda düzgün bir arşiv hazırlasa çok mutlu olurum. Bu konu altına link verip buna bak şunu izle demenizi istemiyorum. Sitede Burak abi, Orhan abi, Emre abi gibi işinin ehli kişiler varken onun bunun hazırladığı dersleri istemiyorum. Biraz kabalık ettiysem özür dilerim. Bu konuda düzgün bir arşiv paylaşırsanız sevinirim.

Birde ufak bir sorum var ; Ortalıkta doğru dürüst eğitim seti yokken bu tasarımcılar bu işi nereden öğreniyorlar ?

wmaraci
reklam

AhmetOztasci AhmetOztasci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam zaten yanlışım yoksa wordpress tema yapmak için ayrı bir dil vs kullanılmıyor, html ve css yeterli oluyor, onları öğrenirseniz gerisi gelir zaten.

boş çuval dik durmaz

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Ancak temaları satıp üstünden para kazanmayı biliyorlar.

Sonuçta çoğu kişi ekmek parasını oradan çıkartıyor.

Sizden isteğim (adam gibi) bir tasarımcı a'dan z'ye tema tasarım ve entegre konusunda düzgün bir arşiv hazırlasa çok mutlu olurum.

Bundan tasarımcının kazancı ne olacak ? Tasarımcı onu öğrenmek için neler çekti ? Hiçbir kazancı olmadan sizce kendi ekmek parasını paylaştırması akıl karı mı ? Üstelik o tasarımcının emeğine dahi daha saygıyı öğrenmeyen insanlara bunu anlatması ...

Bu konu altına link verip buna bak şunu izle demenizi istemiyorum. Sitede Burak abi, Orhan abi, Emre abi gibi işinin ehli kişiler varken onun bunun hazırladığı dersleri istemiyorum. Biraz kabalık ettiysem özür dilerim. Bu konuda düzgün bir arşiv paylaşırsanız sevinirim.

Birde ufak bir sorum var ; Ortalıkta doğru dürüst eğitim seti yokken bu tasarımcılar bu işi nereden öğreniyorlar ?

Şimdi gelelim nerede öğrendiğimize...
Öncelikle PHP - HTML - CSS biliyor musunuz ?
Bilmiyorsanız öncelikle tema yapımını değil bunları öğrenmelisiniz. Bunları öğrenmeden tema yapımını anlatsak dahi ancak anlattıklarımızı ezberleyerek yapmış olursunuz.

Diyelim ki HTML - CSS biliyorsunuz sadece WP'ye çevirmek kaldı yaptığınız tasarımı. Hah işte diyorsunuz ya buradaki kişiler nereden öğrendi diye:
http://codex.wordpress.org/ buradan hangi fonksiyonun wordpresste ne işe yaradığına bakarak ve yapılmış temaları inceleyerek öğrendi.

Tasarım işlerinde anlatmak ya da şöyle detaylıca öğretmek yoktur. Tasarım hayal gücüyle alakalıdır. Ben sana blog teması yapmayı öğretsem ama sen video teması mantığını istersen ne olacak ?
Onur89TR MrAuTHoR Storm

kişi bu mesajı beğendi.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
http://www.wphocam.com/kategori/wordpress-tv linkte ki dersleri bir inceleyin ben oradan öğrenmiştim

wmaraci
wmaraci

pinokyo pinokyo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 2 / 62
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam merakta soruyorum okadar ders yoksa bukadar benimgibi wp tema kodlamayı bilen nasıl çıkmış:D

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

...

Tasarımcı onu öğrenmek için neler çekti ?

...

Özellikle bu kısmın altının çizilmesi lazım. Ben uzun zaman tema yapımı dersleri aradım. Fakat basit bir temanın HTML'ye dökülmüş, ve o HTML'nin WP'ye giydirilmiş iki farklı halini bulup kıyaslayınca tema yapımının mantığını kavrayabildim. İlk temam kopyala-yapıştır'lar ile oldu ve gerçekten iyi değildi. Zamanla kendimi geliştirebildim. Ve temalarımdan ikisinde, dosyalarının içerisinde hem HTML'ye, hem de WP'ye dökülmüş 2 farklı hali bulunuyor. PM atmanız halinde size gösterebilirim. Belki sizin için iyi bir başlangıç olur. Saygılar...

sinank sinank sinank.com/Kurucu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci-Grafiker
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese cevapları için teşekkür ederim. Kabalık ettiysem özür dilerim önerilen linklerdeki bilgiler işe yarayacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al