wmaraci reklam

Yazılım Öğrenme Aşamasında Motivasyon Eksikliği

3 Mesajlar 618 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

YunusEmreCetin YunusEmreCetin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 25 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, udemy den web programlama kursunu büyük bir hevesle aldım ve uygulamalar yaparak, ezberlemeden ve işin mantığını anlayarak baya yol kat ettim (html+css öğrendim kütüphaneler hariç). Her defasında yaptığım uygulamalardan çıkan sonucu gördükçe yüzüm gülüyordu. Fakat kursa başlarken yakaladığım hızı kaybetmiş durumdayım. Bu işi mesleğim yapmak çok istiyorum. kendime oyun satış scripti yazmayı hedef olarak belirledim. Fakat hızımı kaybettim. Her defasında öğrenmeye oturduğumda bu iş bana göre değil mi? diye düşünüp duruyorum. Bana kod yazmak zor ya da yorucu gelmiyor. Önceden heyecanla şu bölümüde bitiriyim şunu da derken pc başından kalkamıyordum, şimdi şu bölüm bitsinde oyun oynayım, film izleyim diyorum. Sizce ne yapmalıyım. Lise 3. sınıfım ben bu durumu sınav kaygısına bağlıyorum ama sebebini bilmiyorum. Sizce bu iş bana göre değil mi ya da başka bir alana mı yönelmeliyim?

wmaraci
reklam

GeoMaster GeoMaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Master
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, ilk başta ben de seni gibiydim, kodlar bana çok zor geliyordu, sonra bir şekilde kafama koymuşdum, şimdi sende zorlanıyorsun gibi geliyor bana, hadefinden kendini alı koyma, kolay kod öğrenilmez hocam, bol başarılar

teknohocam0 teknohocam0 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
aynı durumlar bendede android studio ile flutter çalışırken meydana gelmişti. Bir süre bıraktım ve sonradan neler yapabileceğimi hayal ederek devam ettim. Türkiye şartlarında profilimden de görüleceği üzere iyi ve ömür boyu garantimin olduğu bir işte çalışıyorum ve ben 28 yaşında olmama rağmen eski bir sözelci olarak algoritmaların mantığını mat2 yi üniversiteyi, işimi birde flutter'i devam ettiriyorsam sende bu yaşta kesinlikle devam etmelisin unutma hiçbir şey için geç değil. Yazılım alanında kendini geliştirirsen çok iyi yerlere gelebilirsin. Ayrıca tavsiye olarakta Unity tarzı programlarla oyun yap eğlenceli bişeyler üretmeye çalış. analitik zekanı geliştir robotlarla çalış daha yaşın çok geç kodlarla doğrudan boğuşma interaktif içeriklerle ilgilen. HTML css öğrenmek çok güzel ancak dünyanın en iyi temasını adam 60 $'a yazmış senin bu konuda profesyonel olmana gerek yok. Mobil uygulama, oyun ve robot alanlarında geliştir kendini kardeşim.
EYA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al